yarın almaya gidiyorum... SEDONA 751 mi? CARRARO H 473 RACE mi?

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
Yaklaşık bir haftadır forumda takip ettiğim araştırma ve çevremdeki yönlendirmeler sonucu bütçemi de zorlayarak seçenekleri bu iki model arasına indirgedim... Yarın kısmetse ikisinden birini alıcam.... Biraz acele ediyor olabilirim ama hevesim kaçmadan uzun süredir düşündüğüm fakat hep ertelediğim bu eğlenceli spora bir an önce giriş yapmalıyım... Şimdi bi kaç sorum olacak... İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

- Bu iki modelden hangisini ve neden tercih etmeliyim..?
- Bu iki modele yakın özellikte ve görsel estetiğe de sahip önerebileceğiniz başka modeller var mı? (salcano hariç, çünkü o markaya bi önyargım var ve bunu aşmam imkansız :D:D :D )
- Bisikleti nereden hangi koşullarla daha uygun alabilirim...
- Sizce hangi markanın servis ve müşteri memnuniyeti daha iyidir?
- Bisikleri alır almaz ilk kullanımdan önce uyarabileceğiniz şeyler var mı püf noktaları vs gibi...
- Bisikleti alırken yanında hangi ekipmanları almalıyım başlangıç olarak...?
- Belki kafa şişirdim ama heyecanıma bağışlayın saygılar... Yanıtlayan herkese tekrar teşekkür ederim..

SEDONA 751

Kadro 6061 Triple Butted
Maşa Suntour XCR Remote
Furş Neco CC142
Gidon Race Face Ride XC 31.8
Boğaz Race Face Ride XC 31.8
Sele Borusu Race Face Ride XC 31.6
Sele Tughra Racing
Vites Kolu Shımano Alıvıo 430-9
Ön Vites Shımano Alivio 430-9
Arka Vites shımano Alivio 430-9
Aynakol Shımano Alivio 430-9
Pedal Wellgo LU-935
Ruble Shimano HG30-9
Zincir Shimano HG53
Fren Kolu Shimano BL-M505 DISC
Fren Shimano BR-M445 DISC
Jant Alex Rıms DP20
Ön Hazne Shimano Alivio 435
Arka Hazne Shimano Alivio 435
Jant Teli Siyah
Lastik Schwalbe Black Jack
İç Lastik CST
Fiyat 800$

CARRARO 473 H RACE 27V

Teknik Özellikler
Kadro HT LIGHT ALLOY 15,5"-18,5"-19,5"-21,2"
Amortisör SUNTOUR SF11 XCM V3PM RL 100MM BEYAZ
Gidon RACE AL H/S OS CARRARO
Gidon Boğazı RACER OS CARRARO
Sele Borusu RACER CARRARO
Sele RACER CARRARO
Çatal Yatağı INTEGRATED 1" 1/8"
Krank Takımı SHIMANO DEORE FC-M590 44X32X22
Arka Değiştirici SHIMANO DEORE RD-M592 SHADOW
Göbek SHIMANO AHBM65 32H
Ön Değiştirici SHIMANO DEORE FD-M590
Vites Kolu SHIMANO DEORE SL-M590
Arka Dişli SHIMANO DEORE CSHG30 9-VİTES 11-32T
Fren SHIMANO DİSK FREN AM-4452 BEYAZ
Dış Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Jant RACER CARRARO ÇİFT KAT
Pedal SP-931
Ağırlık 12,8 Kg
Fiyat 635 €

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Carraro'nun malzemeleri iyi. Deore çok daha iyi bir set Alivio'ya göre. Bir seviye üstte olmasına rağmen hollowtech gibi bir teknoloji geliyor ki oldukça fark ediyor.
Eksisi ise amortisörü kötü. XCM oldukça kötü bir model.

Sedona'da ise Alivio set var fakat XCR maşa XCM'ye göre çok çok daha iyi. Yine sadece bir seviye üstte olmasına rağmen aralarında çok fark var.

Size tavsiyem şudur. Carraro'yu almaya gidin, fakat alırken maşayı bir üst model olan XCR istediğinizi söyleyin. Arasında çok fiyat farkı oynamaz. O maşa ile alın.
Veya sedona'ya bakacaksanız bir üst model olan 761'i alın. Fakat onda fiyat çok yükseliyor. Üzerinde gelen havalı maşa Raidon'u XCR ile değiştirin alırken. Daha ucuz olsun.

Uzuuun lafın kısası;
En az Deore set ve en az XCR maşalı bir bisiklet almaya çalışın.

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
Gökhan çok saol yarın bu söylediklerine dikkat edicem...

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
@ibrahim m yaradilmis

ibrahim mesajın için saol ama tam olarak anlamadım... şaşıracağım yönü nedir..? 741 sana yeterli olur mu demek istiyosun???

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
Carraro 473 H Race derim. Kullanıcı olarak konuşuyorum gerçekten çok güzel bir bisiklet diyebilirim. Ayrıca ben seda bisikletten aldım kargoyu onlar karşılıyorlar ama ellerinde son kalmıştı onu da ben aldım istersen bir telefonlar arayıp bir sorabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ö_ksoy
Tepki
89
ömer kardeş alabileceğin en iyisini al tabiki ama benim gibi amatörün önde gideniysen bu bisikletler çok farklı :)

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
@Burhan Özyılmaz

Teşekkürler burhan... Ben istanbulda yaşıyorum Yarın sirkeciye gidicem bisikleti almaya bu işin erbapları ordaymış... Umarım orda bulurum... Bulamazsam ararım seda bisikleti... Gerçi görerek dokunarak almak daha önemli benim için :)))

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
@ibrahim m yaradilmis

Amatör sayılırım ama önde gideni değilimdir herhalde... Ortalardayım ben :))) Ya bu arka dişli 9 lu olsun diye soktular aklıma o yüzden bu modelleren biri olsun istiyorum...

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Sirkeciye gidiceksen oradaki satıcıların kafanı karıştırmasına izin verme bende bir ara mtb alayım dedim sonrasında şehire döndüm benim favorim
(link) buydu :) nasılsa ugrucaksın deltaya bir bak :) Sedona mağzası beşiktaşta orda cok secenek var

Gitmişken kask,pompa,suluk sonrasında tamir kipi vs alabilirsin

• Beğen

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
@Burhan Özyılmaz

Dükkanlar kapalıydı.. :) sedona bayisi de kapalıydı... göremedim bile :( haftaiçi bi gün gidicez artık...

Tepki
89
bu bisiklet firmaları neden bi mataradır küçük bi pompadır hediye etmez arkadaş 50 60 kağıt da hiç olmazsa bunlara bayılcaz :D

• Beğen
Tepki
89
ömer bu arada senin için 761 felan derim öyleyse çünkü 741 ve 751 daha çok başlangıç için felan düşünülüyor ama you are the maaan:D

• Beğen

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
Haftaiçi oraya gitmem şu an için biraz güç... Hem ordaki esnafla arası iyi olan bi arkadaşım kendisini beklememi söyledi onu bekliyorum birlikte gidicez tekrar.... 761 önerin için saol ama ne kadar ekmek o kadar köfte... Sonuçta bütçe işi... Bana kalsa 781 alıcam parayı bulursak :)))) ama yemiyor işte... :))

ö_ksoy

Aktif Üye
Tepki
146
Nihayet bugün aldım SEDONAmı... Herhalde sarılıp uyurum artık :)))

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Kazasiz pedalsin gunlerde kullanman dilegiyle. Test surusune cikmadan evvel kask almani tavsiye ederim.

• Beğen