yakaladım :)

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
dün (normalde bu gün saat 12 i geçti :) ) saat 15:30 civarı servisle işime giderken bu bisikletli abileri gördüm ve fotoğrafladım hemen bakalım bu forumda mı o şahıslar tahminimce mudanya ya gidiyorlardı
servis te ki başta şöför olmak üzere diğer anadolu çomarları tabi bu dayıları aşşalamaya çalıştı ama güzel laflar sokarak alayını susturdum :)

IMG_20160214_150804.jpg

edit:*burada ki anadolu kelimesi kesinlikle aşşağılama içermemektedir bir şeye körü körüne bağlanan bağnaz kişiler kast edilmiştir abiler ablalar kardeşlerim yanlış anlamasınalr beni
*ben işe gidiyorum adamlar tura içim felaket cız etti :)

Scudo

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
İnsanların, bisiklete binen kişilerle ne derdi olabilir ki değil mi?Yazık..

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Eger karsilastiklariniz eski bir cift kadro bisanla, hirpani bir kiyafetle suren garibanlar olsaydi, dikkatlerini cekmezdi. Cunku kendi ezikliklerini, egolarini daha ezik gibi gorunen (kesinlikle asagilama icermez. Gercek bisikletsever onlardir ve saygi duyariz. Isine eski bir bisikletle giden yurdum insanina ancak saygi duyulur, sevilir) bu kisilerde tatmin edemezlerdi. Onlarin derdi bisikletle degil. Dertleri, maddi hevesler pesinde kosmayan, zenginligini doga icin harcayan ve elbette bunu yaparken harcama yapan,bu yuzden kask takan, kendisinin alamayacagi ve hatta kullanmayi beceremeyecegi bisikletlere binen kisilere. Cogunlukla da egitsel anlamda da kendisine karsi kiskanclik besledigi icin (egitimi entelektuel anlamda kullaniyorum. Yanlis anlasilmasin), bisiklet gibi zayif bir alet uzerinde gorunce, tabiri caizse "...aha simdi kistirdim" tarzi egolari harekete geciyor. Psikolojik tedaviye ihtiyaclari var bunlarin kesinlikle.

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Bu insanlar kesinlikle bisiklet kullanmaya içten içe özenir.Ancak o kadar anadan babadan böyle gördük modundalardır ki bisikleti böyle sürmek onlara saçma gelir çünkü ona göre bir insan motorlu araç sürer motorsiklette değil sadece araba sürer çünkü böyle görmüştür.Toplumda farklı birşeyler yapanlar mutlaka bir kerede olsa aşagılanır. Saygılarımla

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
yok afedersiniz şöför oalcak sığır birde diyor bak şu önde gidene bak götü dışarıda diyor adama dedim ne olmuş herif bana diyor kot pantolonla sürsün zihniyete bak :) sonra dedi ben batı özenmesine karşıyım dedim abi niye kot pantolon giyiyorsun o zaman ? :) bu adamalrı gördükçe ne kadar doğru yolda ilerlediğimi bir kez daha gördüm

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
aslında bu hepimiz için geçerli birçok araç sürücüsü bizim yanımızdan geçerken eleştirel gözle bakıyor hatta küçümsüyor buna birçok kez şahit oldum burda da böyle bir olay yaşanmış ben artık gülüp geçiyorum boşverin:) hatta şöyle de bir şey söyleyemim içimden sky takımının taytını giyiyorum sürerken şort biraz açılmış arkadan kocaman şekilde sky görünüyormuş adam yanıma geldi arabayla gayet alaycı bir şekilde '' la popon da s.k yazıyo laaa '' dedi ben şimdi bu adama ne diyeyim ki :)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@kutlucan
B'twin Alur 700 kullanıyorum arkadaşım.

Jant

Üye
Tepki
6
İsim
Furkan A
Galiba bu gurubu derecavuș-yunuseli arasinda gördüm.Korna çalıp selam vermiştim. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
"Anadolu çomarlığı" değiştirilmesi çok zor bir yaşam tarzı, bakış açısı. Bu kişiler eğitimle falan düzeltilemez, psikiyatrik tedaviye muhtaçlar.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Yusuf !!WOW!!
Öyle deme, bu ülkede 3 yaşındaki kızlar amcalarının yanına kilotla çıkmasın diyenler, babasının kucağına kızı oturur da babası tahrik olur mu, nikahı etkilenir mi gibi şeyleri düşünebilen, aklına getirebilen ve kafaya takanlar, sapıklaşanlar ve hatta karısı ölen adamın cesetle 12 saat boyunca ..........düşüncesini savunan, kendi medyasında yayanlar var. Bu zihniyet bisikletçinin totosuna nasıl bakar bir düşün :(
Baksana, adam SKY dan neler çıkarmış.

roberock43

Üye
Tepki
37
İsim
Ahmet Sarı
ülkemizde bisikletli olarak trafik içler acısı maalesef.. Birden önünüze kıran karşı yola geçerken sizi görmezden gelen o kadar çok şoför var ki.. Motosiklet kullananlar nispeten daha iyi araba kullanıcısına göre.. Aslında trafikte ki 4 teker kullananlar ve 2 teker kullananlar olarak ayrı bir bakış açısı aslında ayrı değil sonuçta hepsi araç araba kullanan diyor ki " motoro niye o kadar para veriyon ki 2 kişi biner en fazla bisiklet çocuk oyuncağı ya trafikte ne işi var" bu mantık olduğu sürece maalesef biz bisiklet severler uzun bir süre daha çekeriz bunları.. Motosiklet kullananlarda da bu tarz çok şikayet var da ne yapalım yurdum insanı işte ( iyi ki az da olsa saygı gösteren şoför abilerimiz var bir nebze de olsa öyle birine denk gelince mutlu oluyor insan belki bizim forumdada vardır öyle abiler sizde iyi ki varsınız :) )

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçen günlerde yazlık tayt bakıyordum kız arkadaşım hayır tayt giyemezsin dedi resmen, bunu ben desem neyse :):)

Tepki
31
Bisiklet
Trek
Bisiklete ve kullanıcısına bir başka bakış açısını da ben anlatayım;
Geçen yaz İstanbul Halkalı'da uzun bir yokuşu çıkıyorum, sonlara gelmişim. Tabii altımda tayt kafamda kask ve yorgunluktan yüzümde acı bir ifade. Karşı yönden gelen bir teyzem ("teyzem" dediğime bakmayın, ben 52 yaşındayım, o benden en az 10 yaş küçüktür) bir yanında bir hanım arkadaşı, diğer yanında elini sıkı sıkı tuttuğu küçük çocuğu, tam yanımdan geçerken arkadaşına dönüp " adama bak utanmadan bu yaşta bisiklet sürüyor! " demesin mi !

Bir tane daha, 3 sene önce bu sefer Fenerbahçe sahilde bende yine tayt, kask ve ellerimde kırmızı renk tonları olan eldivenler var. Bu kez bankta bir amca (belki o benim yaşımda olabilir!) yanındaki arkadaşına aynen şöyle dedi; "eldivenlere baksana, bak bu kesini ibne olabilir!"
Eldivenler o gün çöpe gitti.

Bisiklet ile yaptığınız şehir turlarında etraftaki halktan böyle bedavadan komedi tarzında tiyatro piyesleri de izleyebiliyorsunuz. Fakat sanırım biz de başkalarına tiyatro izlettiriyoruz arkadaşlar ...