yaklaşık 1500 tl limit max 13,5 kg ağırlık tavsiye

Burak7445

Üye
Tepki
3
düz yolda gideceğim kaldırım ve yokuş çıkacağım ağırlık ne kadar az olursa o kadar iyi kitlenebilir maşalı olması iyi olur tavsiyelerinizi bekliyorum

Scudo

Burak7445

Üye
Tepki
3
aslında ekipmanlarda alacağım için fiyatı düşereceğim sanırım carraro sportive 225 ve üstüne ekipman alayı düşünüyorum ama ağırlığı nedir bilgim yok

Tepki
3
3 ay önce erdoğanlar'dan aldığım bisiletimi satıyorum. bir miktar çizik dışında önemli bir sorunu yoktur. park ayağı olmadığından bir miktar kayma ve akabinde çizilmeye maruz kalmıştır. şu an ön vites grubunda ayar bozulmuş. 3 ten 2 ye doğrudan geçmiyor. 2 kez basıp 1 e alıyorum, sonra tekrar yükseltip 2 yapıyorum. bir kez basınçlı suyla yıkadıktan sonra bu sorun çıktı. ama sanırım ciddi bir problem değildir. işi bilen biri rahatlıkla ayarını yapabilir. ben anlamıyorum maalesef, ayrıca buralarda bu tür malzemeden anlayan bisikletçi de yok. hep kilo işi satılan ucuz bisikletlerle uğraşıyorlar. şunu da söyleyeyim ; şayet alan kişi kontrole götürdüğünde ciddi bir problemi var denilirse, o zaman gereken masrafı da fiyattan düşerim. herhangi bir aldatmaca,3 kağıt vb asla söz konusu olamaz. tamamen içine sinmeden kimseye satmak istemiyorum.
km sayacı olmadığından net bişey söylemek zor ama yaklaşık 2000 km civarı sürmüşümdür. yarı kilitli pedal olduğu için,unutup bir kaç kez yan yattım. yani böyle bir kaç küçük kazam var ama asla çizik dışında bir darbe olmamıştır. hafta sonu turundan sonra bisikleti temizledikten sonra fotoğraflarını çekip koyacam.
bisikleti satma nedenim, kadroyu denemeden aldım ve maalesef küçük geliyor ya da beni tatmin etmiyor bu konuda. alırken dükkanda ne L ne de XL vardı. vakit geç olmuştu ve ben ertesi gün yola çıkmak zorundaydım. tahmini olarak L aldım fakat XL denemediğim için hep aklımda soru işareti var. muhtemelen yaza doğru XL ını alacam, şayet bi aksilik olmazsa.
bisikleti alırken sağolsunlar lütfi abi ve oğlu mehmet beyler çok yardımcı oldular. bazı parçaları modifiye ederken fiyattan düştüler. böylece yaklaşık 600 lira extra vererek bir kısmını yükselttim. bisiklet toplamda 2050 liraya maloldu. aşağıdaki listede bu dediğim değişen kısımları görebilirsiniz. ötekiler aynı.
alan kişi hemen öncelikle arkaya olmak üzere (ön bi süre daha idare eder sanki ama o da gitmiş yani) birer çift papuç almalı. ben geçen hafta idareten arkaya 1 liralıktan taktım. ayrıca pedallardan 1 inin platformu kırık.
bunların dışında hediye olarak verilen suluk ve kafesi ve 1 çift eldiveni(uzun turlarda kullandım ama çok yıpranmamış) de ücretsiz vereceğim.
kafamdaki fiyat 1400 idi. fakat son yazdığım eksikler ve 1 tane de zincir(kesinlikle bir sorun yoktur ama bi yerde 2000 km de değişilmesi gerekir gibi bi yazı görmüştüm) aldınız mı yaklaşık 100 lira masrafınız olur. bunu da düşerekten 1300 lira istiyorum. kargo alıcıya aittir.
takas vb düşünmüyorum. mümkünse alıcı bizzat görüp denesin veya şansı varsa buralardan bir tanıdığa denetsin. böylece daha sağlıklı bir satış gerçekleşir. alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun.

Ön ve arka vites grubu : shimano deore (9 lu ruble)
Aynakol : Shimano Deore FC-M591 ve uygun göbeği SM-BB51
Vites kolları : shimano deore
Fren kolları : shimano LX
Jant : RYDE 6063-T6 ERTRO 622X19
Lastikler : schwalbe marathon green guard. 40-622 28x1.50 700x38 C 3.5-6.0 bar (50-85 psi)
Elçek : Velo Barend Elcek VLG 849AD3-GEL
Sele : SELLE ROYAL PREMIUM WAVE MODERATE
Pedal : Shimano Pd 22 Pedal Platform (biri kırıldı) - Shımano Pedal PD-M520 Silver SPD
Ayrıca, Xlc Bisiklet Eldiveni Mercury CG-L04 (XL) ve Scott Comp 0.5 Bisiklet Suluğu (bunlar bana verildiği gibi ücretsizdir (haliyle bu sürede kullanılmışlardır)

enesborak

Üye
Tepki
0
(link)

bu bisikleti öneririm, bende yeni aldım. Kadrosu gerçekten çok güzel ve diskli olmasına rağmen 12.7 kg(pedallar hariç)

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
bütçen o kadar ise carraro, mosso gibi markalar yerine daha üst markaların modellerine bak.
Trek Fx 7.1 veya

(link)