Yarış Kısaltmaları?

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Forumda kısaltmalar için bir çok açıklama buldum ancak alttaki tabloda bulunan ME - MU - MJ ne anlama geliyor?

17.07 - 18.07 Turkish MTB National Championships - XCO - Bursa TUR
CN-XCO ME-MU-MJ-WE

Scudo

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
CN- Championship National ulusal şampiyona
XCO Crosscountry Olimpic Olimpiyata puan veren dağ bisikleti yarışı
ME-Men elite Elit erkekler
MU-Men under 23 23 yaş altı erkekler
MJ-Men Junior 17-18 yaş erkekler
WE-Women Elit Elit bayanlar

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
@memocy

Teşekkürler. Ben 38 yaşında olduğuma göre ME kategorisinde mi yarışabiirim?

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Bilgiler o kadar bölük pörçük ki kafamda toparlayamadım. Bursadaki yarışa macera olsun diye katılmayı düşünüyorum. 30+ master miyim ben yoksa neyim? (kişilik bunalımına girdim ). Standart bir MTB ile girmem mümkün mü? Federasyonun koymuş olduğu vites oranı vs . gibi kuralları takip etmem gerekiyor mu? (böyle bi kural var mı? ) .

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Siz 37 yaşında olduğunuza göre Master veya Elit kategoride yarışabilirsiniz.. Master kategori olimpiyatlara puan vermediği için yazılmamış açıklamaya..
Vites veya bisiklet sınırlandırması yok pek. Herhangi bir dağ bisikleti ile katılabilirsiniz yarışlara.. Sadece Kask zorunlu..

• Beğen
Tepkiler: H.Sages

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Tamam canım bu yaştan sonra ne olimpiyatı, maksat hava almak. Kaskımı , bisikletimi, lisansımı alıyorum geliyorum kısacası. Başvurular belli tarihte Federasyona mı yapılıyor?
Bir dakka şimdi farkettim. Pek yok derken neyi kastettiniz? Ne sınırlaması var?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Mesela yol bisikleti veya city bike türü bir bisikletle gelirseniz büyük ihtimalle yarışamazsınız :) Ancak dediğim gibi dağ bisikleti olduğundan emin olduğunuz bir bisikletiniz varsa sorun yok :)
Başvurular yarıştan bir gün önce yapılıyor. Yarıştan bir kaç gün önce açıklanır kayıtların nerede ve saat kaçta olacağı ona göre gidip başvurursunuz...

• Beğen
Tepkiler: H.Sages

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
@d.berkay

:D Satan abi dağ bisikleti diye sattı ama.....tam bilemiyorum...Şaka yapıyorum, ilgine teşekkürler.

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Bursada daha önce yarışmış arkadaş var mı? Nasıl bir parkurdur? Gerçi yarış tarihi yaklaştığında bir çok arkadaş paylaşacaktır ama ben anca hazırlanırım. Yaş malum..Lastik seçimi falan ufaktan heyecan yapiim kendimce...