yardım..

Tepki
0
arkadaşlar bisiklet alıcam..
forumu araştırdım arka amortisör gereksiz diyorsunuz..
fakat bianchinin
(link)
star tipi çok hoşuma gitti.
tipindende ağır oldugunu belli ediyo ama çok begendim:D..
böle gezinmek için istiyorum.
yardım..

Scudo

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
gezinmek ne tur yolda gezinmeği istiyorsunuz. önce onu belirleyelim

star modeline bende kapıldım sonra vazgeçtim çünkü bisikletde elimden geldiğince profosyonelce işler yapmak istiyordum

biraz daha araştırıp başka markalarada bakmanız tavsiye ederim zaten ötv indiriminin bitmesine 15 gün var

ama yok çok beğendiyseniz şimdiden hayırlı olsun derim:)

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@Alper ASLAN

Bahsettiğin bisikletin göze hoş gelen bir görüntüsü var, jantlar da çift katlı ayrıca orta amortisörü olduğu için seleye oturma rahatlığı var. Hepsi olumlu özelikler. Peki bu bisikletin ağırlığı ne kadar hiç düşündün mü? 20 kg civarında manevra rahatlığı namına hiçbir özelliği olmayan, pedale yüklendiğin zaman ağırlıktan dolayı kolay kolay hızlanmayacak, yokuşlarda bacaklarına kramp girecek şekilde seni yoracak eğer yolda giderken diğer bisikletlere hız yapma yönünden iddia ediyorsan 20 kg lik ağırlığı,42 tırnaklı ön en büyük dişlisi, 14 tırnaklı arka en küçük dişlisiyle sana diğer bisikletlerin tozunu yutturacak vbir bisiklettir. Fiyatı ise 483tl gözüküyor. Yani kalitesine göre oldulça yüksek bir fiyata sahip. Ben senin yerinde olsam 490 tl verip Sedona Borla alırım. Sedona 14 kg civarında ağırlığa sahip, üstelik üzerindeki komponentler Bianchi den daha iyi. Estetik açıdan belki Bianchi sana daha iyi gelebilir ancak Bianchi Turkey 2003 yılından beri fiyat kalite oranı düşük bisikletleri görünüş yönünden albenili yaparak halkımızı kandırıyor. Bu forumda Bianchi Turkey hakkında pek çok olumsuz yazı var. O yazıları okumanı tavsiye ederim. Sedona yı beğenmezsen fiyat kalite oranı Bianchi den çok daha yüksek Geotech marka bisikletler var. Onları da bir araştır derim. Bugün Bianhi nin almaya değer sadece özel seri bisikletleri var. Bu bisikletler de zaten İtalya da üretilen Bianchi, Whistle ve Atala marka bisikletlerin kopyası. Bu bisikletlerin de zaten fiyatları çok yüksek.
İYİ PEDALLER