yardım:)

kaptan_27

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar dağ bisikletine başlamak istiyorum bianchi RAP almayı düşünüyorum ne dersiniz??? ayrıca istanbulda dağ bisikletiyle turlara katılabileceğim bir dernek veya kuruluş var mıdır?
şimdiden teşekkürler.....

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İstanbul'da dağ bisikleti ile ilgili gezilere katılabileceğiniz bir çok grup var :). Hemen hemen hepsi de Bisiklet Forum'daki dostlarımız.
Almayı düşündüğünüz bisikletin fiyatı nedir? Ona yakın başka ne alternatif var ona göre bakalım.

kaptan_27

Üye
Tepki
0
@HaliliOzturk

370 YTL civarı siz bana aklınızdaki bisikletleri tavsiye edin fiyat mühim değil demek isterdim ama öğrenciyim :) siz bu konuda yeni başlayanlar için sorun sıkıntı yaratmayacak dağ bisikletleri bana önerebilirseniz çok sevinirim.teşekkürler

saygılar..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kaptan_27 öyleyse genel özelliklerden oluşan bir çerçeve çizelim, sen de bu çerçevenin içerisine oturtabildiğin modeller arasından seçim yap :) Bu söylediklerim senin fiyat aralığın için geçerli bunu da unutmamak lazım ;).
Öncelikle mutlaka aluminyum kadrolu olmalı ve sadece önde amortisörü olmalı. Arkada amortisör olmamalı.
Klasik V frenli olmalı, disk frenli olmamalı.
Oversize diye tabir ettiğimiz, yeni tip (ki aslında artık standart tip oldu) maşa-kadro ikilisine sahip olmalı.
Bu 3 noktaya dikkat edersen, diğer muhtemel değişiklikler sana pek sıkıntı getirmezler.
Kron, Sedona, Geotech gibi yerli ancak kaliteli markaların bisikletlerine bir göz at derim ben. Bütçene uygun olanların arasından gözüne en hoş görüneni seç. Gerekirse bütçeni biraz artır, en azından keyifle süreceğin bir bisiklet sahibi olmuş olursun ;)

kaptan_27

Üye
Tepki
0
İlginiz için teşekkürler bu püf noktalarına dikkat edeceğim....Çok yararlı oldu benim için...

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
kron xc 500 veya sedona borla,rap e yakın fiyatlarda...sedona ve ya kron ikiside giriş için iyi bisikletler

kaptan_27

Üye
Tepki
0
uyarılarınız beni Amoeba Hussar - Deore diye bir bisiklete götürdü şuan onu almayı düşünüyorum i

saygılar

isparta32

Aktif Üye
Tepki
12
O bisikleti alırsanız ileride bu konularda daha çok bilgi sahibi olduğunuzda çok pişman olabilirsiniz.

Tavsiyem 100 ytl daha katıp belki biraz daha fazla, Halil Öztürk'ünde dediği gibi alu kadro bir bisiklet almanız çok daha avantajlı olacaktır.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Isparta32'nin mesajı anladığım kadarıyla ilk mesajınıza ithafen yazılmış. Yoksa Amoeba Hussar - Deore oldukça iyi bir seçim :)

isparta32

Aktif Üye
Tepki
12
@HaliliOzturk

tabiki ilk mesaja ithafen yazdım. hussar gerçekten çok güzel bir bisiklet kullanma fırsatım bile oldu :)