Yağmurla yarış (akçay - altınoluk - küçükkuyu)

mistik55

Üye
Tepki
60
Merhaba, yağmurlu bir pazar günü gidip geldiğim küçükküyu turumu özetini aşağıda sizinle paylaşmak istedim. Sağanak yağmur altında akçay altınoluk ve son durak olarak küçükkuyu rıhtımına varıp, evden hazırlamış olduğum sandeviç ve bitki çayı ve neskafemi içtikten sonra aynı yoldan geri dönüş. Dönüşte akşama düştüm ve ayaza yakalandım. bırr ayakalarım neredeyse donuyordu.ayakkabı kılıfları bu anlamda pek işe yaramadığına kesinlikle karar vedim. ayaklarım sanırım pedal kilit yerlerinden yinede su almaya devam ediyordu. altınolukta bir butik bulup 2 çift corabı üst üste giyip akçaya döndüm.

Küçükkuyu'dan aldığım yılbaşı piyango çekilişi biletine bir şey çıkarsa kendime gore-tex li kilitli pedallı bir ayakabı almaya söz verdim. Kısa (27 km.) zevkli bir yolculuk idi. ne yağmur ne yağmur. yağmıyor da yukarıdan birisi kovayla su boşaltıyor gibi idi, öyle kesintisiz, biteviye. ama gidişde hiç rahatsız etmedi de dönüş biraz akşama kalınca ayaza çekti doğal olarak. biraz üşüdüm, ama tabii ki bu günün güzelliğini asla gölgelemedi. Bu konu ile ilgili fotoğraflar aşağıdaki linkten görülebilir.

(not : bilete yalnızca amorti var. yani bizim ayaklar ıslanmaya devam edecek gibi !)

Scudo

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Mustafa bey sizi enerjiniz ve turunuz için tebrik ederim.
Kondisyon konusunda kendinize haksızlık etmeyin gayet iyisiniz.
Bisiklet sevginiz daim, yolunuz açık olsun...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar, Akçay yazısını görünce çok sevindim, ben de Akçay'da oturuyorum ama şu anda Erzurum'un karı ve soğuğuyla mücadele ediyorum. Bu güzergah benim yazları her akşamüstü gittiğim çok zevkli bir parkurdur, bu şahane yerlerin tadını çıkarın:) Performansınıza gelince hiç de kötü değil, tebrik ederim. Yalnız resimlerden birkaç tanesini burada da paylaşsaydınız çok daha mutlu olurdum. Sağlıcakla kalın.

mistik55

Üye
Tepki
60
İlgilinize teşekkür ederim. Bende yazın bolca gittiğim bir parkur. bir küçükkuyu asos bir Ayvalık yaparım genellikle. ama bilinçli seçim olarak yağmur altında ilk oldu. Resimlere gelince şu anda internet hızım çok kötü. taşınma nedeni ile adsl i kapattırdım ama bir türlü de yeni ev bitemediği(eh müteahhti ben olduğumdan herhalde) için taşınamadım. dolayısı ile telefondan dia up 50 kps. bağlanıyorum. bu hızlada fotoğraf göndermek çok zor. facebook daha hızlı yüklediği için orayı seçip linkini burada verdim. taşınmam gerçekleşince herşeyi normale döndürecem sağlıcakla kalın.

• Beğen
Tepkiler: RECEP İŞLEK

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Güzel bir tur olmuş. Tebrik ederim. Mustafa abi! Benim de adım Mustafa ve Edremit'te oturuyorum. Bisiklet meraklısı olarak, sizinle tanışmak isterim.

• Beğen

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
ayaklarınıza sağlık bol pedallı gezilerinizin devamlı olması dilegiyle evinize taşındıgınızda resimlerin devamını bekliyoruz.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Böyle yağmurlu bir günde yapılan bu geziye benimde ufacık bir katkım olsun dedim ve resimleri görünür hale getirdim. :)

Pedalınıza kuvvet.

Sevgi ve selamlar.

mistik55

Üye
Tepki
60
Ender arkadaş, düzenlemen için sağol , burada resimler hem daha büyük ve anlaşılır görünüyor. Eğer Bodrum turumun fotoğraflarından da bir kaç tane burada görünür kılarsanız sevinirim. arkadaşlara mahcup oluyorum şimdiden teşekkürler.

mkaptanbasi@hotmail.comMustafa abi! Benim de adım Mustafa ve Edremit'te oturuyorum. Bisiklet meraklısı olarak, sizinle tanışmak isterim.

Ben akçay altınkum da oturuyorum. altınkum mahallesi turaç kooperatifini yanında çay konakları kooperatifinideyim.(zeytinli deresi kenarında) girişteki tek katlı bina benim. beklerim.
görüşmek üzere.

• Beğen

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Akçay'a pek sık gidip gelemiyorum. Ama eğer Edremit'e uğrarsanız, İş Bankası yanında Kaptanbaşı eczanesine beklerim. Adım Mustafa!

• Beğen

edemirdag

Üye
Tepki
72
İsim
Emre D.
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba. En fazla altınoluk akçay, altınoluk küçükkuyu arası bisiklet sürdüm. Bisikletime bu yollarda alıştım. Acaba diyorum başka yollar da zorlanır mıyım?

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel bir rota olmuş. Devamında babakale kadar çok güzel bir yol ve manzaralar mevcut.

edemirdag

Üye
Tepki
72
İsim
Emre D.
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim . Babakale 'ye mutlaka gidicem.