Yarılan dış lastiğe yama yapımı

Başlık
15
Tepki
72
İsim
Övgü Kavas
Bisiklet
Scott
Bisiklette karşılaşacağınız en kötü senaryolardan bir tanesi dış lastiğinizin olmadık yerde yarılmasıdır. Ve bu durum hep kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde olur. Videoyu izledikten sonra bu durum artık sizin için bir problem olmaktan çıkacak.

Dosyalar

SerkanH

Forum Bağımlısı
Başlık
42
Tepki
4.463
Merhaba. Videoyu açıklayıcı buldum. Ancak lastik çok yıpranmış. Açıkçası o kadar uğraşmak yerine ucuzundan bir lastik alıp kullanmayı tercih ederdim. Emeğinize teşekkür ederim.. :) Diğer konularda videolarınızı da görmek isterim..

Başlık
15
Tepki
72
İsim
Övgü Kavas
Bisiklet
Scott
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Evet gerçekten çok eski bir lastik, sadece bu projede değerlendirmek için saklamıştım. İhtiyacı olan arkadaşlar için referans olması açısından.

Alp Tigin Tengrikut

Gökbörü
Başlık
46
Tepki
12.364
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Videoyu açıklayıcı buldum teşekkürler.Onarma işini bisikletin arka lastiğine uygulayacağım..Balon yapmıştı ve iç lastiğin fren pabuçuna sürtüp yarılmasına sebep olmuştu.Uzun tur için olmasada kısa turlar için takarım.

• Beğen
Tepkiler: Övgü Kavas
Başlık
15
Tepki
72
İsim
Övgü Kavas
Bisiklet
Scott
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
@CyCLOPATH

Malesef bu işlem ince lastikler için çok zorlu oluyor. Ama aynı yöntem ince lastiklerde de işe yarıyor. Eski bir 23c yada 20c lastiğin yanakları kalmak suretiyle, sadece tel kısımlarını kesip çıkartıyoruz ve bu parçayı yama olarak kullanıyoruz.

onurordek

Üye
Başlık
0
Tepki
44
Bisiklet
Scott
Merhabalar.

Durum bu.

Schwalbe CX Comp, 700 x 40C / 50 TPI

Aynı yöntem burada işe yarar mı acaba ?

Nasıl oldu derseniz, araba için taşıma aparatı kırıldı, yolda tümseklerde sürttü lastik.

Teşekkürler.

Dosyalar

Aazam

Forum Bağımlısı
Başlık
16
Tepki
741
İsim
Aazam
Bisiklet
Dahon
İnce lastiğim jant çerçevesi yüzünden yarılmıştı. Tamir videosunu izledim ama benimki adam olacak gibi değil. Yeni aldım artık

soner83

Üye
Başlık
0
Tepki
70
yeni lastiğim bu hale geldi malesef. içeriden iç lastik yaması koydum ama lastiğe hava basınca fayda etmedi.

yeni bir lastik aldım ama elime ulaşması 10-15 günü bulur. o süreye kadar beni idare edecek şekilde dış lastik yaması filan var mıdır acaba? internette biraz araştırdım ama pek göremedim. 25 c lastikte yama tutar mı tutmaz mı bilemiyorum. başına buna benzer bir olay gelen varsa güvenli bir çözüm bulmuş mudur acaba?

IMG_2376.JPG

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
22
Tepki
8.573
Bisiklet
Specialized
@soner83
şu şekilde dış lastik yaması da mevcut:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Sizinkine benzer şekilde yardığım 700x25c lastikte işe yaramıştı, ancak kalıcı bir çözüm değil.

İç lastik yamaları esnek oldukları için dış lastik yarılmalarında yeterli olmuyorlar. Onun yerine duct tape denilen koli bandı veya kalın kağıt gibi bir çözüm bulabilirsiniz, fakat çok sağlıklı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: BarkinD ve soner83

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.968
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@Murat B.
Bu ürünü lastiğe dikiş atıp kullananlar var. Sanırım yamanın esnemesini önlüyordur;

aHR0cHM6Ly93d3cuYmlrZW1hZy5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTcvMDIvU3RpdGNoaW5nLTIuanBn.jpg
aHR0cHM6Ly93d3cuYmlrZW1hZy5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTcvMDIvU3RpdGNoZWQtMi5qcGc=.jpg

• Beğen
Tepkiler: BarkinD

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Başlık
19
Tepki
3.569
Bisiklet
Salcano
zamanında forumda yazmıştı biri. uht kutulardan parça kesip yapıştırabilirsiniz. benim ön lastik o şekilde hayatına devam ediyor.
lastiği dikmek hiç aklıma gelmemişti. güzel bir yöntem.

• Beğen
Tepkiler: BarkinD
Yukarı Alt