[yarış] 60 Dakika Heyecan Bisiklet Yarışı 2

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Cengiz Gökalp tarafından paylaşıldı.

 1. Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  [​IMG]
  SDS Bisiklet olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Hayvanat Bahçesi desteği ile yeniden bir dağ bisikleti yarış organizasyonu yapıyoruz. Hayvanat bahçesinde ikincisini gerçekleştireceğimiz bu organizasyona tüm Antalyalı bisiklet mağazaları ve yeni kurulan Uluslararası Antalya Üniversitesi’de destek veriyor.
  Antalya’da dördüncüsü düzenlenen bu yarış bu kez maddi olarak da ödül verecek. Toplamda 4.000 TL ödül verecek ve Alanya da düzenlenecek olan mtb kupası öncesi antrenman niteliğinde olacak.
  Yarışa internet ortamından kayıt yaptırılacağı gibi, yarış alanında da kayıt yapılabilecek. Kayıt için www.sdsbisiklet.com adresindeki formu doldurmak yeterli olacak.
  Yarış Tarihi: 31 Mart 2013
  Yarış Kayıt: saati: 12:00
  Yarış Başlangıç: 14:00
  Ödül Töreni: 16:00
  Yarış toplamda 6 kategoriden oluşturulacak ve yarışmacı sayısı parkurun kısa olması nedeni 80 yarışmacı ile sınırlandırılacak.
  Yarış kategorileri:
  Yıldız erkek: 1995,1999 ve arası doğumlu sporcular.
  Gen erkek: 1990,1994 ve arası doğumlu sporcular.
  Büyük erkek:1983,1995 ve arası doğumlu sporcular.
  Master A erkek:1982 , 1973
  master b erkek 1972 ve üstü.
  maalesef ki tek bir bayan kategorisi olacaktır, oda 1999 doğumlu ve üzeri.
   
 2. homosapien

  homosapien Paragliding

  Kayıt:
  29 Haziran 2012
  Mesajlar:
  200
  Beğeniler:
  15
  Şehir:
  Kayseri
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Kaydımı bugün yaptım. Herkese başarılar :)
   
 3. #3
  Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  yarış için kayıtlar devam ediyor :)
   
 4. beykan

  beykan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  460
  Beğeniler:
  110
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  parkur kısa derken nekadar kısa bilgi verirmisiniz... ve parkur bilgileri de olursa iyi olur...
   
 5. Özgür Gürçkaya

  Özgür Gürçkaya Yeni Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2011
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Sevgili bisiklet severler, katılımcı arkadaşlar ve tüm Antalya halkı;
  Yarış parkuru olarak seçilen Antalya Hayvanat Behçesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin biz spor severlere sağladığı bir imkan olup, destek ve spora katkı niteliği taşımaktadır. Bunun için tüm Antalya Belediyesi çalışanlarına ve Antalya B.B. başkanına teşekkür ederiz. Ancak nedeni belli olmayan bir şekilde yarışın duyurularının ve tanıtımının yapıldığı billboard ve tüm diğer afişler 1 hafta geç asılıp, yapılan orijinal ilan çalışmaları tahribata uğratılmıştır. Yarışın ana organizatörü olan SDS Bisiklet ve yarışı sponse eden Anadolu Hastanesi, Omegagraphic, Akdeniz Offroad Team, Perşembe Akşamı Bisikletçileri, Radyo Ekspres ve BP Gaz bu ilanlardan çıkarılmış ve A.B.B. çalışanları tarafından, SDS Bisiklet'in hazırladığı tasarımlar yeniden yorumlanarak kendi kafalarına göre düzenlenmiştir. Bu düzenlemerde A.B.B.'nin ve diğer bir kaç yan sponsorun logosu ilan edilip, yarışın bu kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlendiği algısı yaratılmıştır.

  SDS Bisiklet ve Ogün Çavuş'un, Antalya'ya göçünden önce değil bisiklet yarışları, bisiklet sporunun bile Antalya'da yaygın bir şekilde yapılmadığı ve bilinmediği gün gibi aşikardır. İster merkezi konumu, ister bu spora olan tutkusu, ister parmakla gösterilip örnek alınması gereken kişiliği olsun SDS Bisiklet ve Ogün Çavuş'un Antalya'da bisiklet adına yaptıkları asla yok sayılamaz. Bu, bisiklet sporunun Antalya'ya SDS Bisiklet ve Ogün Çavuş tarafından getirildiği anlamına elbette gelmiyor. Ancak kendi imkanları, maddi gücü ve emeğiyle bu sporun ve kültürün yaygınlaşmasına bu kadar ivme kazandıran, birçok gencin-insanın bu spora başlamasına-profesyonelleşmesine ve bilgilenmesine aracı olan bir kişinın ve sahibi olduğu kuruluşun bu kadar art niyetli ve saygısızca, tüm emeğinin hiçe sayılarak yok sayılması hem ahlaki hem de insani olarak kabul edilemez. Bu bağlamda A.B.B.'ni yaptıkları katkılardan ötürü tebrik edip, yaptıkları ne ahlaka ne de insanlığa sığmayan ayıptan ve yanlıştan dolayı kınıyorum.

  SDS Bisiklet ve Ogün Çavuş, 60 Dakika Heyecan Bisiklet yarışlarını Antalya öncesinde, Ankara'da yıllarca düzenlemiş, bu konuda bilgi ve birikim sahibi olan gerçek bir sporcudur. Sayısız insanla dükkanının açmadan önce antrenmanlara çıkan, onlara destek veren, antrenman programları hazırlayıp yol gösteren, maddi gücü yeterli olmayan tüm genç-yetişkin insanlara olanak sağlayan ve en önemlisi tüm bunları hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin spora ve insana verdiği değer için yapan -bana göre- yeri doldurulamayan bir insandır.

  Antalya halkınının, katılımcıların ve tüm bisiklet severlerin bu detayları göz önünde bulundurarak, yapılan tüm haksızlıklara rağmen sevgili Ogün Çavuş ve SDS Bisiklet'in emeklerini unutmayacaklarına ve karşılıksız bırakmayacaklarına olan inancım tamdır. Tüm bisiklet severlere ve Antalya halkına pazar günü SDS Bisiklet tarafından, A.B.B.'nin ve adı geçen tüm sponsorların desteğiyle düzenlenen 60 Dakika Heyecan Bisiklet yarışında iyi eğlenceler ve seyirler dileyerek, herkese saygılarımı sunarım.
   
 6. #6
  Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  3 km mesafeli zorlu bir parkur. 1 saat içinde atılan tur sayısına göre sıralamalar belirleniyor

  bu arada yarışmacı sınırlandırılması kaldırıldı..
   
  beykan bunu beğendi.
 7. #7
  Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  yarış kayıtları pazar günü saat 12 de alınacak
  saat 13:00 da halk yarışı yapılacak
  yıldızlar, master b ve bayanlar saat 14:00 da
  under 23 ,elit ve master a kategorileri saat 15:30 da start alacaktır
   
  Mustafa Ekentok bunu beğendi.
 8. Artık Yok

  Artık Yok Bisikletkolik

  Kayıt:
  13 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.357
  Beğeniler:
  1.613
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  herkes için keyifli geçmesini dilerim izleyecek olanlar resim ve video olarak paylaşırlarsa mutlu oluruz
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-3_16-47-20.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
upload_2017-3-26_11-42-18.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...