Yarış gündemi

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@ThrowingStar
Bu yarış hakkında hiç bilgim yok..Eurosport'ta zaten yayınlanmayacak..Trt'nin yayın akışına bakabilirsiniz ama yayınlayacaklarını sanmıyorum..''Sports tv'' diye bir kanal var..Mersin turunu yayınlamıştı,görmüştüm..Bu kanalı bir araştırın,nette yayın yapıyorsa,oradan bakabilirsiniz..

Scudo
Tepki
110
İsim
Muhammed
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Triban
Web sitelerinden izlenebiliyor ama izlemeyi düşündüğüm yarış yayın akışında görünmüyor, Yorkshire bisiklet turu var ancak bu da bitmiş bir yarış, eski bant gösterirler..
En sevmediğim şeylerden birisidir, Yıl olmuş 2019 yarışları full halde izleyemiyoruz :kötü:

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Giro'da dün Pello Bilbao etabı kazandı..Bugün de Lotto Soudal'dan Caleb Ewan sprint etabını kazandı..Dün form tuttuğunu düşündüğüm Gaviria yarışı bıraktı..Yarış adına bir kayıp daha..
Yarın zamana karşı var..
Kalifornia turunda dünkü etabı
Tadej Pogacar kazanmış ve genel klasmanda da şu anda lider..Bugün bitiyor yarış,bakalım Tadej Pogacar kazanacak mı yine?Bu sene Portekiz turunu kazandı bu çocuk..Daha 20 yaşında :eek:

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Giro'da,Roglic zamana karşı etabını kazanmış ve ciddi bir fark yaratmış..
Roglic'le Nibali arasında 2,Lopez/Yates/Sivakov gibi isimler arasında da 4 dakika fark oluşmuş.. :eek:
Tabi,dağlık etaplar başlamadığı için bu farka aldanmamak lazım..Bir de geçen sene Yates'e olanları hatırlamak lazım..Roglic,3 hafta böyle yarışabilecek mi?Mesele bu..
Ben açıkçası Yates'i favori görüyorum..Roglic çok iyi durumda ama dağlarda geride kalacağını,Yates'in bir şekilde yarışı kazanacağını düşünüyorum..Yates,Dumoulin gibi Giro öncesi pek formda gözükmedi..Zamana karşı kazandığı etap dışında bir etap kazandı sadece ama o etaptaki formu dikkat çekiciydi..Ben zaten o etaptaki görüntüsü yüzünden(3 ay oldu..!) ve geçen sene ki deneyimi yüzünden Yates'i Roglic'den bir adım önde görüyorum..
Bugün dinlenme günüydü,yarın tekrar yarış başlıyacak..
Tadej Pogacar,Kalifornia bisiklet turunu kazanmış..:eek:

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Giro,bugünkü etabın son 15 kmsinde başladı diyebiliriz..Dün de dağlık bir etap vardı ama asıl dağlık etap bugündü..Haliyle favorilerin ne durumda olduğunu bugün gördük..
Bugün 13.etap yapıldı ve favoriler yeni meydana çıktı..Olan şu..Dün çıkılan bir yokuşu saymazsak,12 gün genel klasmancılar uyudular..2 gün de zamana karşıydı..Haliyle genel klasmancı dediğimiz,iyi yokuş çıkabilen sporcular form tutamadılar,sürekli düz etaplar yüzünden yoruldular..Bugün ilk defa genel klasmancıların sahneye çıkacağı gündü ve yarışın en önemli iki favorisi Lopez ve Yates,ciddi fark yediler..Benim ''yarışı kazanır'' dediğim Yates,şu anda 12.sırada ve 8 dakika 14 saniye geride:naslyni:
Zaten Yates'te benim dediğim gibi bir şey söylemiş..''Uzun düz etaplar sonunda formdan düştüm'' gibi bir şey demiş galiba..Hatta başka şeyler de demiş,egosu biraz fazla anlaşılan ama normal bunlar..
Lopez'in geriye düşmesini de ben böyle yorumluyorum..
Roglic,şu anda diğer favorilere ciddi fark atmış durumda ama bu işler belli olmaz..Daha erken..8 etap kaldı..Son etap zamana karşı..Sanırım 7 etabın 6'sı dağlık..Haliyle her şey bitmiş değil..Bence şu anda Giro'yu 10 kişi kazanabilir..12.Yates'ten sonrası olmaz..Yates ve önceki sporcuların şansları var..
Movistar'dan Landa ve Carapaz ''biz de varız bu yarışta'' dediler,çokta iyi oldu..Zakarin'in etabı kazanması da iyi oldu..Hem Zakarin'in,hem de Katusha'nın böyle bir galibiyete ihtiyacı vardı..Sivakov'un bugün abileriyle beraber kalması,ne kadar kaliteli bir sporcu olduğunu/olacağını gösterdi..
Tam bir bilinmezlik..Ne olacağını kestiremiyorsunuz..Yates,8 dakika geriden gelip Giro'yu kazanabilir,ya da Bora'dan Majka Giro'yu kazanabilir..Hiç belli olmaz..Bu bakımdan son 1 hafta kaçmaz..Müthiş zevkli etaplar bizi bekliyor..Özellikle takım olarak Merida ve Movistar bugün iyi gözüktüler..Pozzovivo Nibali'yi çok iyi çekti,Carapaz'da Landa'yı..Diğer favoriler yalnızlar..Nibali,akıllı yarışırsa,Pozzovivo sayesinde Giro'yu alır..Bakalım ne olacak:kahve:

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Bugün süper bir etabı daha geride bıraktık..Richard Carapaz çok iyi bir atak yaparak etabı kazandı..Carapaz,özellikle atak yaparak Landa'yı rahatlatmak istemiş olabilir veya etabı kazanmakta istemiş olabilir ama bence her ikisi de oldu..Landa için kendini öne attı,kendini iyi hissetti ve devam etti..Böylelikle takım arkadaşı Landa,geride hiç çalışmayarak gücünü korudu..Carapaz ''Madem iyiyim,o halde etaba gideyim'' deyip,etabı kazanmaya odaklandı,çokta iyi bir zaman farkı yaratarak genel klasman liderliğine yükseldi..Dün de Carapaz ve Landa iyi gözükmüşlerdi,bugün ise tüm favorilere çok ciddi bir mesaj verildi..Şu anda Carapaz birinci,Landa beşinci durumda..Özellikle Roglic,bu durumdan hoşnut değildir..
Ion ızagurre'nin çok gerilerde kalması,Lopez'in işini zorlaştırdı..Lopez yalnız..Yates'te öyle,Roglic'te..
Lopez'den ve Yates'ten önümüzdeki günlerde atak yapmalarını bekliyorum..Bence ikisi de patlamaya hazır bomba gibiler..Yeni yeni kendilerine geliyorlar..Ya ciddi bir atak yapıp,yarışa damga vuracaklar,ya da kaybedecekler..Geçen sene Froome'un yaptığı gibi bir şey yapabilirler mi?O kadar olmasa da,ona benzer bir atak yapabilirler,yapmak zorundalar..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Erdem Topal

Aktif Üye
Tepki
461
messina kopek balıgı son duzlukte 1 sn için yaptıgı atakla 3. Haftayı bekleyin mesajını verdi bence.

• Beğen
Tepkiler: Triban

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Roglic'in takım arkadaşları hiç destek olamıyor. Açık denizlerde tek başına dolaşırken köpek balığı ısırabilir. ;)

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bugün pozzovivo beklenmedik şekilde geride kaldı giroyu kazandıracak adam olmalı bence nibaliye rahmetli scarponi gibi ?

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Roglic'in suratı bugün hiçte iyi görünmüyordu. Takım arkadaşlarının hepsi döküldü zaten. Geçen seneki Yates bu sene yok gibi, ama bugün bende buradayım dedi...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dünkü tırmanış finişiyle biten ve ılnur zakarin’in kazandığı etabı izlerken eriyen kar suları bana şöyle düşündürdü; bu etap tırmanış finişiyle bitmeyip inişle bitseydi eriyen kar sularından böyle rahat geçilebilir miydi?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Kesin kayıp düşer yarıştan çekilirdi

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Giro'da bugünkü etabı kaçışa giren iki italyandan birisi,Dairo Cataldo kazandı..Genel klasman lideri Carapaz,bugün yine çok iyiydi..5.sırada bitirdi yarışı,Roglic gibi favorilerle arasını az da olsa açtı..Şu anda 2.Roglic'in 47 saniye önünde..
Roglic bugün iki defa sorun yaşadı ama yine de iyi geldi finiş çizgisine,çok zaman kaybetmedi..Yates ve Nibali,agresiftiler ama fark yaratamadılar..Lopez iyi gözükmedi..Atak yapmayı seven ve atak yapması gereken Lopez,pasif kaldı..

Yalnız Landa ve Carapaz arasında bir sıkıntı var..Çünkü Landa,Carapaz için çalışmadı..Kendini takım lideri olarak görüyor olabilir ama pembe mayo sahibi arkadaşına çalışabilirdi..Sonuçta Carapaz'da Giro'yu kazanabilir..Eğer Landa ile buzlar erirse,Landa Carapaz'a çalışırsa,diğer favorilerin işi zor..Bugün gördük ki,Carapaz çok istekli ve güçlü..Nibali,Yates,Roglic,Lopez,nasıl yapacaklar da,pembe mayoyu alacaklar?Burası bir muamma..
Yarın dinlenme günü..
Dediğim gibi Landa ne yapacak?Bu çok önemli..
Pozzovivo ve Nibali,tüm deneyimlerini/güçlerini gösterebilecekler mi?
Yates,Froome'un yaptığı gibi çılgınca bir atak mı yapacak?
Roglic,yine sorun yaşayıp,geri mi düşecek?
Lopez,''daha ölmedik'' diyebilecek mi?
Carapaz,bu kadar güçlü isimlerin arasından sıyrılıp Giro'yu kazanabilecek mi?
Heyecan dolu,adeta bir satranç maçı gibi bir hafta bizi bekliyor..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yabancı forumlarda vs. herkes Roglic'e döşemiş ama... Önemli km'lerde bisikletin bozulacak, takımın arabası şoför işemek için durduğu için takım arkadaşının sana uymayan bisikletiyle devam edeceksin zaman kaybedeceksin, takımından sana zaten destek çıkabilen olmayacak, alışmadığın bisikletle teknik inişte kaza yapıp 15 - 20 metrelik bariyerden düşüp ölme ihtimalinden son anda kurtulacaksın, Nibali senin kaza yaptığını saniyesinde öğrenip* saldıracak, herkes senin kuyunu kazmak için çalışacak ve sen GC'de 2. olarak devam edip, Nibali'ye sadece 40 saniye kaybedeceksin... Bence Roglic'i tebrik bile etmek lazım.

*Roglic düşünce Merida'lı bisikletçinin hemen radyoya uzanmasına dikkat.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Mollema'da atak yapıp gerisini getiremiyor....:acpsnr:
( Oturduğum yerden ne kadar rahat konuştum :hihi: )

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Roglic öne yetişmeye çalışırken virajı alamadı ve bariyerlere yapıştı. Belki de kendisine bir beden küçük olan bisikleti takım arkadaşından aldığı için oldu.
Ama azimle yoluna devam etti ve sadece kırk saniye kayıp ile kurtardı.

199034

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Yates'in kazanmasını istiyorum ama şu bir gerçek Roglic dünkü etapta çok iyi idare etti.
Yates de 9. Etapta kaybettiği zamana daha çok yanacak gibi...

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Genel klasman suan ne durumda?