Yaptığım yamalar neden tutmuyor

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
Yaptığım yamalar tutmuyor. Bir çok konu var biliyorum ama aradığım bir cevap yok. Kullandığım yama rubber marka. Kullanan birileri varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Kendimi çok beceriksiz hissetmeye başladım yardım lütfen :D

Scudo

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
eklemeyi unuttum. zımpara ile temizliyorum ardından tutkalı sürüp bekliyorum kuruyana kadar. daha sonra yamayı acıp bastırıyorum lastigi cekistiriyorum falan sonrasında elimle çıkıyo

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
Hatalı oldugum taraf deneme amaclı şişirmemdi galiba. teşekkür ederim

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@bekirişgör

:D :D :D bir anım aklıma geldi bende yamaya yapmaya çalışıyordum zımparalıyorum tutkalı sürüp yapıştırıyorum tutmuyordu 10 tane yamayı harcamıştım tutkalında hepsi bitmişti en sonunda sinirlenip koli bandını aldım yamanın olduğu yerden doğru bantlamaya başladım iyicene etrafını kat kat bantladım oh sonunda dedim lastiği şişirdim geri indi bende delirdim arka bahçeye çıkıp benzin döküp yaktım akşam olduğu için bisikletçiler açık değildi sabah kalkıp yeni bir iç lastik almıştım :D

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
@mehmet ertuğrul duyan
benimde bi 10 tane yama gitmiştir galiba :D hepsi gitsinde yeterki öğreneyim şu yamayı yapmayı :) senin durumunu merak ettim lastik patlayınca koli bandına devammı yoksa yeni bir iç lastikmi ? :D

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
@bekirişgör

yeni bir iç lastik. bisikletçiylen konuştum toptancısına ulaşıp 15 adet iç lastik aldım evde duruyor patladığında hiç yamaylan uğraşmıyorum hemen değiştiriyorum zaten çok ucuza geldi tanesi 2 tl :D

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
@mehmet ertuğrul duyan çok iyimiş valla :D banada iyi yol gösterdin. hemen bi bisikletçiyle anlaşacağım :) tuttum bunu