Yalpalama sorunu (videolu)

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhabalar, bisikletimin gerek arka tekeri, gerek aynakol kısmı yalpalıyor. Sorunu tam olarak anlayamadım. Bisikletçiye götürmek istiyorum ancak çevremde yol bisikletlerinden anlayan pek kimse yok. Bilgili arkadaşlardan videoyu izleyip yönlendirmelerini rica ediyorum. Akort ayarlarından dolayı mı yoksa göbekten dolayı mı problem var anlamadım.

Scudo

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emrah Özşahin gailba sorununu buldum arka jantın yamulmuş hemen düzeltmen veya yenisini alman gerek birde şu sorum olucak bisikleti aldıktan sonra jant setini değiştirdinmi veya ne kadar kullandın

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@Bisiklet sever 93 2-3 sene önce aldım ama toplasan 2000 km kullanmamışımdır. Continental Grandprix 4000s lastikler. Jantlar RS11 onu da 2 sene önce falan aldım. Bisiklet Bianchi SLR 200, arka aktarıcı 105, arka kaset ve ön aynakol orjinal sora onları değiştirmedim. 2. el almıştım bisikleti

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emrah Özşahin bence bisikletin jant akoru bozulmuş videodan gördüğüm kadarıyla bence yakınlarda Decathlon varsa orada yaptır yoksa sana çok daha pahalıya çıkar benden söylemesi ;)

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
Bana lastikten gibi geldi. Çünkü papuçlar janta sürtmüyor. Aynakol için fikrim yok.

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RedFoX

Banada ilk başta öyle geldi ama sonra dikkatli bakınca jant olduğunu gördüm tabi lastikleride düzeltmek lağzım

• Beğen
Tepkiler: RedFoX

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
frene de bazen çarpıyordu ama biraz arasını açtım. Decathlon'dan almadığım için hizmet verirler mi acaba bilmiyorum.

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emrah Özşahin

Bende ilk başta Decathlonun bakım yapmadığını sanıyordum ama yapıyorlar

Tepki
199
İsim
Muhammet Ertop
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emrah Özşahin Decathlon dışarıdan alınma kendi ürünü olmayan bisikletlere de bakım ve onarım hizmeti veriyor.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Selam. Benim de benzer bir sorunum var. Müdahale edilmediği takdirde daha büyük ne gibi bir sorun açar?

Jant nasıl düzeltilir?

irfananar

Aktif Üye
Tepki
247
İsim
İrfan
Bisiklet
Sedona
@Muhammet Ertop

Bunu bilmiyordum, teşekkür ederim.

Ortalama fiyatlar hakkında bilginiz var mı? Örneğin Akord veya benzer bir hizmeti kaç tl ye veriyorlar?

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
genel bakım için 150tl demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam...
ama 1 hafta ile 10 arası bizde kalır, uzun sürüyor dediler...
ben de vazgeçip başka bir yere götürdüm...
şikayet sitelerinde de çok şikayet gördüm, bakım deyip sadece yıkayıp, hiçbir parçayı sökmeden geri verdikleri oluyormuş... ben yaşamadım, şikayet sitelerinde yazıyor, burada hizmet alanlar daha iyi bilgi verebilir...

en iyisi yakınlardaki bir şubeyi arayıp hem fiyat hem de yoğunluk hakkında bilgi almak...
akor için bile 3-4 gün bekle derlerse pek de mantıklı değil bisikleti bırakmak...

• Beğen
Tepkiler: irfananar

irfananar

Aktif Üye
Tepki
247
İsim
İrfan
Bisiklet
Sedona
@Noldor

Müşteri Hizmetlerine e-posta atarak sordum aklımdakileri.
Yanıt döndüklerinde paylaşırım.

Sadece yıkayıp verme meselesi her tamircide olma olasılığı hayli fazla bir olay..Denk gelme meselesi..

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
evet haklısınız...
o yüzden tanıdık güvenilir kişilere vermek gerek...
ucuza (hatta beleşe) halledeyim derken, para verip hiçbir işlem yapılmadan geri alabiliriz...

• Beğen

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bianchi servisi var İzmit'te, oraya bir götüreyim. Decathlon bayağı yoğundur sanırım. Bakalım ne kadara patlayacak.

• Beğen
Tepki
199
İsim
Muhammet Ertop
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emrah Özşahin Hacıosman'daki Carraro ve Bianchi yetkili servisini biliyor musunuz? Belki oraya götürseniz İzmit'e gitmenize gerek kalmaz.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@Muhammet Ertop daha önce gitmiştim oraya biliyorum. İzmit'te yedek parça sıkıntısı olmaz hemen değiştirmek falan gerekirse daha hızlı yaparız diye düşündüm. Gerçi soracağım kaç güne yaparsınız diye, çok uzun süre verirlerse Hacıosman'dakine oraya götürürüm mecburen.

Genel bakım için bianchi servisi 120-150 TL gibi bir fiyat çıkardı hiç yaptırmamıştım bugüne kadar yapın dedim ne sorun varsa, jant akort ayarı ön vites ayarı frenler falan. Bakalım kaça patlayacak. Parça değişimi olmaz umarım pahalandı her şey.

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
orta göbeğin degişmesi gerekiyor ya da aynakol yamulmuş tabi pedallardan biri, bir yere sert şekilde sürtmüş de olabilir.

kısacası herşey olmuş olabilir benim slr 400'de de biraz yamuk aynakol ya da bana öyle geliyor

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Ana sorun arkada ama arkanın yalpalaması ile mi orta oynuyor karar veremedim(yani orta göbekte veya aynakolda da sorun olabilir)
Jantta bariz yamukluk olsa video çekene kadar bir şekilde anlaşılır diye düşünüyorum yani jantta da bu yalpalamayı sağlayacak bariz yamukluk yoksa ana sorun arka göbekte olabilir diye düşünüyorum.

irfananar

Aktif Üye
Tepki
247
İsim
İrfan
Bisiklet
Sedona
@Noldor

Decathlon Müşteri Hizmetlerinden yanıt geldi @Noldor ..Aynen Şöyle :

Merhaba,

Mağaza atölyelerimizde ücretli hizmet alaibilirsiniz ancak mağazamızı ziyaret etmeden önce telefon yoluyla randevu almanızı ve güncel fiyat ile hizmet/teslimat koşullarını telefonda birebir almanızı önemle rica ederiz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz,

Sporla Kalın!

Fiyat bilgisi ver(e) miyorlar görüldüğü üzre..

Bu e-postayı yazdıktan sonra epey kurcaladım sitelerini en sonunda bi-iki şeyini gördüm.. Örneğin Akord a 14.99 TL yazmışlar..Ama genel bakım fiyatı yoktu.

• Beğen
Tepkiler: Noldor