Yan yana gidip bisiklet yolunu kapatan bisikletli arkadaşlar

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Dün Bostancı'dan Kartal istikametine giderken az kalsın başka bir bisikletliyle çarpışıyordum, zor durdum.

Bilenler bilir, o yolda bir deniz tarafında, bir de araba yolu tarafında bisiklet yolu var. Ben genelde yayalarla sorun yaşamamak için yol tarafını tercih ediyorum. Ancak bu tarafta da çok sayıda otopark olduğundan giriş ve çıkışlarında minik ve dar rampalar var. Gidiş geliş iki bisiklet yan yana geçebiliyor.

Tam da bu rampalardan birinde iki bisikletli arkadaş sohbet ederek yolun tamamını kapatmışlar, geliyorlardı. Ben genellikle böyle gelenleri görünce -sahil yolunda çok oluyor- her ihtimale karşı -eğer müsaitse- bisiklet yolundan biraz sağa açılıp geçiyorum. Ama rampada böyle bir ihtimal yok, yana kaçsam kaldırımdan uçacağım. Beni gördüklerinden eminim. Bu yüzden tek sıra geçerler diye düşünüp hız kesmedim. Ama hiç istiflerini bozmadılar. Zorlukla durdum. Tam yanımdan geçerken de "pardon" demesin mi hanımefendi? Tam takım bisiklet kıyafetli falan olmasalar, hadi diyeceğim, öylesine biniyorlar, fazla bir şey beklememek lazım. Ama öyle değil.

Umarım durumdan bir ders çıkarmışlardır.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sevgili ve eşle tur atanlar yan yana gidiyor dikkatimi çekti.