Yardıma ihtiyacım var

Tepki
16
arkadaşlar cube acid bisikletimi azerbaycanda almıştım 6-7 ay kullandıktan sonra üniversite için Sidney(avustralya) taşındım.Büyük bir hata yaparak bisikletimi kendimle götürmedim,götürseydim az bir fiyatla kendimle götüre bilirdim.Şimdi ailem postayla gönderecek,aldığım mağazada paketlemişler bisikletimi.
https://i.hizliresim.com/xVo9JB.jpg
bu paketin ölçüleri nedir sizce? üç ayrı post şirketine email yazıcam fiyat konusunda cevap almak için.Hepsi de ölçüleri istiyor.

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bence 25x75x115cm. Tahminen 300-350 liraya gönderirsin PTT kargo ile...

mucoist

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Merida
Bu boyutta bir kargonun fiyatı, bisikletin kendi fiyatından daha yüksek çıkar. Sahibinden.com tarzı bir site ile bisikletinizi satıp Avustralya'dan yeni bir bisiklet alırsanız daha kârlı çıkmanız muhtemeldir.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
ne günlere kaldık !!! ailenin ölçecek birşeyleri yoksa karış parmak hesabı yapıp ölçüleri bildirsinler sana. veya aç bir bisiklet firmasını sor bu paketin ölçüleri nedir diye?
bu gençlik niye bu kadar tembel anlamış değilim. armut piş ağzıma düş istiyor hepsi.
sonrada bisiklet forumda kimse kimseye yardım etmiyor diye konular çıkıyor, yazılar çıkıyor.
google 2 satır yazmaktan aciz bir nesil yetişiyor
.
bu koliler genelde 170x70x20 oluyor bazen 170x80x20 olanıda oluyor.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
İsmail bey, sanırım bu koli biraz ufak standartlara göre. Üzerindeki krem paketinden göz hesabıyla tahmini birşey çıkartmaya çalıştım. En mantıklısı birisinin metreyle ölçmesi...

Tepki
16
@Halil EROĞLU
Cevap için teşekkürler.Azerbaycanda yaşıyordum,oranın postası ile halletmeye çalışıyoruz.

@ismail eren
burası bisiklet forumu değil mi? bisiklet hakkında istediğim konuyu açarım bir yanlış varsa adminler gereken işlemi yapar.Araştlrmadığımı nerden nasıl söylüyorsunuz? History'i SS alıp buraya koysam ne diyeceksiniz?Bu kadar agresif olmayın.Cevabını bulamadığım için,son çözüm olarak buraya geldim.Ailemi karıştarmayın,ölçecek birşeyleri olmaya bilir,vakitleri olmayabilir,ölçecek durumda olmaya bilirler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
haayıır kimse ölçmesin.
tahmin edelim.
zaten çocugun ailesinin zamanı yokmuş, ailesini karıştırmayın. bu iş çok zor ve komplike.

benim tahminim 115*25*65

Tepki
16
@kivilcimb
zamanları yok demedim,bisikletin evde olmadığını düşündünüz mü acaba?

@kivilcimb
zamanları yok demedim,bisikletin evde olmadığını düşündünüz mü acaba?

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@Süleyman Eminbeyli

Resimde karolar 23*23 gibi duruyor yani uzunluk 110cm , yükseklik petekten yola çıkacak olursak 60cm+20cm altı bence;
110*85*25 dir kolinin ebatları

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Ölçmeyi deneyin metre ile, en boy ve yükseklik şeklinde ve kilosu ile Kargo firmasının sitesine girip ölçüler ile Fiyatı hesaplanabilirsiniz. Öyle bir yöntem vardı yurt dışı olduğu için epey tutar yanlız