yalova buzdüşen şelalesi.... !!!!

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
bu sıcaklarda gidilecek en mantıklı yer olduğunu düşündüğüm yalova sudüşen şelalesi turumuzu kazasız belasız tamamladık.erken ulaşma konusunda buluşma saatinde yaptığımız değişiklikleri takip etmeyerek geç kalan ve feribot yerine eskihisara pedal basmaya karar veren arkadaşlar ile sudüşen yolu üzerinde gözleme yerlerken buluştuk..şelale keyfimizi resimlerden de anlarsınız..anlamadığım şey ülkemizde görülecek o kadar çok yer varken hiç de sevmediğim arapların orada ne işleri olduğu..o kadar kalabalık yerde biz gelene kadar herkes paçalarını sıyırıp suya ayaklarını sokuyordu sadece.o kadar bisikletli adamın oraya gelmesine şaşkın gözlerle bakan araplar soyunmaya başlayınca bakışlar değişti.özellikle arap hanımlar çok deli bakıyordu.hani '' işte hayatımın erkeği '' der gibi :D :D sadece yaşlı ve kilolu olanlar korsan hasana bakıp göz kırpıyordu :D bizim suya girip yüzmemizle cesaret alan millet yavaş yavaş soyunup arkamızdan girmeye başladılar.sanki hepsi bizi bekliyor gibiydi.biz çıkarken şelalede girilecek yer yoktu ;) suyun verdiği tadı ve yorgunluğu ile geri dönüş yoluna doğru pedal basmaya başlayınca gözlemelerin karnımızın doyurmadığını anlayarak termal köyündeki lokantaya giderek kızarmış tavuklara saldırdık.dönüştede rüzgara karşı sağlam bir performans göstererek topçulara kadar ulaşarak eskihisara geçtik.mustafa arkadaşımızın arabası eskihisarda olduğun her zamanki gibi aklından kurnazlık eksik olmayan arkadaşımız korsan hasan bizi satarak araç ile dönmeye karar verdi :D geri dönüş yolunda bu zamana kadar bu kadar zorlu yollara çıkmayan genç arkadaşlar bile pedal basarken hasan kardeşimiz hepimizi satarak kaçtı :D:D:D:D bizde onu foruma havale ederek :D yolumuza koyulduk.sanırtım herkes için keyifli bir tur oldu.bidahakine yol nereye götürür bilmiyoruz henüz. işte turumuzdan kareler....

bisiklete de bir kişilik ücret alınıyorsa herşey serbest...
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

cevat dayanamayınca....
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

fatih feribotu otel sanınca...
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

devamı geliyor....

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://img853.imageshack.us/img853/1029/elale55.jpg

resmi düzeltmek için operasyon gerekiyordu emme uzun yahu..de -yüp şu iki adamı bi yerden tanıyorum yahu korsan bu ve de memo.......ulen enver hoca gene kamçıladın beni ahhhhhhhhhhhhh yandım ben be :(............bu sıcaklarda yatıyoruz yahu..........

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
Enver Paşamızın Fermanı :)

Sabah 07.00 de Beşiktaşta olun Arkadaşlar lütfen erken gelin 08.15 de Pendik İDO ya yetişebilirsek süper olur. Hatta

yetişmek için Haydarpaşadan Pendiğe tren ile

gidebiliriz.:p

Diye etkinliğin duvarına yazı yazan Enver paşayı :D sabah 06.00 da arayıp uyandırmama rağmen 09.30 feribotunu bir kaç

dakikayla kaçırıp ;) 10.45 feribotuyla

yalovaya

geçen Enver paşamız ve gurubu bizim gurup o saatlerde sudüşene giderken gözlemeci babada gözlemelerini yemiş :) Enver

paşayı beklerken kalkmış sanki benim

yüzümden geç kalmış moduna girerken ;) hatta Sinan abiyle termalde karşılaştık seni sordu. Enver paşamız feribotta dedim.

Özkan abide canlı şahit Enver Paşa sen

bir

günde 300 km pedal çeviriyorsun. Eskihisardan Kadıköye pedallamak senin çürük dişini bile doldurmaz. Sabah biz Eskihisara

pedalladık. Akşamda sen eskihisardan

pedalladın. Özkan abiyede haber verdim ;) benim yerime pedalladı seni yanlız bırakmadı işte ;) dönüştede pendikten trene

binmeyesin diye ;) Enver paşa sen çok

yaşa sayende dün çok eğlendik. ;););););)

Tepki
47
enver hocam ve hasan hocam sayenizde süper tur oldu gerçekten,neredeyse 5 ay dır bisikletin üzerine binmememe rağmen benim için iyi bir performanstı.:)
inşallah başka turlarlada görüşeceğiz.....

Ozkan Aydin

Daimi Üye
Tepki
218
Hasan : benim de burda bir müdahelede bulunmam gerekiyor sanırım. Şöyleki aranızda olamadığım için gerçekten üzüldüm .Su düşenin o buz gibi keyfi hala aklımda. Tuzla İTÜ Denizcilik Fakültesinde mezuniyet töreninde olmam gerekiyordu ve bu sebeple yolumun üzerindeydiniz Birlikte kısada olsa sizlerle çevirmek iyi olacaktı.Sen 6.30 karaköy den geçince ben 6.15 de yataktan kalkıp 7 de evden çıktım.(Pardon burası önemli ) ( 7 de Beşiktaşdan değil ))))) Sahilden 30 km çevirip 8 de Eminönü kadıköy'den Haydarpaşa'da indim.Amacım Enver reis'e Pendik'ten el sallamaktı ve Yolda karşılaşırız diye düşündüm açıkçası.Fenerbahçe stadının yanından sahil yoluna geçip rüzgara karşı iyi çevirdim bu defa.Pendik feribot iskelesine 9.25 de geldiğmde 2 arkadaş 9.30 feribotuna biniyorlardı ve Orhun bisikleti için bilet almış bekliyordu.Enver'i aradım trenden inmek üzereydi .turnikedeki görevlilerden rica ettim sadece 2-3 dakika içerdeki arkadaşlarda feribotta rica ettiler sonuç olumsuzdu ve ben Enver'e el sallayacağıma Enver Feribota el salladı.Kızımıda aradım yolculardan bir şikayet olursa kaptanın ihtar alacağını söyledi.İşin gerçek yanı grup adına hepsinden çok ben üzüldüm ve o gerçekten şanssız bir andı.Ama yok bu işe espri tarafından (ilahi KOMEEDDYYAAAA ) BAKICAM dersen : :cool::rolleyes::Skull-175 Ben Enver'in yerinde olsam : orda bisikleti hayrına birine bırakırdım Satmak bile lüks olur onun için: Hatta S P D leride bırakıp aynen Edirne saraçlar çarşısından aldığı gibi terlik alıp aynı trenle eve döner ve siyasete atılmak veya futbola başlamak için çalışmalara başlardım. NNeden dersen ben 7 de beşiktaş da olucam amca 7 de Avcılardan yola çıkacak trene binmeden 9.30 feribotunu yakalayacak ?? İyi ki beni dövmeye falan kalkmadı .:eek::boese157::boese157: şimdi sana soruyorum ??? Sen olsan ne düşünürdün .???Allah!tan Şelale de buz gibi suyu yedikten sonra rehavet çökmüştü ve mangalcılarla arabaların arasında basamadı fazla.Yine de işin gerçek tarafı hep Şelaledeki fotoğrafraflarda olduğu gibi hep gülün arkadaşlar.Eğer müsait olursanız Tekrar aynı turu gene birlikte yapalım.Alternetif yollar ile ( Turyol Çınarcık ) Erikli Şelale ve Delmece yayla + selimiye köyü .ÇOK ÇOK güzel bir tura imza attığı için Enver i tebrik ederim. Çektiğiniz resimler harika.Pedalınıza SAĞLIK.ÇEVİRMEYE DEVAM ARKADAŞLAR YOLLAR VE DOĞANIN GÜZELLİKLERİ BİZİMDİR. BU BİZİM SEÇİMİMİZ.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bana oy verin yakında siyasete gireceğim ve parti kuracağım ondan sonra direk bostancıdan ta yalovaya kadar denizden sadece bisikletlerin geçeceği yol yapacağım denizi doldurmadan alttan gemilerin rahat geçebileceği yükseklikte olacak ,yani bisikletlerin köprüsü..bi daha ido mido ile muhatab olmayacaksınız..ve özel trenler olacak bisiklet taşınması için koca yük vagonu olacak ve bisiklete para alınmayacak köprüden geçiş bedava olacak o bisikletlilerin köprüsünün bakımını karayolları yapacak bu hizmet bisiklete gönül vermiş insanlar için ,devletin politikası olacak ilk okulda bisiklet dersleri olacak ve uygulamalı tüm yollar yeniden istanbulda adam akıllı inşa edilerek bisiklet sürenlerin rahat sürebilmesi için bisiklet yollarına bariyerler yapılacak tek araç giremeyecek park zati yapamayacak.. avrupa yakasını darmadağın edeceğim eminönünü bisiklet yollarına açacağım araçların yollarını daraltacağım toplu taşımacılık yoğunlukta olacak otobüsler kalkacak mavilerde dahil, bütün istanbulu raylar ile donatacağım sahil yolu tek şerit olacak orada sadece gidiş ve dönüş bisiklet yolları ile gidiş ve dönüş metro olacak artık millet aracı ile sahile gelemeyecek beşiktaş -sarıyer sahil yolu araç trafiğine kapanacak ortaköyde oturanlar araçları ile başka yollardan gidecekler sarıyerde oturanlarda ve aynı şekilde üsküdar ve beykoz araç trafiğine kapatılacak..böylelikle insanları mecbur edeceğim metroya az petrol harcayacak bu ülke ....köprü yolları bisiklet trafiğine açılacak ve bedava olacak ,,,şile yollarına emniyetli bisiklet yolları yapılacak..karaburun taraflarınada ,sirkeci florya sahil yolu tamamen kapanacak sadece metro olacak ve bisiklet yolları ,oyacağım istanbulun içini darmadağın edeceğim araç sayısı istanbulda azalacak hedefim araç sayısını 100.000 e çekmek insanlar evlerine zati metro ile gidecek metro her yerde olacak ama her yerde ve metroda sadece bisikletlileri taşıyan metro araçlar hep hazır ve nazır olacak bu ülkenin başbakanı olarakta bisikletimle meclise gideceğim ve evime bisiklet ile döneceğim bu ülkenin her tarafını bu düşüncelerim ile donatacağım bunun adına bisiklet ihtilali denir..ne hayal ama..

Ozkan Aydin

Daimi Üye
Tepki
218
İnŞallah sÖyledİklerİnİn hepsİ gerÇek olur kudret abİ.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
öf beee içim gitti. kendimi şimdi o buz gibi serin sulara atacağım

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Gerçekten çok güzel bi tur oldu.Emeği geçen abilerime teşekkürlerimi sunarım :)

Ayrıca benim de çektiğim fotoğraflar vardı.Onlara da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

(link)

Başka turlarda görüşmek dileğiyle.
Selamlar, saygılar :)

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
bu turu sabah daha ertken çıkıp tam öğle saatlerinde orada olacak şekilde tekrarlamak gerek.bu sıcaklarda süper şok olur...

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
tebrikler. ayaklarınıza sağlık . paylaşım için teşekkür ederim.
(link)

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
bu yaz konmya ve eskişehir hedefimdeki turlar.umarım oralara geldiğimizde konyalı bisikletçiler bizi yalnız bırakmaz...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@enver avcı

Sen Eskişehire gel resmi tören düzenleyeceğim merak etme :) 100 km önceden karşılamak da benden diyeceğim ama sanırım Bilecik tarafından gelirsin o Yuzden 80 km de karşılayacagım :)

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Enver kardeşim tüm ekibin ayaklarına sağlık, bu sıcaklarda şelalede yüzmek harika olmuşa benziyor, resimler biraz serinletti bizleri. Tüm paylaşımınz için teşekkürler.