Yardimmm

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
7005 Double Butted Aluminyum gövde
KRON Gidondan Kilitlenebilir Ön Süspansiyon

SHIMANO Acera , 27 Arka Vites

SHIMANO Acera , Ön Vites

SHIMANO Stef-65 Vites/ Fren kolları

SHIMANO Aynakol

SHIMANO Arka Dişli

SHIMANO HİDROLİK DISC FREN SİZCE KRON BİSİKLET İYİMİDİR ALINIRMI VEYA ALTERNETİF MARKALARI VARMI AKLINIZDA

Scudo

Ulas A.

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Bahsettiğin model xc750 yanlışım yoksa. Link koyabilirsen modelin olduğu sayfaya ait daha kolay olur anlaması.''Sizce'' dediğin anda konu kişisel fikirlere geliyor, ve benim kişisel görüşüm o ki, üretimini sadece ticari kaygılarla, kaliteyi elden bırakmış olarak yapan bir markadan hiç bir hayır gelmez. Kron hakkında ben de ilk zamanlar gayet sempatik fikirlere sahiptim. Zaman geçtikçe okuduğum şikayetler, marka hakkındaki yorumlar, herşeyden önce geçtiğimiz yıl fuarda firmayı temsil eden kişinin yaptığı saçma sapan konuşma sonucunda krondan çok fazla soğudum. İlle de ''ben kron alacağım'' diyorsan kendine ekstra maşa için bir bütçe ayırmanı öneririm en azından 100-150 tl. Kadroları sağlam diyorlar ben bu güne kadar normal kullanımda ortadan ikiye ayrılan bir kadro görmedim diğer markalarda da. Kron'unki neye göre sağlam o konuda bir fikrim yok. Ama amortisörleri konusunda iç açıcı tek yoruma rastlamadım bu güne kadar ve gördüğüm kadarıyla hepsi ayıplı kısa bir süre içinde bozuluyorlar. Kilitlenme opsiyonları neredeyse hiç bir ekstra sağlamıyor ve içeri gömülüyor amortisör bir kaç cm. Arka attırıcılar sanki markaların bire bir fason üretimleri gibi boyuna bozulup kırılıyor yine forumlardan takip ettiğim kadarıyla. Teknik konuların dışında zevk meselesidir her insan hoşuna giden bisikleti edinmek ister öncelikli olarak. Başka markaları da merak ediyorsan eğer bir kaç tavsiyede bulunabilirim. Mesela aynı konseptte, Sedona gerçekten kadrosu ve donanımıyla gayet kaliteli modeller üretmekte. Carrarro da fiyat-performans konusunda başaralı bir marka. Salcano modelden modele değişiyor Astro ve Insomnia modellerine bakabilirsin. Whistle, yine Carraro gibi Bianchi firmasına ait markalardan biri. Kadroları hoş donanımı gayet yeterli ve renkleri çok güzel.

Bunlar da linkleri:
Whistle Miwok 1163d (link)
Salcano Astro 212 Hidrolik Disk (link)
Carraro Grunge 419 (link)
Sedona 721 Hidrolik Disk (link)

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler