YAKINDA VİZYONDA olucak filmler....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Önder Özdoğan tarafından paylaşıldı.

 1. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  SOGUK DUŞ....

  ÜLKE: Fransa
  TÜRÜ: Dram
  YÖNETMENİ: Antony Cordier

  SÜRE: 100 dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Nicolas Lemercier
  SENARYO: Antony Cordier, July Peyr
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Nicolas Gaurin

  OYNAYANLAR: Johan Libéreau, Salomé Stévenin, Pierre Perrier

  FİLMİN KONUSU:

  Sabit olan tek şey, karakter, davranış ve algılayıştaki süregelen değişim... Cold Showers, filmin kahramanı, 17 yaşındaki Mickael'in "üç ay öncekiyle aynı kişi değilim" diyen sesiyle başlıyor. Üç ay önce Mickael, aklını başından alan kız arkadaşı Vanessa ile mutluydu. Judo takımının kaptanıydı ve mezuniyet sınavlarına çalışıyordu. Ergenlikten yetişkinliğe uzanan yolun başındaki Mickael'in hayatındaki üç aylık değişimin izini sürüyor Cold Showers.

  Güzel Vanessa ile biri zengin, diğeri fakir iki gencin, Mickael ile Clement'in hikayesini anlatan film, günümüz Fransa'sında küçük bir kasabada geçiyor. Mickael, anne babasının birbirine karşı duyarsızlaştığı, maddi sorunlar yaşayan bir aileden geliyor. Annesi tarafından para denkleştirmek için aile, iki haftalığına elektriksiz yaşamaya mahkum bırakılıyor. Evde soğuk duş almak ve soğuk kakaolu süt içmek zorunda bırakılan Mickael, okulda ise judo takımının kaptanı olarak saygı görüyor. Mickael'in saplantılı antrenmanlar ve diyet eksenindeki dövüş odaklı hayatına bir gün, takımın ana sponsorunun oğlu zengin Clement giriyor. Michael ile Clement aralarındaki farklılıklara rağmen iyi arkadaş oluyor. Ama ikisini en çok, güzel Vanessa ile yaşamak istedikleri cinsel tecrübe birleştiriyor. Bir gece spor salonunda, aynı matın üzerinde, üç genç, yasaklı bir cinsel maceraya başlıyor.

  Sınırları keşfetmek her zaman başarıyı beraberinde getirmiyor! Mickael'in ruhu kıskançlığa teslim oluyor. Babasının alkol problemi evde işleri daha da kötüleştiriyor. İçinde yanıp tutuşan öfkeyle Mickael, okulda takım arkadaşıyla kavga ediyor, sınavları da dibe vuruyor. Değişikliklerin hayatında soğuk duş etkisi yarattığı Mickael, sorunlarını aşmak için büyümek zorunda kalıyor!..
   
 2. #2
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  ÜLKE: Türkiye
  TÜRÜ: Komedi
  YÖNETMENİ: Yılmaz Erdoğan

  SÜRE: 123 dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Ozan Çolakoğlu
  SENARYO: Yılmaz Erdoğan
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Uğur İçbak

  OYNAYANLAR: Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Özgü Namal, Cem Yılmaz, Başak Köklükaya

  FİLMİN KONUSU:

  Bazısı araklama der bazısı yürütme, aşırma ,çalma, her ne hal ise ORGANİZE İŞLER araklayanlarla araklananların hikayesidir.

  Kimin kimi kurtardığının, kimin kimden arakladığının tam belli olmadığı dünya şahanesi İstanbul'da tüm işler organizedir ve organize her zaman işler.

  Hal böyle olunca koskoca Süpermen bile İstanbul'a gelince hayatının dayağını yer!

  Dara düştüğünüzde sizi birileri kurtarabilir.

  Asıl sorun o birilerinden bizi kim kurtaracak...
   
 3. #3
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  ÜLKE: Türkiye
  TÜRÜ: Komedi / Korku
  YÖNETMENİ: Ferdi Eğilmez

  SÜRE: 106 dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Cem Erman
  SENARYO: Kemal Kenan Ergen
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Ertunç Şenkay

  OYNAYANLAR: Mehmet Ali Erbil, Seda Sayan, Şafak Sezer, Memet Ali Alabora, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Kibariye, Hakan Yılmaz, Dost Elver, Sümer Tilmaç  FİLMİN KONUSU:

  Hababam Sınıfı Çamlıca Lisesi'nde eğitime ve bir yandan da öğretmenlerini çıldırtmaya devam etmektedir. Okul Müdürü Deli Bedri (Mehmet Ali Erbil)'in süpriz evliliği sonucu yeni eşi (Seda Sayan) ve oğlu ile okula taşınır. Hababam Sınıfı önceleri kendilerini çok iyi davranan bu kadının aslında dişli bir düşman olduğunu kısa zamanda anlayacaktır. Hababam Sınıfı'ndan kurtulmaya ant içen Deli Bedri, karısı Deli Bedriye ve oğlunun yardımıyla Hababam Sınıfı'nı okuldan kaçırtmaya karar verir. Hababam Sınıfı ile Deli Bedri - Bedriye ikilisi arasında korku/komedi dolu bir kedi - fare oyunu başlar.....
   
 4. #4
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  TÜRKÇE ADI: Operadaki Hayalet
  ÜLKE: ABD
  TÜRÜ: Romantik, Komedi
  YÖNETMENİ: Joel Schumacher

  SÜRE: 90 dakika
  YAPIM YILI: 2004
  MÜZİK: Andrew Lloyd Webber
  SENARYO: Gaston Leroux , Andrew Lloyd Webber
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Oliver Curtis

  OYNAYANLAR: Gerard Butler, Emmy Rossum, Patrick Wilson, Miranda Richardson, Minnie Driver

  FİLMİN KONUSU:

  Ünlü İngiliz besteci Andrew Lloyd Webber'in "The Phantom of the Opera" "Operadaki Hayalet" adlı müzikali, ilk defa sahneye konuluşundan yaklaşık 20 yıl sonra beyazperdeye uyarlandı. Film 77'inci Oscar Sinema Ödüllerine 3 dalda aday gösterildi...

  Andrew Lloyd Webber'in Operadaki Hayalet adlı müzikali, New York'ta Broadway ve Londra'da West End'de en uzun süre sahnelenen müzikallerden birisi olma ünvanını taşıyor. Tüm dünyada milyonlarca kişinin sahnede seyrettiği Operadaki Hayalet, şimdi de beyazperdede sinemaseverlerle buluşuyor.

  Filmin en büyük süprizi başrol oyuncuları. Daha önce "Lara Croft: Cradle of Life ve Reign of Fire" gibi filmlerde izlediğimiz Gerard Butler'ın Phantom'u canlandırdığı filmde, Christine rolünü ise; 18 yaşındaki genç oyuncu "Emmy Rossum" canlandırıyor. Yardımcı rollerde ise; "Patrick Wilson", "Miranda Richardson", "Minnie Driver" ve "Simon Callow" gibi önemli isimler yeralıyor.

  Müzikalin New York prodüksiyonu bugüne kadar 10 milyondan fazla kişi tarafından izlendi ve 530 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin de aynı başarıyı tekrarlayarak, hasılat rekorları kırması bekleniyor.
   
 5. #5
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  TÜRKÇE ADI: Spy Kids 3D: Oyun Bitti
  ÜLKE: ABD
  TÜRÜ: Aksiyon/ Komedi/ Macera /Fantastik /Bilim-Kurgu
  YÖNETMENİ: Robert Rodriguez

  SÜRE: 84 dakika
  YAPIM YILI: 2003
  MÜZİK: Rebecca Rodriguez, Robert Rodriguez
  SENARYO: Robert Rodriguez
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Vince Pace, Robert Rodriguez

  OYNAYANLAR: Antonio Banderas, Carla Gugino, Alexa Vega, Daryl Sabara, Selma Hayek


  FİLMİN KONUSU:

  Çığır açan icatları ve sınır tanımaz hayal gücü, şimdiden filmlerin yapılış biçimini değiştiren Rodriguez, öncü ve benzersiz tarzıyla 3-D heyecanını geri getiriyor. 10 yıldır ilk kez olarak, yeni nesil, onları neşeli bir aksiyon- maceranın tam ortasına götüren özel bir gözlük takarak bu heyecanı deneme fırsatını yakalıyor.

  Alfred Hitchkock'un "Dial M For Murder" ve Andre DeToth'un "House of Wax"ı gibi 3-D klâsiklerini severek büyümüş olan ebeveynler, 3-D deneyimini bir aile olayı olarak yaşama şansına sahip olacaklar. Rodriguez'in bir araya getirdiği bilgisayar efektleri ve kendisinin özel olarak tasarladığı yüksek çözünürlüğe sahip 3-D monitörler ve kamera sistemleri emsâlsiz detaylara sahip bir fantezi dünyasını yaratıyor. Geçmişin daha çok hileye başvuran 3-D görüntülerinin aksine Rodriguez'e göre "Başlangıçtan beri, bu filmin devam filmi niteliğinde olmayacağını biliyordum. Dahil olan herkes için bu film, tamamen yeni ve heyecan verici bir meydan okuma."

  Küçük ajanlar Juni ve Carmen Cortez en akıl uçurucu görevlerine çıkarak korkutucu grafikleri ve yaratıkları ile onları yenmek için dizayn edilmiş ve gerçeğe dönüşen bir 3-D video oyunundaki yolculuklarına çıkıyorlar. Rodriguez şöyle açıklıyor, "'Çılgın Çocuklar' dijital animasyon dünyasına çekildikleri için bu bize, heyecan ve gerilim çıtasını yükseltme şansı veriyor. Mizah, cesaret, aile bağları, heyecan ve şimşek hızındaki refleksler; 'Çılgın Çocuklar' her bölümü onları daha da zorlayan bir oyunun içindeler. Buna dünyayı güç düşkünü kötülerden dünyayı kurtarmak için, yol savaşçıları ile yarışmak, kaynayan lâvların üstünde sörf yapmak da dahil.
   
 6. #6
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  TÜRKÇE ADI: King Kong
  ÜLKE: Yeni Zelanda / ABD
  TÜRÜ: Fantastik / Macera
  YÖNETMENİ: Peter Jackson

  SÜRE: - dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Howard Shore
  SENARYO: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Andrew Lesnie

  OYNAYANLAR: Naomi Watts, Adrien Brody, Jack Black, Andy Serkis

  FİLMİN KONUSU:

  1930'larda bir grup kaşif ile belgesel film yapımcısı, gerçekte varolmadığı söylenen, ama söylentilerde Sumatra yakınlarında olduğu belirtilen Kafatası Adası'na doğru yola çıkarlar. Dev goril King Kong’un da adada yaşadığı söylenmektedir. Ekip adaya ulaştığında, ada hakkında bilmedikleri pek çok şey olduğunu fark eder.

  Milyonlarca yıl öncesinden kalmış görünen adada, tarih öncesi döneme ait dinozor ve efsanevi goril King Kong da dahil olmak üzere çok çeşitli yaratıklar vardır. Adanın yerlilerinin sert tepkileriyle karşılaşan grup için, işler hiç de umulduğu gibi gitmemektedir...
   
 7. #7
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  TÜRKÇE ADI: Tutunamayanlar
  ÜLKE: Danimarka / İzlanda
  TÜRÜ: Komedi / Dram
  YÖNETMENİ: Dagur Kári

  SÜRE: 106 dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Rebecca Rodriguez, Robert Rodriguez
  SENARYO: Dagur Kári, Rune Schjøtt
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Manuel Alberto Claro

  OYNAYANLAR: Jakob Cedergren, Tilly Scott Pedersen, Nicolas Bro


  FİLMİN KONUSU:

  "Tutunamayanlar", Dagur Kári'nin bütün bildik öğelerini içeriyor: eğlenceli diyaloglar, alışılmadık bir mizah anlayışı ve bütün bunların yanında kahramanlarının duygusal dünyalarının derinlemesine bir incelemesi.

  Filmin müziklerini, "Buzdan Hayaller"in de müziklerini yapan Dagur Kári’nin kendi grubu slowblow bestelemiş. Cannes Film Festivali'nin "Belirli Bir Bakış" bölümünde gösterilen "Tutunamayanlar", sorumsuz grafiti sanatçısı Daniel, en az onun kadar umursamaz Franc adında bir kız, "Dede" yani Roger, uykusuzluk çeken bir yargıç ve küçük bir Fiat 500 hakkında bir öykü.

  "Albino Noi" / "Buzdan Hayaller" filminin yönetmeni Dagur Kári'den, kalıpların dışına çıkanları anlatan, dramatik öğeler de içeren hafif bir aşk hikâyesi ve alışılmışın dışında bir komedi. Franc ve Daniel, sorumluluktan ve bağlanmaktan alabildiğine kaçar, Dede ise bütün kurallara uymak ister; bir yargıç, Daniel'i duvarlara yazı yazmaktan suçlu bulur ama adliyeden çıkar çıkmaz, işini, ailesini, her şeyi geride bırakmaya karar verir.
   
 8. #8
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  TÜRKÇE ADI: Kiralık Sevgili
  ÜLKE: ABD
  TÜRÜ: Romantik, Komedi
  YÖNETMENİ: Clare Kilner

  SÜRE: 90 dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Blake Neely
  SENARYO: Dana Fox
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Oliver Curtis

  OYNAYANLAR: Debra Messing, Dermot Mulroney,
  Amy Adams, Peter Egan, Holland Taylor


  FİLMİN KONUSU:

  Kat Ellis, evlenmek için doğru adamı beklemektedir. Bu adamın üstleneceği görev -ya da oyun- için bir takım özelliklere sahip olması gerekmektedir: Seyahat etmeye istekli, sosyal yeteneklere sahip, yakışıklı, hoş ama kurnaz, keskin zekâlı ve bir de smokini olan. Bu niteliklere sahip adayın mümkünse eski sevgililerini kıskandırabilecek, herhangi bir ortama girdiğinde tüm başların ona dönmesini sağlayacak ve tüm kadınları bir anda alt üst edebilecek bir yeteneği de olmalıdır.

  Aslında her istediğini elde etmiş şımarık kız kardeşi evleniyor olmasaydı ve sağdıç da Kat'in eski sevgilisi olmasaydı, Kat'in bu kadar acil bir sevgiliye ihtiyacı olmayacaktı. Daha da kötüsü, şu an bekâr olan Kat, hayatını kurmak için yerleştiği Newyork'tan ailesinin yaşadığı Londra'ya gemiyle gitmek zorunda kalmasıydı. Bu çok uzun, hiç işe yaramayacak ve asla tek başına gidilmemesi gereken bir yolculuktu.

  Ve bu yüzden gelecek hafta evlenecek olan kardeşinin düğünü için, Kat de bu günlerde her girişimci bekâr bayanın yaptığı gibi bir eskort kiralar!.. Ve olaylar işte böyle gelişir...
   
 9. #9
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  ÜLKE: Türkiye
  TÜRÜ: Gerilim / Korku
  YÖNETMENİ: Hasan Karacadağ

  SÜRE: - dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Türkay Türkmen, Olay Andaç
  SENARYO: Hasan Karacadağ
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Seyhan Bilir

  OYNAYANLAR: Ümit Acar, Kaan Girgin, Serdar Özer, Ebru Aykaç, " Süha Tok


  FİLMİN KONUSU:

  2005 yılının sonlarına doğru Süper güç Amerika'yı bir intihar salgını sarar... Ülkenin her tarafında birbirinden bağımsız insanlar çok farklı ve tüyler ürpertecek yöntemlerle kendini öldürmektedir... Çok kısa bir süre sonra bu intihar vakalarının benzeri Türkiye'de de yaşanmaya başlar... Türkiyedeki ilk tuhaf intihar olayı İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşanır...

  Tarık isimli kendi halinde bir genç internete girdiği uzun gecelerin ardından birden dünyayla ilişkisini keser ve kısa bir süre sonra korkunç bir yöntemle kendini öldürür.. Selçuk Emniyet Amirliği Tarığ'ın intiharını özel incelemeye alır ve bu bağlamda en yakın arkadaşları olan Hande, Cem ve Sema'yı sorgular...

  Bu arada Tarık'ın bu üç arkadaşına internet aracılığıyla tuhaf görüntüler eşliğinde mailler gelmeye başlar... Mailleri gönderen kişi ise kısa bir süre önceden intihar edip ölen Tarık'tır... Bir ölüden mail gelmenin mantıksız olduğunu düşünen arkadaşlar zaman içerisinde çevrelerinde zuhur eden garip varlıklar görmeye başlarlar... Bu varlıklar kim ve nereden kontrol edildiklerini hissettirmeden göründükleri insanlara korkunç anlar yaşatmaktadırlar. Kişilerin bilinçlerini ele geçirerek onların gerçek ve rüya arasındaki ayırımı yapmalarını engellemekte ve kısa süre içerisinde onların kendisini öldürmelerini sağlamaktadır...

  Tarığ'ın arkadaşlarından Hande yaptığı araştırmaları komiser Süleyman'la Paylaşır... Ona göre Dünya'daki bütün ölümleri Dabbe'tül arz isimli bir varlık gerçekleştirmektedir... Dabbe bunun için iki şeyi kullanmaktadır... Dünyaya bir örümcek ağı gibi yayılan İnternet ve de aynı mekanda fakat farklı boyutta yaşayan Cinler...
   
 10. #10
  Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  TÜRKÇE ADI: Casanova
  ÜLKE: ABD
  TÜRÜ: Komedi / Dram / Romantik
  YÖNETMENİ: Lasse Hallström

  SÜRE: 108 dakika
  YAPIM YILI: 2005
  MÜZİK: Alexandre Desplat
  SENARYO: Jeffrey Hatcher, Kimberly Simi
  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Oliver Stapleton

  OYNAYANLAR: Heath Ledger, Sienna Miller, Jeremy Irons, Lena Olin, Charlie Cox, Natalie Dormer
  FİLMİN KONUSU:

  1700'lü yıllarda Venedik... Baş karakterlerimiz çok çekici bir erkekle büyüleyici bir kadındır. Biri, yaşadığı aşk oyunlarıyla çağlar boyu aşıklara ilham kaynağı olmayı başarmış efsanevi maceraperest... Diğeri ise kendisine hem katıksız sadakati , hem de tutkuyu aynı anda sunabilecek benzersiz erkeği arayan ve o güne kadar bu konuda çok ama çok hayal kırıklığına uğrayan döneminin/ zamanının yetenekli yazarları arasında yer alan bir kadın...

  Giacomo Casanova, Francesca Bruni 'yi keşfettiğinde, hayatında ilk kez Casanova'nın kadınların karşı koyamadığı efsanevi cazibesini reddetme cesaretini gösteren bu kadına çılgınca aşık olur ve onun hayallerindeki romantik adam olmak için bütün yeteneklerini seferber eder. Casanova'nın bile fethedemediği kaleler vardır. Öte yandan Katolik Kilisesi temsilcilerini tarihin en büyük günahkarı Casanova'yı ele geçirmekle görevlendirmiştir. Casanova, avcılarının tuzağına eğer düşerse en dipsiz zindanlarda çürümeye terk edilecektir.