Yanıcı sprey ile tubeless bisiklet lastiği montajı ?

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Merhabalar,
Bildiğim kadarıyla tubeless lastiği janta oturmak için kompresör ve yardımcı maddeler kullanıyoruz(Örneğin;sabunlu su ) ancak tubeless bir sistem ile tur sırasında lastiğimiz patlarsa kompresör bulma imkanımız az bunun için cabondioxide tüpleri kullanıyor sanırım.Bir video paylaşım sitesinde rastladığım videolarda ise bir araba lastiğini janta oturtmak için yanıcı bir sprey kullanıyordı acaba biz de yolda patlak tubeless lastiğimizi yamadıktan sonra tubeless bisiklet jantlarına lastiğimizi oturmak için bu yöntemi kullanabilir miyiz ? Eğer bu yöntemi kullanabilirsek zararları olabilir mi? :)
Teşekkürler:)

(link)

Yanmanın gerçekleşebilmesi için oksijeni lastiğini içine doğru çekerek bir basınç oluşturuyor sanırım :)

Scudo

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Ama lastik yerleştikten hemen sonra hava basmalısınız videoda olduğu gibi eğer hızlı olmazsanız sanıyorum tekrar ayrılacaktır :)

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Denemiş olan ya da işe yarayıp yaramadığı hakkında bir fikri olan yok sanıyorum :) Derslerimden zaman bulabilirsem GTS_S sistemini uygulayıp denemeyi düşünüyorum :)

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@Deniz Ser

Hocam zamanında her tip GTS ile denedim ve başarılı olmadım :) Fantezi olarak çok cezbedici ama bisiklet için pratik olduğunu duşunmuyorum açıkcası =)

• Beğen
Tepkiler: Deniz Ser

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
@BoZCaN

Bu konuda sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim :) Araba lastiği bisiklet lastiğine göre janta biraz daha yakın sanıyorum biz de lastiği yakınlaştırmak için lastiğin içine koyacağımız destek parçaları ile( lastik şiştiğinde lastiğin içinde kalabilecek esnek bir malzeme olmalı örneğin sıcak silikon çubuğu) lastiğin yanaklarının janta bitişik durmasını sağlayıp bu yöntemi uygulayabilir miyiz acaba? :)

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@Deniz Ser

Aslında bisiklet lastiği janta çok yakın olduğu için patlayıcıyı yakmak cok zor oluyor. Bu yöntemin kullanıldığı lastikler genelde cok buyuk. Kompresorunuz her ne olursa olsun sibobdan gelen hava sınırlı kaldığı için büyük lastikleri janta kompresor ile oturtmak pratik değil. O yüzden böyle bir yöntem izliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Ser