Yalancılığın ve cahilliğin bu kadarı

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Bugün nasıl bişe olduğunu denemek için ucuz bir bagaj aldım. resim

(link)

Öyle çok kaliteli bir şey değil. 9 Tl ye aldım. Adama abi bu kaç kg taşır, dediğimde adamın cevabına çok şaşırdım. Adam 90 kg taşır dedi :eek: .

inanmadım tabi. Evet evet dedim. Adam taktı bisiklete. Parasını verdim çıktım. İlerde farkettimki sele borusu tam sıkılmıyor. Baktım, bir parçası eksikti. Adama dedim bunu ve adam bana o parçayı verdi. Ben farketmesem hiç vermiyecekti heralde. Ne biçim bisikletçi bunlar yav :boese157: . Bir şey bilmesek yutturacak adam:boese157: :boese157:

Scudo

Sefa Ayrılmaz

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Cannondale
Tanıdıgım tüm bisikletciler bahsettiginiz gibi ne koparırsak kaar gibi düsünüyolar.Bu arada aparat 30 kg taşır.

• Beğen
Tepkiler: Paslı Bisiklet

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
daha neleri varr nelerii :) ama olsun bize ders oluyor tecrübe kazanıyoruz bunların sayesinde bilgimize bilgi katıyoruz :)

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Ben 7 liraya aldım senin aldığından daha iyi...90 kiloluk babamı 85 kiloluk arkadaşımı taşıdım bir şey olmadı

• Beğen

Bahadır Budak

Aktif Üye
Tepki
69
bisikleti öyle her bisikletçiye götürmemek gerekir, mesela benim karagümrükte güvendiğim bir bisikletçi vardır ona giderim. onun dışında delta bisiklet fiyatları genel olarak biraz pahalı olsa da elaleme geçirmeye çalışanlardan değildir. örneğin sirkeci delta bisiklet, sirkecideki diğer bütün bisikletçi esnaftan daha iyidir, mağdur etmezler müşteriyi, ortaköy delta daha da iyidir genç çalışanları çok kafa dengi insanlar ve işten de anlıyorlar öyle olunca 10-20 lira fazla olsun deltadan olsun dedirtiyorlar.

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre77
Sürücüye de 80 kg desek 180 kgda o bisiklet yerde çukur açar.

• Beğen

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
mahalle biriskletçimize bir gün kask suluk vs. sormaya gittim. bana 20 liralık kasklar gelecek dedi. diğerlerinden zaten getirmiyorum dedi. bende bana o diğerlerinden lazım dediğimde; "işiniz gücünüz yokmu sizin? ne işiniz var dağda taşta" diye tepki gösterdi. bir bisikletçiden bu sözleri duymak çok kötü oluyor.

bu sözleri sarfeden bisikletçilerinda işlerine ne kadar güven olur????

• Beğen

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar her bisikletciyi aynı kefeye koymayınız lütfen bende bisiklet tamiriyle uğraşıyorum bütün bisiklet tamircileri aynı değildir yanlız bazı arkadaşların dediği gibi pro bisiklet kullanmamış bisiklet tamircilerine ne kadar güven olur iyi düşünmek gerek bisiklet sürücülerinin halinden ancak pro bisiklet sürmüş kişiler anlar saygılar baymekanik bisiklet mehmet özbay

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
ben de bu tip şeyler sadece bana mı denk geliyor diyordum yaw:)burdaki bisikletçiler beni deli ediyor...artık bisikletle ilgili ne varsa kendim yapmak istıyorum...yapabildiğim kadarıyla yapamadığım yerde eh artık yapcak bişi yok kötünün iisi deyip birine gidicez yaptırcaz...

• Beğen

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@mehmet özbay

Mehmet abi sizin gibilere bir şey diyemem tabi. Yalnız yaşadığım yerde sizin gibi bisikletçiler çarşıda var. Bisikleti çarşıya götürüp getitmek çok zor. Bende yakındaki bisikletçilere gitmek zorunda kalıyorum ve böyle oluyor.

• Beğen
Tepkiler: mehmet özbay

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@tolga çalışır

aynen öyle :). Bende ufak tefek şeyleri kendim yapmaya başladım artık. -zincir yağlamak,fren pabucu değiştirme, fren sıkma- falan gibi :D

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Olur böyle vakalar. Böyle ateş püskürmemek lazım bence, bakın hem sizde diyorsunuz kaliteli bisikletçiler var ama yakındakilere götürünce böyle oluyor diye. Bisiklete atlayıp çarşıya kadar gitmeniz daha hayırlı olacak anlaşılan :) Ayrıca o sele kelepçesinden unutulan parçada bi ihtimal unutkanlık eseri takılmamış olabilir. Aşırı tepki vermeyin bence, burdan ne yazarsanız yazın o arkadaşa giren çıkan birşey olmayacak, halletmişsiniz sorun ortadan kalkmış ya gerisi pekte önemli değil.

• Beğen

Komili

Aktif Üye
Tepki
54
yha sele rahat bi 70 80 kilo taşır ama kullanım ömrü azalır bnm tabiri caizse market bisikletin de vardı 60 70 kilo olan adamları taşıyodu :) tabi bacaklarınız kuvvetli olması lazım yokuş çıkarken zorlu oluyor :D

• Beğen

ilker K.

Aktif Üye
Tepki
150
İsim
ilker
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim anlamadığım bu heybe demirleri 50-60 tl ye satılıyor altı üstü demir 50-60 tl neden satılıyorki.Bu 9 liralığın yanına heybe bağajı taksan mis gibi götürür diğerleri neden 60 lira?

• Beğen