Yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Tepki
2
Öncelikle herkese selamlar.Takılsığım bir konusa yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. İki taraftan amortüsörlü bisikletime uzun yolculuklarda henüz bir bagaz sistemi bulamadım.Sırt çantasıyla gezmek zor oluyor. Nasıl bir bagaj sistemi kullana bilirim acaba. Yardımlarınızı bekliyorum biraz acele olursa sevinirim...:)

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sadece sele borusuna monte edilen tipte bagajlar sanırm bisikletinize uygun olacaktır :).

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Serdar uzun yolculuktan kastın şehirler arasıysa yanına çok fazla eşya alman gerektiğinden seleye monte edilen bagajlar bildiğim kadarıyla en fazla 5kg yük taşıma kapasitesine sahip.

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok ağır yük taşımayacaksan sadece sele borusundan tutan bagajlar mevcut.. gerçi modifiye edipte şehirler arası geziye giden de görmedim değil... :D

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
arkadaşların dediği gibi sadece sele borusuna monte edilen bagajlar var ve oldukçada hafif bende var 9 kg taşıma kapasiteli.(20 ytl)
daha büyük ve kullanışlı olanlarda var fakat monte işleminden sonra amortisör çalışmıyor.
(link)(link)

Tepki
2
arkadaşlar önerileriniz için sağolun ancak sele altı bagaj fena fikir değil ama yük biraz ağır :) biyerden duyduydum ufak romörkler üretiyorlarmış kullanan varmı acaba. Varsa kullanışlımı ufak önerilerde bulunan arkadaşlara şimdiden teşşekkürler.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Pek kullanışlı olacağını sanmıyorum sonucta sen yatarken o seninle yatmayacaktır...Dolayısıyla denge sorunu yaşatabilir.?.!.
Bence bisikletin arkasına monte bir bagaj sistemi her zaman daha iyi sonuç verecektir...
Sonuçta bisiklete bağlı ve onun bir parçası gibi olacaktır...Ve denge problemi yaratmayacaktır...;)

Saygılar

johny/TAXI

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Römorkün bisiklete montelendigi parçalardan herhangi biri kendi dik ekseni etrafında saga ve sola kıvrılma hareket yapabiliyosa sorun olmaz viraj falan alırken, bisiklet yatsa da o hep yere paralel kalır. Çok büyük agırlıklar taşırken takılıyo römork ama iyi bi tane nasıl ve nerden bulursunuz bilemem. Kaynak aleti falan varsa kendiniz de yapabilirsiniz aslında basit bişey, bi kutu 4 teker :D
Bu arada bisikletiniz resmi olsa daha bi yardımcı olabilir yorum yazanlar.
Bişey daha, eger arka amortisörün yapısı uygunsa, amortisör çalışacak şekilde arka bagaj montajı yapabilirsiniz, ama kadro üzerinde delik açmanız gerekebilir. Ha illa kadroya vidalicaksınız diye de bi kural yok, kalın naylon iplerlerle kadroya pekala monteleyebilirsiniz. Annemin bisikletinin ön sepeti gidon bogazına kadar erişemiyo. Naylon iple baglamıştım gidona. 7 yıldır taşımadıgı şey kalmadı.
Bisikletin ergonomisi uygun olmayınca bi şekilde uygun bişeyler yapıyosunuz valla :)

• Beğen
Tepkiler: Alican

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Oynayabilen bağlantı yeri aklıma gelmemişti...
Teşekkürler DragF5.user;)

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
Bende bir adet sele borusuna takılan bagajlardan mevcut. 25kg taşıyor eğer istersen heyba çanta bile koyabiliyorsun. İstersen satabilirim. Fiyatı 15.00 YTL.

Tepki
2
arkadaşlar arka römork sistemini seyahate çıkan bir turiste gördüydüm. üzerinde tek teker bulunuyor ve tekerin takılı olduğu yer sağa sola hareket ediyor. Tasarlayıp ona benzer birşey yapmayı düşünüyorum.Biraz teknik ressamlığımızı konuşturalım değilmi :)
huseyinsak kullanılır birşey diyorsan neden olmasın almayı düşünürüm.Tabi şuan boludayım 1 hafta balıkesire yuvama dönücem ozaman irtibat kurabilirim.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
ama genede romork la hızla girersen viraja eger üzerindeki yükte varsa devrilir bence 4 tekerli olursa dönmeside zor olur en iyisi 2 tekerlek ama dikkat etmelisin bence virajlarda felan :) iyi sürüşler