YAĞMURDA antreman yapmalı mıyım?

• Konuyu başlatan berkay onaylıı
  • Başlangıç Tarihi
B

berkay onaylıı

Misafir
üst için yağmurluğum var ancak alt tarafım için yağmurluk yok ve bacaklarım ıslanıyor. bunun bir zararı olur mu? havada soğuk tabi

Scudo

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
ne demiş atalarımız ayakları sıcak,kafayı serin tutacaksın :) yağmur tutmayan termal altlar var tabi birde bunlardan al derim..

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar
B

berkay onaylıı

Misafir
@dogan_69
peki öyleyse :) bir araştırayım şu termal altları
bildiğiniz site var mı link atsanız

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
kullandığınız termal su geçirmez değil Bekir T. ama faydası oluyor ciddi manada. Antreman çok uzun olmayacaksa ayaklarınızı sıcak tutmaya bakın, yağmurda bisiklet sürmesi gibi var mı keyiflisi.Önleminizi alın tadını çıkarın :)

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Soğuk havada bacakları ıslatmamak lazım.Ek olarak su geçirmez kışlık ayakkabı kılıfı almanız da çok işe yarar.Ayakkabıyı hem sıcak, kuru ve temiz tutar.Bunları da giydikten sonra sadece yağmurlu havada bisikletten zevk almak kalır size :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ekrem Yılmaztürk

Evet değil. Fakat bu iç katman. Üst katmanda da şu var.

(link)

Islanmadan istediğim kadar gezebiliyorum.

B

berkay onaylıı

Misafir
@Bekir T.

ürün bulunamadı diyor :) satılmış heralde

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Yağmurda antreman yapmak ciddi giyim ekipmanı gerektirir. Ben yapmanızı önermiyorum.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
bencede yağmurda antrenman yapın. her yağmurda çıkmasanızda en azından bir deneyiminiz olsun...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@berkay onaylıı

Stokları eritmişler :)

http://www.decathlon.com.tr/modules/catalog/products/pr_02_34221_max.jpg?rev=1377692525

KULLANICI AVANTAJLARI :
- Isı yalıtımı : Dış yapısı sayesinde su geçirmez ve çok iyi yalıtım sağlar.
- Rahatlık : Jel dokusu sayesinde çok rahat!
- Bakteri oluşumunu sınırlama : Antibakteriyel işleme tabi tutulmuştur.
- Tahrişi önleme : Destekli iç kısmı sürtünmeyi önler.
- Hedef müşteri : Yoğun olarak bisiklete binenler için tasarlanmıştır.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ReşitÇağırgan

Isin can alici noktasi burasi! Yaris yapilabiliyorsa, antrenman da yapilabilir. Yarisi ertelemek mümkün degil. Ama yaptiginiz antrenman belirli bir plana göre ise ve hedefler yakinsa, ayni mecburiyet antrenman icin de gecerlidir. Ama hedefler uzak ise biraz kaydirilabilir.
Diger bir nokta da; " yagmurda antrenman" cok kaba bir tarif ve belirli degil! Yagmur var, "yagmurcuk" var. Eger ciseliyorsa, hava soguk dahi olsa, hic planimi bozmam. Cok asiri derecede, sagnak gibiyse, tabii ki biraz düsünmek gerekir, evde antrenmanla yetinirim. Eger hava yagmur havasi ise, nerede yakalanacaginiz zaten belli olmaz. Bu tip havalarda, yagmuru az alan yerelere dogru giderim, yani daglardan uzaklasirim.
Giyim konusunda; belden asagiya yagmur gecirmeyen seyler kullanmam. Bacaklar en cok calisan ve isinan adelerden olustugu icin, uzunca bir seyler giymek her zaman yeterlidir. Selemin altina taktigim kücük bir plastik parcasi da en cok su alan bölgenin islanmasini engeller, hepsi bu kadar.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bence bir sonraki güne aktarmada fayda var nw olup olmayacağı bilinmez,doğa Ana'yla inada girmemek lazım.

B

berkay onaylıı

Misafir
@Bekir T.

teşekkürler ürünü bulursam alırım bende arada bakmak gerekiyor herhalde

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@berkay onaylıı

Bİr kullanıcının yazdığına göre ısıtma özelliği iyiymiş ama ürün üstünde u tutuyormuş.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Ekrem Yılmaztürk

Sunun neresi tatli biraz anlatsaniz, bir kac tane de resim ekleseniz, cok merak ettim! :) Eger ciddi olarak yaziyorsaniz, ilk defa yagmurda bisiklet sürmenin zevkli oldugunu duyuyorum. Bisiklet sürmek tabii ki zevkli, ama yagmurdaki zevki benim icin cok yeni bir sey! 50 senede hic bu zevki tatma sansim olmadi!
Bi araba sollar, gözgözü görmez! Bir viraja girersiniz, ha kaydi ha kayacak! Bir yol cizgisinin üstünden gececeksiniz, uctu ucacak! Frenler tutar mi tutmaz mi? Agziniz yerden sicrayan sudan camur kum dolu! Apis aranizdan sipir sipir sular akar! Eldivenler islak havluya dönüsür!........ Bir de cabasi, bisiklet arazi bisikleti gibi olur!

• Beğen
Tepkiler: blackice_serkan

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@ihtiyar
Abi ciddi olarak yazmıştım:) benim aklımda ama şu var; yağmurda anlattığınız rezillikleri yaşadıktan sonra eve dönüp duş alcaksam kuru kıyafet giyeceksem o zaman çok zevkli bence.Yoksa işe giderken vs gibi durumları kastetmiyorum. Bide çamurluk ve gözlük keyifli olmasına yardımcı. Ben tedbirli olunduğunda çok keyifli olduğunu düşünüyorum,bu manada yazmıştım. Yağmurda yürümekten de keyif alırım belki de yağmuru seviyorumdur. Gece sağanaktada çıktım,gündüz trafikte de. Dediğiniz gibi fren sıkıntı viraj sıkıntı bunlara itirazım yok ama aldığım tadı ne arabanın içindeyken ne de yürürken aldım yağmurda dışarıda iken. Çünkü bu bana biraz günlük telaşların unutulmasını hatırlatıyor. Üstüm başım ıslandı vs derdi olmadan koyver gitsin demek bence büyük keyif.Bilmiyorum anlatabildim mi ama benim gözümden durum bu:rolleyes:

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Ekrem Yılmaztürk

Simdi ne kastettiginizi cok iyi anladim. Bende gencligimde yagmurda, camurlu sahada futbol oynamayi cok severdim. Fakat konu yagmurda antrenman konusu olunca, ki benim hemen yol bisikleti antrenmani gelir aklima, hic zevki yoktur. Hatta ya gecen sene, ya evvelki sene olmasi lazim, evden ciktigimda 23-24 °C, bir yagmur basladi, sicaklik ta bir düstü 9-10 dereceye. dagdan indim, ama bir saat sonra anca konusabilecek hale geldim. :)

Biz burada yol bisikleti ile, binlerce kilometre bisiklet yolu olan, soförlerin daha insani(!) oldugu bir ülkede yagmurda antrenman yapiyoruz, ki bu kadar zorlaniyoruz. Türkiye' deki dostlarima söyleyecek sözüm yok! :(
Yukarida da yazdigim gibi, hafif ciseliyorsa filan, bunlar hic sorun degil, veya yaz yagmuru 30° sicaklikta gibi kisa sagnak zevk bile verebilir. Ama evinizden 100 km. uzakta siddetli bir yagmura yakalanip 3 saat yagmur altinda sürerseniz is degisir. :)

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
@ihtiyar

Abi siz su geçirmez kayıt yapacak ekipman temin edin emanet olarak, ben size istediğiniz kadar video göndereyim. Ben bayılırım yağmurda bisiklet sürmeye. Hatta en çok yağmurda sürmeyi seviyorum. Üstümde sadece su ve rüzgar geçirmez gocuğum var. Ayakkabılarım spor ayakkabı( henüz kilitli pedalım yok), ayaklarım sırılsıklam oluyo ama sonra ayağıma giren sular da ısınıyo bi süre sonra. ondan sonrası sanki ılık duşun altındaymışım gibi geliyor. Bas Allah'ım bas ondan sonra. Kısaca : ilk 15 dakika yağmur, sonrası ılık duş... :)

• Beğen