xt fren kolu yağ kaçırıyor yardım

Aykansin

Daimi Üye
Tepki
126
herkese slm arkadaşlar xt hid. fren kolum yağ kaçırıyor fren boşalıyor freni yumuşakça pompalayıp havasını alıyorum sertliği mükemmel oluyor 3-5 kez sıkı sıkınca fren tekrar boşalıyor bu işlemi bir kaç kez tekrarlayınca kolun altında yağ damlacığı birikiyor yani yağ kaçırdığı kesin bu konuda ne yapabilirim yedek parçası bulunurmu bir kaç bisiklet firması ile görüştüm yedek parça bulamazsınız diyorlar sorun arka frende ön frende mükemmel değil yani oda tahminimce 1-2 aya patlar yeterli sertliğe ulaşmıyor 2 hafta önce bi arkadaşıma bisiklet almak için delta bisiklete gitmiştim frenleride götürdüm teknik servisten serkan abi baktı havasını aldı o zaman zmn kıstlıydı dönmemiz gerekiyordu çokta ilgilenemediler yağ kaçırdığını orada anlayamadık 3-4 gün uğraştım frenlerle sonunda işi çözdüm durum vahim frenleri ikinci el almıştım 1 ay kadar oldu eğer çözüm bulamazsam :( çöpe atmak durumundayım lütfen bana bi akıl verin

bu arada frenler dual kontrol bu kollar nasıl açılıyor bi fikir verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Scudo

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
aynı konuyu ikinciye niye açtınızki

Aykansin

Daimi Üye
Tepki
126
sanırım bi yanlışlık oldu nası oldu bende anlamadım

Aykansin

Daimi Üye
Tepki
126
konuyu ilk açışımda üye olmadığımı üyelik bilgilerimi girmem istendi o sıra bir hata oldu sanırım