Y O R U M S U Z

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cansın tarafından paylaşıldı.

 1. cansın

  cansın Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2004
  Mesajlar:
  113
  Beğeniler:
  262
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Parkta sarılarak oturan gençler karakolluk oldu

  5 Haziran 2008

  Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)

  ADAPAZARI Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bir sitenin önündeki yeşil alanda ağaç altında kız arkadaşıyla samimi şekilde oturan M.E.'ye, site yöneticisi müdahale etti. Yöneticinin orayı terk etmeleri isteğine gençler karşı çıkınca aralarında yaşanan tartışma, polis merkezinde sona erdi.
   
 2. Kir-pi

  Kir-pi Biyomedikal Enginar

  Kayıt:
  7 Aralık 2007
  Mesajlar:
  858
  Beğeniler:
  252
  Şehir:
  ANKARA-ESKİŞEHİR
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Bu işlerledemi karakol ilgileniyor pes yani.
   
 3. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Evet arkadaşlar, aynı olay benim de başıma geldi.
  Lisedeyken kız arkadaşımla oturuyorduk, arkadaki apartmandan bizi röntgenleyip üzerine de polise şikayet edenler yüzünden ben de karakolluk olmuştum.
  Adab-ı muaşeret kitabını ilkokulda hatmetmiş biri olarak, cahil halkın arasında böyle ezilmek insanın gururuna dokunuyor.
  Bu yüzden sadece eğitimli, zeki insanları seviyorum.
   
 4. lepidoptera

  lepidoptera Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  461
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Bu tarz olaylara Samsun'da çok konu olmuştur.Geçen yıllarda sahilde el ele gezen gençleri zabıta görevlilerinin uyardığı görüntüler televizyonlarda yayınlanmıştı.Bazı insanlar aynadaki yansımalarına bakmadan insanların özellikle gençlerin hayatına burnunu sokmakta.Bende kendiyle sorunu olmayan insanları seviyorum çünkü onların başkalarıyla ilgili sorunlarıda olmuyor.
   
  cansın bunu beğendi.
 5. bianconero

  bianconero Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2008
  Mesajlar:
  116
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Ayvalik
  Seviye:
  bu konu için söylenebilecek en güzel söz şu olsa gerek: " Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, tüm savaşlar alenen göz önünde yapılırken, aşklar gizlenmek zorunda kalıyor"...
   
  hollyshit, diciotto ve cansın bunu beğendi.
 6. yavuzicmez

  yavuzicmez Kıdemli Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  116
  Şehir:
  Lüleburgaz / Bornova
  Seviye:
  orası adapazarı.. normal karşılamak lazım orada
   
  cansın bunu beğendi.
 7. hido_karas

  hido_karas Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2007
  Mesajlar:
  34
  Beğeniler:
  40
  Şehir:
  istanbul - Ankara
  Seviye:
  Ne demek orası adapazarı, memleketde normal ve anormal karşılanacak bölgelermi var. Kırmızı ışıkda geçmek yasalara aykırı ise adapazarı yada istanbul fark etmez.

  Bu olaylar bugün nerede ise yarın beklemediğin yerde...
   
  halp ve mzkaraaslan bunu beğendi.
 8. Hasan Çağri

  Hasan Çağri Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.590
  Beğeniler:
  5.102
  Şehir:
  Bostancı, İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  5 sene önce Sakarya üniversitesine ilk başladığım zaman paten grubu vardı. Orada agresif tarzda kayan ayrıca buz pateni hocaşlığıda yapan bir abimiz vardı (benden 3 yaş büyüktü) çarşıda paten kayıyo diye kovalamışlardı çocuğu sen napıyosun şe..siz falan diye...

  O yüzden bende genelde şort giyiyorum Sakaryada taytın üstüne dikkat çekmesin diye...
   
 9. mekatronik

  mekatronik Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2008
  Mesajlar:
  138
  Beğeniler:
  33
  Şehir:
  gaziantep
  Seviye:
  ben yöneticiden yanayım en dogrusunu yapmış insanlar aşklarını ifade edecek başka yer seçsinler örnegin daha sakin bölgeler
   
  stratus, 89Hasan ve mzkaraaslan bunu beğendi.
 10. mzkaraaslan

  mzkaraaslan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  225
  Beğeniler:
  141
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Ben insanların manyak derecedeki fantezilerini sitenin veya bir bankın üzerinde yapılmasını istemiyorum.Vede ona ortam hazırlanmasını git evine .Ne halt yersen ye. niye şov yapıyorsun.Yöneticiden yanayım. ;)
   
  stratus, halp ve 89Hasan bunu beğendi.
 11. biskrem

  biskrem Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2008
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Başkalarına müdahale hakkımız, müdahale edeceğimiz şey, ancak kamusal düzeyde bir aykırılık taşıyorsa vardır. Onun dışındaki, yobazlıktır. Yobazlık ise şudur; kişisel inanç, davranış ve tutumların, başkasını rahatsız edecek derecede ileri götürülmesidir.

  İki sevgilinin sarmaş dolaş olması ve öpüşmesi. Kamusal bi aykırılık değildir. Ama eğer sevişiyorlarsa, bu kamusal aykırılık olur.

  Bu nedenle, örnek olaydaki fiiliyatın ne olduğunu bilmek lazım. Bunu bilmeden olayı şu haklı bu haklı diye değerlendiren kişinin söylediği anlamsızdır.
   
  mecaoz, bts.elektronik, Spec ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 12. Hasan Çağri

  Hasan Çağri Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.590
  Beğeniler:
  5.102
  Şehir:
  Bostancı, İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Aşkını ifade etmek nasıl bişey sence, yani yorumun nasıl bence elini tutup yeşillik içinde oturmak gözlerine bakıp seni seviyorum diyebilmektir...

  Bence başımı omzuna koyup gözümü kapayıp hayal kurmaktır...

  Sen aşkını ifade etme yöntemin sadece öpüşmek oynaşmak ise bunu bilemem ama benim yöntemlerimden hiç birisi başkasını rahatsız etmez... Yeşillik olan heryerde tenha olmak zorundamı insan içine çıkmaz mı oturamaz mı sevgililer ???


  Aynı şekilde o insanların manyak fantaziler yaptığını nerden biliyorsunuz??? Kim yazmış nerde yazmış??? Gazetede Manyak fantazi yaparken yönetici bastı yazmıyordu açıkçası...

  Ha sevişmek istiyorlarsa gitsin evlerine ama Adapazarında yaşamış bir insan olarak, ordaki bir çok insanın el ele tutuşmaktan bile neler çıkartabildiğini biliyorum... DİKKAT HEPSİ İÇİN DEĞİL BİRÇOK CAHİL İNSANIN...

  Sanada katılıyorum... Bencede sen kimsinki benim oturmama kalkmama karışıyorsun ben kanunlara aykırı bişey yapmadığım sürece ki o zamanda polisi çağırırsın o gelir gene sanane... Ben sevgilimi heryerde öperim sarılırım... Ha sen yapamıyorsan da kıskanıyorsan o senin bileceğin iştir... Zaten bu olaylar daki rahatsızlıkların dini duygular yerine kıskançlıktan doğduğuna inanmaktayım açıkçası...
   
 13. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Bu tip olaylarda mağduriyete uğratanları inceleyin, daha kendi dilini, dinini ve hayatı, insanları, karşı cinsi bile tanımayan insanlardan oluşur.

  Biraz Türkçe dersi;

  Sevişmek: İşteş bir fiildir.Sevmek fiil kökünden gelir.Karşılıklı sevmeye de sevişmek denir ki eski Türk filmlerinde de "kuzum bunlar pek sevişiyorlar" diye örneklerini görebilirsiniz.Sevmek de bir fiildir, sevişmek de iki kişinin birbirini sevmesidir, ister soyut anlamda, ister bakışarak, ister gülüşerek, ister dokunarak.

  Gülüşmek gibi, bakışmak gibidir, çünkü iki kişiyi gerektirir.
  Fakat sınırlandırılmış insanlar bunu bir kalıba sokarak kendilerini yüceltmek ve yaşam otoritesi kabul edilmek adına sevişmeyi sadece tensel dokunuş olarak algılar ve algılatırlar.

  Düşünün, bir çeşmenin başındasınız, oturacak manzaralı bir yer buldunuz, sevgilinizlesiniz ve onunla sadece yanyana oturup gülüşüyorsunuz.Yaşlı adamın biri gelip size "Ne boğuşuyorsunuz lan" diye kükrüyor.

  1) Burada adamın yaşının ve yaşına karşı gösterilmesi gereken saygı hükmü ortadan kalkar.Size lan diyen insan size hakaret etmiştir.
  2) Ne yaptığınızın tanımını hem sosyologlar, hem de diğer tüm ilim insanları koymuşken, bir gün birisi gelip bu tanımı kendi dar yaşam çerçevesine göre yeniden adlandırıyor.Yaşından bağımsız olarak adamın bilgisine, tecrübesine gösterilebilecek saygınlık da ortadan kalkmıştır.
  3) "Gençler toplumun, ülkenin geleceğidir" sözüne zıt yönde hareket eden bu adam, o iki genci büyüklerinden, halkından, sevgiden soğutarak bölücülük, ilkellik, çağdışılık adına başarılı adım atmıştır, kendisini tebrik eden birçok kişi çıkacaktır.

  Ailesinde sevgi ile büyümeyen, otorite/erk/korku gibi olguları saygı ve sevgi ile bağdaştırarak yetişmiş insanların bakışı da bu yönde olacaktır.
  Önce yaşamı sevin, sonra ailenizi, sevgilinizi, eşinizi, ülkenizi, hayvanları, doğayı sevin.Bir de bunu deneyin, o insanların yönetimini deneyen toplumlarda neler olduğunu görüyoruz;

  Yanlış yapanları recm gibi ilkel ve günah olan bir yöntemle cezalandıranlar, yine halkının homo ilişkileri ile, tecavüz olayları ile, illegal erotik yayınları kaçak şekilde evlerinde izleyenler hergün bütün dünyaya rezil olup saygınlıktan uzak yaşıyorlar.
   
  Raven_35, cruphasulie, halp ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 14. biskrem

  biskrem Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2008
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  12
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Doğrudur, dilin kemiği yok. Bir kelimenin pek çok anlamı olabilir, anlamı değişimleri yaşamış da olabilir. Ama sonuçta dil, iletişim amaçladır. Bu da, dil ile bir şeyin aktarılmak istenmesidir. Benim anlatmak istediğim ise aleni anlamda cinsel yakınlaşmalar idi.

  Bu arada, dediğiniz gibi, "kuzum bunlar pek sevişiyorlar" gibi, kullanımlar vardır, ama oldukça seyrektir. Bana kalırsa bu kullanım çok da iyi durmuyor.
   
 15. halp

  halp Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  arkadaşlar hepiniz haklısınız da bu arkadaşım apartman önünden başka götürecek yer bulamamışmı sevgilisini? Kim istemez sevgilisi ile heryerde rahatça dolaşıp eğlenmek sarılmak ama bu adapazarı istanbul olayı değil heryerde hemen hemen aynı tepkiyi görebilirdi bu arkadaşım biraz aleni olmuş malum toplumumuz tutucu bu konularda yoksa koskoca adam neyini kıskansın liselilerin canım saygılar...hasan bey sakaryada yaşamışsınız ama sakaryayı tanıyamamışsınız bence yazılarında ezmişsin canım bizi iyi yanlarımızı hiç görmediniz mi? saygılarımla iyi forumlar
   
  atilla35 bunu beğendi.
 16. atilla35

  atilla35 Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  25
  Beğeniler:
  27
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  hersey tamam da baskalarının özeli kimi ilgilendirir..boyle yobaz yaklasımlar yzunden nerelere gidiyor ulke?..cok yazık..
   
  bianconero ve halp bunu beğendi.
 17. halp

  halp Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  değerli atunc sonuna kadar haklısın ama ben şuna kızıyorum o kişilieri değilde sakaryanın kötü anılması yanlış yobaz bitermi heryerde var onlardan hakverirsiniz ki sizde bunları nasıl yokedicez onu tartışalım
   
  atilla35 bunu beğendi.
 18. atilla35

  atilla35 Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  25
  Beğeniler:
  27
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  sevgili arkadasım halp..ben sakaryayı kasdetmedim zaten..her yerde olabiliyor..bu olay tesaduf sakaryada olmus..
   
  halp bunu beğendi.
 19. yavuzicmez

  yavuzicmez Kıdemli Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2006
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  116
  Şehir:
  Lüleburgaz / Bornova
  Seviye:
  Adapazarı'nda daha bi toplaşmışlar bu vatandaşlar demek ki.

  Elbette böyle olmayan normal insanlar da var, ama genelleme yapınca ortaya şu durum çıkıyor;

  54'ü plakada bile görsen, uzaktan takip et
   
 20. halp

  halp Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  413
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  Bu kanıya nerden vardınız merak ediyorum doğrusu bunu söylemeniz için kuyruk acınızın olması gerekir kırklarelini ben hiç bilmem bile o yüzden yorum yapamıyorum sen bunları yazabildiğine göre çok iyi tanıyorsun sakaryayı ayrıca olgun bir kişik olsaydınız bu şekilde yorumlamazdınız olayı yazdıklarınızla benim gözümde kırklarelide bir yer kazanmış oldu desem bu doğru olurmu sence senin adına komple kırklarelini lekelesem olmaz dimi yakışmıyor özellikle genç beyinlere saygılarımla :rolleyes:
   

İlginizi Çekebilir

Digital EPO.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2017-2-15_10-55-37.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
upload_2016-8-24_11-3-33.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...