[yarış] antalya 60 dakika heyecan bisiklet yarışı

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Cengiz Gökalp tarafından paylaşıldı.

 1. Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  [​IMG]

  2009'dan beri her sene düzenlenen SDS 60 Dakika Heyecan Bisiklet yarışı yine aynı heyecanla devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen yarış bu sene Antalya Büyükşehir belediyesinin desteği ile yapılması planlanıyor. 25 Kasım'da saat 14:00'te düzenlenecek yarışın ödül töreni saat 16:00'da yapılacak.
  Dağ bisikleti sporuna yeni sporcular kazandırmayı ve bu sporu halka tanıtmayı amaçlayan organizasyonda kategoriler, genç erkek, u 23, elit erkek, elit bayan ve master sporcuları olacak. Yarış için gerekli tek şart ise sporcu lisansınızın bulunması.

  Geçtiğimiz senelerde Akdeniz Üniversitesi içerisinde düzenlenen yarış için bu sefer parkur değişikliğine gidilmiş.
  Yeni parkur ise Antalya Hayvanat Bahçesi - Doğa Parkı.

  Klasik dağ bisikleti yarışlarına göre daha farklı bir konseptte organize edilen yarışta amaç 60 dakika içerisinde en fazla turu atarak bitiş çizgisini geçen ilk sporcu olmak. 2,5 km'lik parkurda 60 dakikaya en önde giren sporcu yarışı kazanacak.

  Şehir dışından yarışa gelecek sporcular için Doğa Park alanında özel ayrılmış kapm yerleri oluşturulduğunu belirtelim. Yarış öncesi cumartesi akşamı ise bu alanda makarna ve sucuk partisi yapılacak.

  2012'de iki kez düzenlenmesi planlanan SDS yarışının ikinci ayağının ise Aralık ayı içerisinde Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde yapılması planlanıyor.
   
  ZekiAlper bunu beğendi.
 2. basri

  basri Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  29 Eylül 2006
  Mesajlar:
  494
  Beğeniler:
  858
  Şehir:
  Antalya
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  Merhaba,

  Antalya Büyükşehir Belediyesi ve SDS Bisiklet koordinasyonunda gerçekleşen 60 Dakika Heyecan Bisiklet yarışı Antalya Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen güzel bir parkurda ve uygun hava koşullarında gerçekleşti. Bol katılımın olduğu ve ayrıca "Off-Road" araçlarının, bisiklet akrobatlarının da gösterileri olduğu bu etkinliğe destek veren herkese teşekkürler. Etkinlik hakkındaki haberi ve dereceye giren sporcuları aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz (Ad ve soyadlarda ufak tefek yanlışlıklar olmuş :)).

  http://www.adalin.biz/60-dakika-heyecan-bisiklet-yarisi-ve-doga-senligi/

  Arkadaşlarımızın çektiği bazı fotoğrafları da burada paylaşıyorum. Sizlerden de fotoğraf paylaşımı bekleriz...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]