Yardımınıza ihtiyacım var

Tepki
32
Benim çift amartisörlü bir bianchi magnum var ve ortadaki amartisörün hızı emdiğini düşünüyorum. o amartisörü bir demirle kaynak yaptırsam geçer mi sorun veya başka çözüm önerileriniz var mı şimididen teşekkür ediyorum.

Scudo

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
yaptırsan geçer ama o bisiklet çok ağır ve hantal eğer para biriktirebiliyorsan ortada amortisörsüz bir bisiklet al ;)

Tepki
32
Şuanda memmunum bisikletimden Allah'a şükür. kısmetse 2011 de sedona borla almayı düşünüyorum. zaten şuan alacak paramda yok :rolleyes:

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Berke Can Yılmaz

Merhaba Berke.. Benimde ilk bisikletim magnumdur.. Hala ilk günkü gibi yeni ve gıcırtısız mükemmel çalışır. Bisiklet alemi genelde bu şekilde çift amartisörü pek sevmesede bende başka bir modelle birlikte iki tane var..

Magnumun ortasındaki yayı çıkarıp o bölgeye demir kaynağı yaptırısan hem görüntü olarak kötü görünür hemde geri dönüşümü olmayan derin çizikler oluşur..

Benim yaptığım gibi yapabilirsin Şöyleki;

Magnumun ortasındaki orjinal süspansiyon 750 libre(lb) kuvvetinde. Kaç kg denk geliyor bilmiyorum. Ama onu yerinden söküp bisikletçiye gidip aynı boy ve genişlikte 2000 librelik (lb) başka bir süspansiyonla değiştirirsen çok süper olur.

2000 libre 750 gibi esnemez hatta hiç esnemez. Ancak 90 kg üzerindeki birisi üzerinde zıplayacakki ancak o zaman esnerse maksimum 1 cm esner.

(link)

Böylece sende bisikletinin görününümünden vazgeçmeden esnemeyi engellersin. Ortadaki yayın esnememesi magnumun çeliğinde bir hasara yol açmaz merak etme.

Kolya gelsin, bitince resmini koy..

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon
Tepki
32
Tolga abi yorumun için çok teşekkür ederim. Yaptıktan sonra resim koyacağım mutlaka , zaten 60 kg oldugum için 2000lb hiç esnemez böylece az yorulurum.

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
sen masraf etme en ıyısı bozma orjınalını seneye bekle borla alınca ıkı tane olur