Ya olacak ya olacak!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Erdem Ş. tarafından paylaşıldı.

 1. Erdem Ş.

  Erdem Ş. Misafir

  Merhaba. Şu an vasatın da vasatı bir dağ bisikletim var. Vakti zamanında almış bulunduk. Ne vücuduma uygun ne de sürüşü keyifli bir şey. Ama bisiklet sürme ihtiyacımı karşılıyor, ben de bununla avunuyorum. Şu an çat diye gidip bir bisiklet alacak durumum yok ama durmadan bakıyorum. Markalar, yeni modeller, mağazalar... Ve anladım ki, "MTB mi şehir bisikleti mi" konusunda bir ayrım yapmak çok zor. Hele ki benim gibi bir gün dağ bayır bir gün cadde turları atan biriyseniz. Özellikle son çıkan hybrid bisikletleri de gördükten sonra dedim ki, paran olacak ve ikisinden de bir tane alacaksın, en güzeli bu. Yani formül 1+1. Tabii başta kendi dediğime kendim de pek inanmadım. Gönlüm "he valla" diyor cebim "yürü git lan, işin mi yok" diyor. :)
  Sonra oturup düşündüm. Zaman ve planlama ile yapılmayacak bir şey değil. Şu an birçok kişi gibi elimdeki bisikletimi bile güncelleme imkanına sahip değilim ama düşünüp taşındım. Ben bu işi yapacağım. Düşüncemi paylaştığım arkadaşlardan "artist misin oğlum sen?" vb. şeyler duymama rağmen fikrim değişmedi. Madem keyif aldığım tek bir şey kaldı geriye, onu en iyi şekilde yapayım diyorum.
  Para biriktirmeye başladım. Bir yandan da araştırmalarıma devam ediyorum. İstediğim gibi bir hayatım olmaması istediğim gibi bisikletlere binmeme mani olamaz. Elbette zorluklar olacak ama aşınca da her şey güzel olacak diye düşünüyorum.
  Bunları da buradan, beni anlayacak kişilerle paylaşmak istedim. Malum, insanın içinde kalınca gaz yapıyor :D
  Bol pedallı günlerimiz olsun. Saygılar.
   
  tt2000 bunu beğendi.
 2. Emre Sertkaya

  Emre Sertkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Haziran 2012
  Mesajlar:
  288
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Adana
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Hocam üzüldüğün şeye bak . Alırsın bisikletini er ya da geç . Sen yeni , güzel , şık bir bisiklet alamadıgına üzülme , Pedal çevirecek ayakların olduguna sevin . Maddiyatı 2. plana bırak .
   
 3. Oğuz22

  Oğuz22 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  54
  Şehir:
  Bodrum
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Hayatta zevk almaya bakın.İnşallah istediğiniz bisikleti alırsınız.
   
 4. #4
  Erdem Ş.

  Erdem Ş. Misafir

  Arkadaşlar, eyvallah. Zaten bir üzüntüm yok. Sadece biraz zaman, o kadar, her şey olur. :)
   
 5. Oğuzhan k

  Oğuzhan k Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Şubat 2013
  Mesajlar:
  1.441
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Hayırlısı arkadaşım bir bakmışın bir gün pinarellon bile olmuş çıtayı yüksek tutmaya bak.ama hırslarınada yenilme!bugün olmaz yarın olur ama illaki olur.
   
 6. #6
  Erdem Ş.

  Erdem Ş. Misafir

  Aynen arkadaşım. Gerçekçi olup imkansızı iste lafını çok severim zaten :D
   
 7. onur özlem

  onur özlem Kıdemli Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2012
  Mesajlar:
  304
  Beğeniler:
  78
  Şehir:
  bursa
  Seviye:
  Allah olmayacak şeyin hayalini kurdurmazmış illaki iyi bir bisiklete kavuşacaksın :in:
   
 8. #8
  Erdem Ş.

  Erdem Ş. Misafir

  Konuyla ilgili olduğu için yazıyorum. Konuyu açtığım tarihten bugüne ne kadar zaman geçti bilmem ama bugün öyle bir şey oldu ki, şaşırdım kaldım. Bugün eski çalıştığım kurumdan alacaklarım hesabıma geçti. Hemen hayallere başladım tabii. Bir bisiklet,bir çanta...... Sonra ev ahalisi ipoteği koydu ve hayaller iptal. Neyse demek ki oluru var bu işin, onu ispat etmiş olduk :)