XT vs Truvativ Stylo

Hangisi?

• XT -860 gr, ~250 Ytl.-

• Truvativ Stylo -880 gr, ~230 Ytl.-

• Toplam katılım
    26

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Arkadaşlar yeni toplayacağım bisiklet için ikisi arasında kaldım. Sram çekiş sistemi olduğu için Truvativ olsun, düzen bozulmasın diyorum ama XT de bir o kadar iyi...

Sizce hangisi?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Erkut ben bir Stylo kullanıcısıyım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben tercihimi sadece dış görünüşe göre yaptım. İnan ağırlıkların arasında nasıl minik bir fark varsa, esnemezlikleri de aynı bu şekilde.
Bence Truvativ daha şık ve daha güncel. XT bir kaç zamandır bu seriyi üretiyor. Artık değişme zamanı geldi çünkü tasarımı eskidi (tam bir tüketici gibi konuştum :)).
Bence görüntüsü hoşuna giden modeli seç, çünkü her iki parça da çok üst seviyede, sorun yaşama riski son derece aza indirgenmiş parçalar. Performansları birbiriyle kıyaslandığında pek bir fark yok, geriye kalan tek şey ise markanın ve aldığın parçanın imajı...

Bir dip not düşeyim. Her iki ayna kolun da göbekleri aynı anahtarla takılıyor. Orada bir farklılık yok. Ancak Stylo'yu bisiklete monte etmek (ayna kol olarak) XT'ye göre daha kolay. Hem tek alyanlı sistemi, hem de kendiliğinden bir çektirmeye sahip olması bana kalırsa avantaj.

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
bence xt klasikleşti nerdeyse herkeste xt görüyorum daha hiç gerçekte truvatıv görmedim farklı olmak istiyorsan truvativ derim

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Bende herkeste olmayan olsun istiyorum. Zaten efor bisiklet de yedek parçasını getirmeye başlayacakmış truvativlerin. Dış görüntü olarak truvativ kesinlikle daha güzel. Teşekkür ederim yorumlar için...

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Merhaba Erkut bende Truvativ Stylo kullanıcısıyım
Halil in seçmemde çok faydası olmuştu... Tekrar teşekkür ederim kendisine :)

ben Truvativ alırken fiyatı bana göre çok uygundu ve Xt ile arasında maddi anlamda çok fark vardı...

durum öyle olunca truvativ den yana bir seçim yaptım
hem Sram sisteme geçmeyi planladığım için (set gibi olsun istedim)
hemde görüntüsü için :)

2 si de çok güzel bence seçim senin... ;)