Yardım:Teker Seti Seçimi

buraksm

Üye
Tepki
18
Merhabalar,

Konuları biraz karıştırdım fakat soruma tam olarak cevap alamadım,o nedenle kendi konumu açmaya karar verdim.Herşeyden önce bisikletimi tanıtayım,Scott Scale 50 (2008) kullanmaktayım ve aldıgım gunden (2008 agustosu) bu güne kadar bisikletimde değişikliğe gitmemiştim fakat okul nedeniyle İtalya'ya gelmem ve bulunduğum bölgedeki bisikletçilik imkanlarının çok yüksek olması bisikletimi buraya yollatmama sebep oldu,ağırlık ve performans artırrımı düşüncesiyle bazı parçaları değiştirmeye karar verdim,buna önce amortisörle başlayacağım,forumunda yardımıyla kendime uygun amortisörü bulduğuma inanıyorum.(Rock Shox Sid World Cup).Amortisörüm 2 hafta içerisinde elimde olacak,bildiğiniz gibi avrupada fiyatlar Türkiye'ye nazaran daha uygun 2009 sid wc yi 500 euro gibi bir ucret karşılığı temin ediyorum.

Şimdi ise teker seti almayı planlıyorum.
Bütçem amortisöre göre daha düşük olacak zaten bana iyi bir darbe vurdu o :)

300 Euro ya iki adet seçeneğim var.

-Mavic Crosstrail Tubeless Disc

(link)

-Shimano XT WH-M775 Center Lock Disc Brakes Wheels

(link)

hangi seti önerirsiniz?

Lütfen konuyla ilgili bilgili olan arkadaşlar yazmasın,yazılırsa okunanları okuyup bilgilensinler,yanlış yönlendirmeler olmasın.

Şimdiden herkese teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Scudo

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
kardeş ben xt kullandım akış yönünden felan çok güzel bakım gerektirmiyo çok dayanıklı bi jant ayrıca kesinlikle xt al derim hem gördüğün gibi ucuzda

• Beğen
Tepkiler: buraksm

buraksm

Üye
Tepki
18
teşekkürler ama size göre xt yi mavicten üstün kılan nedir?

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
aralarında 70 gr lık bir fark var,hafiflik tutkum var 70 gr benim için önemli diyorsanız ve sürüşünüzü genelde hor kullanmadan yapacaksanız xt güzel bir seçim olabilir.fakat benim düşüncem ağırlık sizin için önemli olsada jant setinden kaybedeceğiniz ağırlığı farkı bir donanımdan geri kazanabilirsiniz.crosstrail hem görünüşü hemde sağlamlığı itibariyle harika bir set.ayrıca ufak bir ayrıntı daha xt set centerlock crosstrail 6 vida uyumlu,ben cl kullanıyorum rotorlarım xtr,yarışlarda v.s kullandım.rotorların pimlerinden çok itici bir ses geliyor değiştirilmesi gerekiyor.6 vida uyumlu bir sette böyle bir sorun yok.cl çevirici adaptörler var fakat buda + maddiyat demektir.epey uzattım sözü,crosstrail tavsiye ederim kesinlikle:)

• Beğen

buraksm

Üye
Tepki
18
@Ahmet Özgen

Ahmet Bey,
Oncelikle detayli olarak yazdiginiz icin cok tesekkur ederim,agirlik tabiiki onemli fakat 70 gramlik agirligi sadece tubeless bir lastige gecerek bile geri kazanabilecegimi dusunuyorum sahsen,benim icin donus ve performans cok daha onemli lakin biraz hor kullaniliyor :) size yardiminizdan dolayi tekrar tesekkur ederim

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
shimano'nun avantajı: Türkiyede shimano haricindeki malzemelerin gerek yedek parçasında (hem temini hem fiyatı)gerek garantisinde sorun yaşarsın. Ben xt göbek ve rotor kullanıyorum. yarış tur antreman derken en 3000 km olmuştur. hiç bir sorun olmadı. bikeradar.com da teker seti değerlendirmeleri var.

buraksm

Üye
Tepki
18
@kayhan

Kayhan Bey,
Sizede tesekkur ederim fakat ben avid juicy kullanmaktayim uyumla ilgili bir sorun olurmu bilmiyorum,aksam verdiginiz siteye bakacagim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
göbekler ve rotorlar belirli standartlardadır. her türlü markanın kaliperi ile kullanabilirsiniz ama bir bisikletçiye sorun yine de

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
xt jant setininde göbek veya tellerini Türkiyede zor bulursunuz dolayısı ile yedek parça bulma kolaylığı yönünden bi fark olmaz .
juıcy fren kullandığınıza göre size 6 vidalı bir jant seti lazımki xt seti sadece centerlock eğer xt jant seti kullanmayı düşünüyorsanız ya 6 vida adaptörü alacaksınız yada 1 çift centerlock rotor almanız gerekecek.
6 vida herzaman için daha iyidir.
Bu arada bede xt jant seti kullandım ve hiçbir şikayetim olmadı gayet memnundum artık DT PW1600 jant setim var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben eksik yazmışım benim teker setim xt teker seti değil. xt göbek ve xt rotor var. jantı ve telleri başka marka seçtim bisikletçide ördüler. Xt göbek Türkiye'de zor bulunurmu bilmem? ben zor bulmadım. gittim delta dan aldım. ama göbeğin centerlock olması adaptör kullanmanızı gerektirir bu da çok tercih edilecek bir durum değil gerçekten.

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Benim zor bulunurdan kastım xt wh-m775 jant setinin göbekleri
normal xt gibekleri tabiki rahatlıkla temin edebilirsiniz.
wh-m775 teki xt göbek standart değil tel bağlantıları farklı tel ve tel başlarıda farklı

• Beğen

buraksm

Üye
Tepki
18
Teşekkürler,benim için biraz daha aydınlık oldu bu konu :)