yarı-türkiye turu (temmuzda)

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
yazın izmir-antalya-adana bisikletle;
adana-sinop trenle;
sinopt-istanbul-çanakkale-balıkesir-izmir;
turu düşünüyoruz temmuz ayında 25 30 günlük bi tur olacak :) bu tür bir tura daha önce katılmış tecrübeli arkadaşlar varsa bilgi alışverişinde bulanabiliriz şimdiden teşekkürler

Scudo

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Benimde uzun yol tecrubem olmadi, bu konuda rehberlik edecek birine ihtiyac duyabilecegimizi dusunuyorum ( her nedense birden kendimi kurulacak gruba dahil ettim)! Yani haklisin:) Ama boyle bi karar verilir, planlanan aralikta degisiklik olma ihtimali soz konusu olursa ben geziye katilacak kisilerden biri olmak isterim! Haberi takip ediyor ol'cam.

mukumurat

Üye
Tepki
11
akın kesin gidiyoz olum civelek ok o dageliyo şimdi ayrıntılı güzergah ve konaklama lazım önceşusınavları verelim teretemiz bitirelim şu okulu bisiklet işi debenim o arkadaşın ababsı sağlam ayakkabı heralde yoksa adam tutunamazdı
ben de üye oldum buraya temiz siteye benziyo senin resmini koyayım mı?

• Beğen
Tepkiler: akinm

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
bisiklet işini daha ayrıntılı konuşalım bence bide civelek kesin gelsin konuş maddi problem olacağığını zannetmiyorum

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
planınız harika.umarım başarı ile tamamlanır.

öncesinde lojistik anlamda çok iyi hazırlanmanız gereken bir tur. rota hakkında sağlam bilgiler edinmenizi tavsiye ediyorum. faaliyet esnasında da günlük hareket saatlerinizi iyi tespit etmelisiniz. planladığınız tarihlerde ve bölgede sıcak hava koşullarını iyi değerlendirmeli ve örneğin sabah 05:00 hareket, 10:00 mola, 16:00 hareket 21:00 kamp gibi bir plan yapmalısınız. yoksa sıcakta ziyan olursunuz..sıvı alımı ve su kaybı ile güneş (sıcak) çarpması en çok dikkat edeceğiniz konular olmalı.

şimdiden başarılar.

mr.hyde

Üye
Tepki
16
sanırım izmirli olduğunuz için böyle bir start-finish belirtmişsiniz...ama yine iyi bir plan.çok para,efor va zaman harcatacak olmasına rağmen gayet çekici geliyor...bir hatırlatma...adanadan trenle samsuna gidebilirsiniz...sinop a tren yok çünkü...

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
TEŞEKKÜRLER
adana'dan samsun'a trenle geçmeyi düşünüyoruz
pozantı üzerinden dağları aşmak hiç de kolay olmazdı bisikletlerle
A B hatta C planımız hazır olacak haftalık gunluk saatlik programlar
ekonomik program
yol programı
beslenme uyuma konaklama eğlenme her şey en ince ayrıntısıyla planlı olacak ayrıntılar gozden gecirilecek zevkli eğlenceli bir tatili de kapsayan cok yonlu bir faaliyet olacak şimdiden heyecanlanıyoruz
CAMPING RAFTING CLIMBING gibi aktiviteler de olacak.....:)

HAYATTA EN BUYUK RISK RISK ALMAMAKTIR

Tepki
0
slm..bu yarı turkiye turu kulağa hiçte fena gelmıyor..benım 1-2tane uzun yol deneyımım oldu.acaba bu turlarda kac kısı katıldıgını ogrenebılırmıyım...gurup için yararlı olacagıma inanıyorum..bence guzel yurlar yapabılırız..

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
dostum turda bize eşlik edersen seviniriz foruma takılmaya devam edersen ayrıntılar ı vereceğim bol bol konuşuruz buradan temmuz başında cıkıoz tura zaten daha vaktimiz var

Tepki
0
walla tur fikri heycanlı gelıo kulağa..bence rota sorun olcagını sanmıyorum..o guzargağ gayet eglencelı olsa gerek zaten yollarda ınsanlar sıze cok yardımcı oluyolar onemlı olan dıyolugu ii kurmak..zaten daha once yolculuk yapmıs arkadaslar varsa bılırler..bı cok sey planladıgınız gibi gitmiyo zaten bazen daha kusursuz oluyo bazende cuvvalama durumları ama yol bıter ..zaten yollar gıdılmek ıcın vardır..benım ımkanım olursa gelmeyı dusunuyorum...yaklasık kac kısı olu sızce bu gurupta..yanı uzun yolculuk bence bi kota konmalı..cok kısıyle cok yavas hatta bitemıyecegıne inanıyorum..tabiki sızın gorusunz farklı olabılır...herkese ii gunler

firateray

Üye
Tepki
0
Akın naber.. sonunda bende kayıt oldum.:)
planlama çok iyi olmalı. çok ince düşünüp çıkacağız yola..
Kendimi sanki bi savaşa gidecekmişim gibi hazırlayacağım.
HEpimize kolay gelsin. :cool:

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
bu arada beyler kondisyon yüklemeye başlasanız iyi olur
yolda geride kalanın göz yaşına bakmam ona göre

• Beğen
Tepkiler: firateray

basarduran

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar izmirlisiniz veya izmirde okuyorsunuz galiba..Bende yüksek teknoliji mağdurlarındanım.. Yaz okulu bitince bir şekilde doğuya çıkmayı düşünüyordum, mümkün olursa sizinle bu tura çıkmak isterim.Turun detaylarını planlamaya başladınız mı?son durum nedir?Benim de yol tecrübem yok ama Türkiye yi karış karış dolaşmayı çok isteyenlerdenim.Sizlerle en kısa zamanda tanışmak isterim.Umarım her şey yolunda gider.

tigomigo

Üye
Tepki
0
arkadaşlar merhaba ben foruma yeni katıldım bisikletli yaşamı çok seven biri olarak bu parkuru harika buluyorum.. ancak ayrıntılarını konusmak isterim benim bu grupta yerim varmı.çok mutlu olurum.. bu arada güzergahı ben daha önce arazi çalışması nedeniyle gezdim izmir-aydın-denizli-burdur atalya-mersin- ve adana bu yol güzergahını biliyorum. sanırım temmuz ayında yaşayacağımız en büyük problem konaklama icek vb değil... özellikle antalyadan sonra en büyük problem parkurumuzun çok virajlı olması gece 8 (den sonra) hareket etmek tehlikeli çünkü sizi takan olmuyor ve virajlı yolda birden arabayla yüzyüze geliyorsunuz. bu arada ben katılırsam avantajınız şu olcak sıcaklık ve hava durumu ile harita işlerinde iyi anlarım.
bu arada ben coğrafyacıyım.. nerde neyle karşılaşacağımızı öncen bilmek bize çok fayda sağlicaktır...hoşçakalın bilgilerinizi bekliyorum

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
arkadaşlar hepimiz öğrenciyiz ve okulların kapanmasına 1,5 ay gibi bir zaman kaldı öncelikle derslerimizi halledelim ve yaza kafamız rahat girelim :)

şu anda ayrıntılı planlamaya geçmek için erken bence
tur temmuz başında olacağı için haziran ayı bizim için ön hazırlık aşaması olarak yeterli olacaktır

şimdiden heyecanlana arkadaşlara katılıyorum ve forumda kalın diyorum

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
arkdaşlar beklenen an hızla yaklaşıyor kondisyonlar ne alemde
artık kilo vermenin vakti geldi beslenmemize daha fazla dikkat edelim
kosulara ağırlık verelim çalışmalarımızda haziran ayında herkesin bomba gibi olması lazım

ben quadriceps çalışmalarına ve de uzun mesafe tempolu koşulara başladım HADİ HERKESE KOLAY GELSİN

firateray

Üye
Tepki
0
akın pazartesi bende başlıyom.. arada istersen beraber çıkalım salı çarşamba günleri falan beraber spora çıkarız..
bu arada bu bisiklet işini haftaya görüşelim tamam..
sana da kolay gelsin.. :10:

isikocak

Üye
Tepki
0
kulağa hoş gelen bir tur teklifi yanınız da bir de doktor götürmeyi düşünürseniz memnun olurum ankara da okuyan doğma büyüme mersinli aslen adanalı bir arkadaşınız

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
eray cts gunu bisiklet isini konusalım civelek le murat da gelsin ayarlıcak cocuuda carırız gerekirse
kosu isini de konusuruz guzergah isinide konusalim

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
dostum tur temmuz başında olcak ayrıntılı güzergah kalacak yerlerimiz ve etkinliklerimiz daha detaylı olarak forumda yazacaım
forumda kalırsan gorusuruz
BOL PEDALLI GUNLER