XTR zincir Sram'e uyar mı?

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Powerlink olayı zincirin bir baklasının diğerlerinden bağımsız olarak bir kargaburun yardımıyla sökülüp takılabildiği bir sistemdir...
BU sistemde her zincir sökmede yeni pim takmak gerekmez aurıca pim oturdumu felan derdi olmaz..Ayrıca yanınızda taşıyacağınız yedek bir powerlink baklasıyla zincir kopma durumunda hemen onu takarak devam edebilirsiniz...

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@betmo

El ile sökülebilen çok pratik bir bağlantı sistemidir,güvenlidir. Bakım için söküp takmak kolaylaşır. :p
http://www.hostelshoppe.com/images/products/la_sram_powerlink.jpg

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ayrıca bu sistem KMC zincirlerdede var... KMC nin X9 modeli ben onu kullanıyorum 20 dolar civarı bir fiyatı var gayet uygun ve sağlam bir zincir... Tiyosunu TR şampyonu Muammer Yıldızdan almıştım...

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
KMC X9 u ben de kullandım, çok sağlam ve sert bir zincir, kirli kullanıldığında rubleyi harcayacak kadar sağlamdır. Ama SRAM'ın üst seviye(971-991) zincirlerini tercih ederim.

by_cix

Aktif Üye
Tepki
59
@erkuty

slm ben sram kullanıcısıyım zincir olarak shimano xt zincir kullanıorum şu ana kadar bi sorunla karşılaşmadım her ne kadar çevremden zincir atlar vs.. gibi söylemlerde bulunsalarda öyle bi sorunla karşılaşmadım ama yinede dip not olarak eklemek isterim ki sram marka bir zincir kullanırsan daha ii olur;)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla ben Sramde kullandım xtr da kullandım xt de kullandım KMC hala kullanıyorum ve en uzun ömürlü olan KMC oldu... O sebeple tavsiye ederim... Atlama zıplama uyumsuzluk kesinlikle olmaz öle bir düşünceniz olmasın kesinlikle...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir zincirin atlama zıplama vs yapması için iki bakla arası mesafesinin diğer zincirlerden farklı olması gerekir.
Eğer ki tüm zincirler için (Shimano, Sram, KMC, Rohloff vs) tek bir standart zincir ölçme aleti kullanabiliyorsak, istediğimiz zinciri istediğimiz dişlide kullanırız demektir arkadaşlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta 7'li, 8'li veya 9-10'lu sisteme olan uyumluluktur. Onun dışında aynı diş sayısına sahip çarkların çapları, diş aralıkları vs değişmedi için zincir seçiminde özgürüz :).