XTR Vites Değiştirme Sistemi

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Arkadaşlar XTR'daki fren kolunu aşağı yukarı iterek vites değiştirme sistemi sram ürünlerinde var mı??Varsa hangi modelde var???
Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O sistemin adı "Dual Control" ve sadece Shimano'da var. Deore seviyesinden itibaren hidrolik fren veya V fren uyumlu olarak satın alınabiliyor.

Yol bisikletlerinde de benzer bir teknoloji var (çok az farkla, ancak aynı mantık). Onlarda ise Sram'ın ve Campagnolo'nun tüm modellerinde bulabilirsin.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
@HaliliOzturk

Halil Abi peki full sram kullanıp sadece vites kollarını xtr kullansam nasıl olur??Bunun hidrolik disk fren için olan sistemi var mı?Çağrı Abi'nin sattığı v-fren uyumlu

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yukarıda da yazıyor, hidrolik fren için olanı da var. XTR olması şart değil, Deore, LX, XT ve XTR modelleri var bu kolların.
Ancak Sram uyumlu değiller, o nedenle kullanamazsın. Yani ön viteste sorun olmaz ancak arka vitesin çalışma şekli farklı.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Bir de Sram'ın ürünü olan Avid'de vites kolu üretiyor biliyorsunuz.Bunlarda böyle bir sistem mevcutmu??Şu anda (link) dayım fakat ingilizcem çok iyi olmadığı için fazla anlamıyorum.Onun için bu kadar çok başınızı ağrıtıyorum:) :)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Avidin sitesinde vites koluna dair birşey bulamadım. Vites kolu ürettiğine eminmisin.? Ben sadece fren üzerine çalışıyorlar diye biliyorum...

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
@oxsy

Pardon abi yanlış yazmışım.Fren kolu üretiyor.Ben de xtr gibi dual sistemli üretiyormu diye sormuştum??;)

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayır. Avidin dual sistemi yok. Açıkçası dual sistem benim hoşuma giden bir sistem değil. Sram hiç yapmadı bile. Shimanoda gelen tepkiler üzerine eski sisteme benzer bir sisteme geri döndü.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
(link)

Burada sram , rock shox , avid ve truvativ'in tüm modelleri var.Sanırım bu markalar da sram'ın markaları.Güzel fakat kadro nereden bulabilirim.Scott her bisikletinin kadrosunu tek olarak satıyormu???

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
scale 70-60-50-40-20 rahatlıkla bulabilirsin ülkemizdeki bisiklet firmalarında sıfır kadro olarak..

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
@BuRroM

Bu modellerin 2007'lerini beğenmiyorum.2008'ler için de aynı şey geçerlimidir sizce??

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
erdoganlara voltage için sordum ve kadro getirtiyolarmıs bence diğerlerini(yani senin istediklerinide)getirtebilirler die dusunuorum