Yardim Edermisiniz ?

Tepki
0
Slm abilerim.

Abi diye hitap ediyorum çünkü henüz 14 yaşındayım.Trial'e fene şekilde merak saldım.Babamı da alma konusunda ikna ettim.Sizce trial bisiklet kullanmam için yaşım , boyum ve kilom uygunmu :

yas 14
kilo 45
boy 1.67

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Triale başlamak için yaşına diyecek birşeyim yok, boyuna da. Bazen burada ufacık çocukların boylarından büyük bisikletlerle sokaklarda çalıştığına şahit oluyorum. Fakat kilon konusunda bir miktar şüpheliyim. Trial ciddi kas gerektiren bir dal, genelde trial çalışanların kuvvetli kol kasları, kuvvetli karın kasları ve kalfları olur.

Kısaca biraz daha kilo alman gerekebilir, zaten kasların sen bisiklet üzerinde çalıştıkça kendiliğinden şekillenecektir, yaşın daha çok genç, hangi yöne istersen, hırslı ve çok çalıştığın sürece başarırsın mutlaka.

Enes ÇALDIR

Aktif Üye
Tepki
94
@HaliliOzturk

Aynen katılıyorum. Ayrıca biraz kilo almaya bakmalısın. Hızlı geliştiğin bir dönemdesin yediklerine dikkat et :D

Hadibakalım hareketlerini bekliyoruz artık :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir ßayrak`
Tepki
0
Çok teşekkr ederim.Fakat bu konuda aşırı şekilde hırslıyım.Yani kendimi şöyle anlatayım:

Yokmu benimde süRebileceğim bir bisiklet :(

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer hırsın aşırı ise, bisikletten önce kask ve eldiven al. Kafası patlamış bir Kadir hiç birimizin işine yaramaz, bak sonra baban bizden sorar hesabını haberin olsun.

Şaka bir tarafa, acele etme. Önünde kocca bir yaz var. Hem trial bisiklet bulmak Türkiye'de çok zor, belki street tarzı bir BMX ile başlaman gerekebilir. Ancak herşeyden evvel abur cuburdan uzak dur ve düzgün beslen. Hatta arada bir, bir kaç şınav çek ileride lazım olacak...

Tepki
0
Zaten bisikleti okul tatilinde almayı planlıyorum.

Bu konu üzerinde baya bir araştırma yaptım.

Şu adresiteki bisikletler sizce nasıl ?

(link)

(link)

Tepki
0
Kusura bakmayın şuan gitmem gerekiyor.Siz bisikletlere bakıp yorumunuzu yazın ben yarın okuyabilirim.

Şimdiden tşkkrler..

boxtubing

Daimi Üye
Tepki
257
arka tarafta disk kullanmak trialde pek sağlam bakılmıyor ama yınede kullananlar var bısıkletler guzel tek kotu yanı benım açımdan disk uyumlu olması onun harici sorun cıkaracak tek sey kilo cok zayıfsın kas ve guc gerektıren bır olay baya yetersız kalabılırsın ama prof. olamasanda yapabılecegıne ınanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Kadir ßayrak`