Xtr arka aktarıcının deore set ile uyumu ?

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Merhaba resimde ki ürünü almayı düşünüyorum,modeli XTR RD-M971 mi M970 mi bilemedim.

Şuan ön arka/vites aktarıcıları,ayna kol,vites/fren kolları yani kısaca çekiş sistemim full Deore,bu ürünü almayı düşünüyorum.
Herhangi bir uyum problemi yaşar mıyım ?
Aldığıma değer mi ?
Nasıl bir üründür ?
Bunun yerine 9 lu sistem sıfır ve yeni modellerden bir xt arka aktarıcı daha iyi olur mu ?

Yorum yapan herkese teşekkürler.
http://a1211.hizliresim.com/13/2/fk8l4.jpg

Scudo

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
xt sistem xtrye göre daha dayanıklı olduğunu biliyorum ancak xtr vites geçişleri ve hafiflik bakımından daha üstün,uyum hakkında bir bilgim yok eğer performans odaklı kullanıcaksanız xtr uygundur diye biliyorum

kefallica

Daimi Üye
Tepki
61
vites kolunuz 9 lu sisteme uygunsa, alacağınız 9 uyumlu her türlü aktarıcı uyumlu olacaktır diye düşünüyorum. çünkü 9 lu sistem tüm shimano vites kolları-aktarıcıların çekiş oranları aynı. mesela ben, xt kollarla alivio aktarıcı kullandım, deore kollarla slx aktarıcı kullandım, şuan xt kollarla slx aktarıcı kullanıyorum. hiçbirinde en ufak tıkırtı, sürtme vb uyumsuzluk sorunu yaşamadım.
XT sorusuna gelirsek; alacağın 2. el parçaların, (mümkünse) özellikle yürüyen aksamların sıfır olmasına dikkat et, çok güvenilir birinden alacaksan ancak 2. el al. ben olsam şu noktada sıfır XT aktarıcı tercih ederdim. eğer xt-xtr arasındaki ufak defek farklar performansınızı belirgin düzeyde etkilemeyecekse :) ki sanmıyorum, içiniz rahat eder. önemli olanda bu...

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Yorumunu esirgemeyen herkese teşekkür ederim,satan kişi satmaktan vazgeçti ve bu durum da sıfır xt arka aktarıcı alıcam.

9 lu sistem olarak hangi xt arka aktarıcı modelini önerirsiniz ? baktığım kadarıyla sadece 770,771 ve 772 modelleri 9 lu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sram xo da bi düşün derim bendede xtr vardı xo ya geçttim xtr göre daha iyi bence uyum saglar 9lu ve 102lu sistemler bütün 9lu ve 10 vites kollarıyla uyumludurur

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Vites kolları falan deore olduğu için sram düşünmüyorum,hem de 2.el xo'ya rastlamak bir ihtimal ucuza bulmak bir ihtimal :)

• Beğen
Tepkiler: kefallica

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
Deore sistem ve XTR arka aktarıcı ve XTR ön aktarıcı kullanıyorum çok çok memnunum.Arka aktarıcı da XTR diğerlerinden her manada çok üstün ve sadece arka aktarıcı sistemin çok daha sağlıklı çalışmasını sağlıyor tecrübe ile sabittir.