xt göbek mi yoksa Shimano FH-RM 65 CL?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında srud aziz tarafından paylaşıldı.

1. srud aziz

srud aziz Üye

Seviye:
    selam arkadaşalar.....

scott sub 30 alacam... üstundeki göbekler (arka=Shimano FH-RM 65 CL, ön göbek=Scott SCO 31) ikisinede xt ile değiştirmeğe düşünüyorum... amacım bisiklerin daha akışkan olması... soru ;(akışkanlık hissedilir decerede fark eder mi? yoksa vercem extradan 140 tl değmezmi?) ben hobi amaclı kullanıyorum, uzun turlar yapıyorum, yarışlara katılmıyacam... birde sub 30 göbekler ilgili yorumlarınızı bekliyorum?

teşekkürler....

Genç89 bunu beğendi.
  2. Genç89

Genç89 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar aradan 8 yıl geçmiş bu soru sorulalu ama hazır aynı soru sorulmuşken yeni konu açarak konu kirliliği yapmamak adına aynı soruyu tekrar gündeme taşımak istiyorum. 8 yıl sonra da olsa da bu konu hakkındaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok makbule geçer :)

3. Tevfik5555

Tevfik5555 Yeni Üye

Adı:
    Ts
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Xt candır akışı fazla olur xt kullanın

4. Neil deGrasse Tyson

Neil deGrasse Tyson I wonder if heaven got a bikepark

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    vay be zamanında 140 tl ye ön-arka xt göbek alınabiliyormuş...

5. Genç89

Genç89 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şu an çifti xt çifti 300 TL ama cidden farkediceğine inansam direk alıcam ama hani rulmanlı falan da değil ya acaba toplamda 800 bandında dt swiss 450 mi alsam diye düşünüyorum.

6. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Seviye:
    Uzun omurluluk ve bakim kolayligi dusunuyorsaniz rulmanli alin. Benim lx lerin on gobegini iyi sikilmadigi icin bozulmustu. Rulmanli olsaydi kolaylikla tamir olmustu.

7. Iboil

Iboil Yeni Üye

Adı:
    İbrahim
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    benim anladığım tek başına göbeğin pek de anlamı olmadığı. olaya tüm parçaları ile beraber jant seti olarak bakmak gerektiği. çünkü parçaların hepsi ayrı ayrı iyi olabilir. ama önemli olan birlikte uyumlu olmaları, beraber verimli çalışabilmeleri. bu hafta ben de göbeği xt yapayım diye servise gittim. servis tek başına bir işe yaramayacak ya tüm jant setini değiştir (ki epey pahalı) ya da paranı boşa harcayıp hiç değiştirme dedi

İlginizi Çekebilir

IMG_20160202_215000.jpg
Arkadaşlar benim burnum biraz yamuk ve et var yani çok rahat nefes alamıyorum normalde de şimdi denemek amaçlı bir burun bandı aldım acaba işe yarar mı bir nebze de olsa? Kullananlar vardır diye...
6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...