Xlc 25 Fonksiyonlu Km Sayacı

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
(link)
Arkadaşlar kadans,yükseklik,sıcaklık,arkaışık vs bir sürü özelliği olan bir ürün. Araştırmalarıma göre en ucuz bu sitede. Sormak istediğim sizce nasıl bir ürün bu fiyata alınır mı? Aynı fiyata yükseklik ve kadans ölçen başka ürün bulamadım. Ayrıca sormak istediğim diğer birşey Altitude wheel 1&2 yazmış. Bu nedemek? Sizce eğim olabilir mi? Bu sayaç sizce eğim gösteriyormu. Benim için eğim çok önemli çünkü sürekli yoldayken düzmü yokuşmu merak etmekten arkama bakmaktan sıkılıyorum. Bu km sayacı sizce eğimide gösteriyor mu?

Scudo

Can ÜNAL

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Bende bu var kadans falan ama eğim ve sıcaklık yok 19 fonksiyon olması lazım

Dosyalar

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Can ÜNAL Hocam sizinki 17 fonksiyonlu bunun bir alt modeli. Eğim yok çünkü altimetre zaten yok sizinkinde. yani rakım göstermemekte. sıcaklık ve rakım gibi özelliklerden dolayı 17 fonksion. bu cihazda 25. altimetre fonskyionları olduğu için eğim varmı merak ediyorum. cevanınız için teşekkürler. :(. eğim olacağını bilsem hemen alırım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sigma bc 14.12 modelinde eğim ve yükseklik bilgileri vardı sanırım bir araştırın

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wheel 1-2 derken kutudan iki okuyucu çıkıyor mesela birini yol diğerini dağ bisikletinize takıyorsunuz. Bir bisikletten diğerine geçtiğinizde sadece km saatini alıp diğer bisiklete takıyorsunuz. Accell bisiklette çalışan arkadaş böyle söylemişti. Eğim ölçüp ölçmediği hakkında fikrim yok...

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
Teşekkür ederim bir sorum yanıtlanmış oldu :)@Çağlar Çağlayan

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
tam olarak model numarasını biliyor musunuz? xlc'nin kendi web sitesinde göremedim

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Eğer maddi sıkıntı yoksa ve yurtdışından ekipman getirtebilmenizde bir problem yaşamıyorsanız , Bisikletinizde Km saati yerine Gps Bactrack kullanmanızı tavsiye ederim. Hatta bu aleti her yerde kullanabilirsiniz.

Nedir Gps Backtrack ?

Aslında av ve askeri kullanımlar için geliştirilmiş , direkt olarak uyduya bağlanan bir yer belirleme sistemidir.İki adet normal kalem pille çalışır. Uydu bağlatınsından dolayı kütlenin hızını ölçtüğünden , janta mıknatıs vs vs bağlantılar yapmaya gerek yoktur. En gerçekçi hız ölçümünü bu tür aletler yapar.

Nokta işaretleme özelliği sayesinde , hiç bilmediğiniz bir alana girdiğinizde , geri dönüş noktasının yönünü ve kalan mesafeyi , ok işaretleriyle göstererek sizi yönlendirir. 5 noktaya kadar işaretleme yapabilir. Zifiri karanlıkta sürmeniz gerekirse veya sis bastırdığında , hayat kurtaran bir özelliktir.

(link)

Gezmiş olduğunuz rotayı, internet üzerinden koordinatlarıyla tüm detaylarıyla haritada gösterebilir.Aynı alana tekrar gitmek istediğinizde bu özellikte işinize yarayabilir. 48 saate kadar kesintisiz kayıt yapabilir.

(link)

Gps bactrack yerine Gps huntrack bulursanız , tüm bu özelliklerin yanında birde meteoloji uydularının verilerini işleyerek , bölgedeki günlük hava durumunun bilgisinide görebilirsiniz.

İlginç bir üründür ama ne yazık ki ülkemizdeki ilginç gümrük uyfulamalarından dolayı artık perakende satıcılarında bulunmamaktadır. Yurtdışı satın alma imkanınız varsa , bu alet , bisiklet , kamp , tekne ( Denizdede çalışır ) , kısaca her türlü outdoor aktivitelerde yer , yön , hız , yükseklik , eğim , basınç vs vs bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğim konusunda da bilen bir arkadaşımın dediğine göre gps olmadığından eğim ölçemez dedi. Bildiklerim bu kadar :)

• Beğen
Tepkiler: Chucky-1

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Cömert Dediğinizi düşüneceğim güzel paylaşım. Maddi olarakta kendimi ayarlayabilirsem neden olmasın teşekkür ederim öneriniz için okadar hazırlamışsınız Allah razı olsun. Gps lere hep bir ön yargım vardı ama şimdi neden olmasın diye düşündüm.
@Çağlar Çağlayan Doğrudur hocam ama belki düşündümde şöyle birşey vardır. Altimetre fonksiyonu var her 1 birim çıkışıylan ve o anki hızıylan eğim yazabilir bu aletler. Sallıyorum 20 km hızlan giderken altimetre deli gibi 300,301,302... gibi saniyede 2,3 yukarı çıkar haldeyde eğim yüzde 5 tir. 35 km hızlan giderken saniyede 2,3 yukarı çıkar haldeyken eğim yüzde 3 tür gibi yazarsa yazar diğer türlü sanmıyorum bende.

Tepki
38
İsim
Levent
Bisiklet
Ghost
Bildiğim kadarıyla altutite gain eğimi ölçüyor olması gerek... Buna göre bir araştır istersen.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Eğer bulabiliyorsanız Garminin foretrex 401 modeli , bu olayın son noktasıdır.

(link)

Bunun farkı nedir ? Bunuda açıklayayım.

Ticari olanarak üretilen tüm gps modelleri , yörüngede konumlandırılmış Amerikan gsp uydu sistemi olan sirstar uydularınından aldıkları verileri işleyerek , konum bilgisini ulaşır.Ancak çoğu ticari modelin uydu sinyallerini alabilmesi iyi atmosfer şartlarına bağlıdır.

Garmin foretrex bunun yanı sıra Rus Gsp uydu sebekesi olan Glonass uydularını verilerinide işleyebilir. yani dünyanın neresine giderseniz gidin , illaki uydu sinyali yakalayabilirsiniz , Kaldı ki bu model aynı zamanda kötü hava şartları için birebirdir. Bırakın kötü hava şartlarını , kum fırtınasında bile uydu sinyalini takip edebilir. Bu yüzden her ne kadar sivil üretimde olsa , Amerikan ordu envanterine , askeri ekipman sınıfında girebilen bir üründür.

(link)

Bu ürünler normal kalem pil kullandığı için , şarj ile uğraşmanıza veya özel pil aramanıza gerek yoktur. Mahalle bakkalından dahi pil tedarik etmek mümkündür. İster kolunuza takın , ister gidona bağlayın . Gps backtrack tarzı bir ürünle kaybolmanız mümkün değildir.

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yiğit Alp Okyaylı Sizin düşünceleriniz de doğru ama o cihazda öyle bir özellik olacağını pek zannetmiyorum. Zira eğim ölçmek için su terazisi gibi bir sistem veya gps şart. Sizin dediklerinize göre ölçüm olacaksa bisikletin ve sürücüsünün ağırlığı, rüzgarın arkadan veya önden esmesi vs.. bir sürü etken eğimi yanlış ölçmeye sebep olur diye naçizane düşünüyorum :)

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Çağlar Çağlayan Haklısınız o etkenleri hiç hesaba katmamıştım :( e artık ne yapalım km saati aramaya devam ozaman önerileriniz olursa aöyleyin lütfen ortalama 200 tl. Belki xlc alırım. Siz ne kullanıyorsunuz? @Çağlar Çağlayan. @Cömert
Dediğinizi düşüneceğim güzel paylaşım. Maddi olarakta kendimi ayarlayabilirsem neden olmasın teşekkür ederim öneriniz için okadar hazırlamışsınız Allah razı olsun. Gps lere hep bir ön yargım vardı ama şimdi neden olmasın diye düşündüm. Hocam siz bu işin ehlisiniz heralde? siz ne kullanıyorsunuz?(garmin vs.)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
bende xlc nin 12 fonksiyonlusunu kullanıyorum şu ana kadar bir problem olmadı ölçümü gayet seri yapıyor.

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yiğit Alp Okyaylı Ben Sigma 1009 kullanıyorum. Bir arkadaşımdan 2. el olarak almıştım. En yüksek hız, ortalama hız, toplam süre, tur süresi, toplam km,saat gösteriyor. Benim için fazla bile :) Daha önce aliexpress'ten aldığım bir km sayacı vardı. Onda derece de görebiliyordum. Sigmaya geçince derece göremediğim için baya bi içerlemiştim :) Bence önemli bir özellik. Sigmalardaki minik tasarım çok hoşuma gidiyor, çok estetik. Bir de bisikletçide gördüğüm Cateye strada slim var ki.... estetik almış başını gitmiş. İncecik bir şey hemen hemen 2 tane 1 ₺ kalınlığında, çok hoş duruyor. Ancak fiyatına göre özellikleri biraz düşük gibi geldi bana. Neyse çok konuştum :)

strada slim:

(link)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@obezkirpi hocam sapıtma değilde bir kere aşırı rüzgarda okumadı bir kaç saniye o kadar telefondan olduğunu da zannetmiyorum.