Xiaomi Mijia hava pompası

küpçü

Daimi Üye
Tepki
2.414
Bisiklet
Cube
Bisiklete binmeyi çok severim ama lastiklere hava basmaktan nefret ederim, hele yazın İzmir sıcağında ter içinde kalmaktan ekstra nefret ederim. Uzun süredir bisikletimin lastiklerini şişirmek için kompresör arayışı içindeydim. Yav şöyle küçük, şarjlı pratik ve sağlam bişey neden yapmıyorlar diye hayıflanıp dururdum. Nihayet xiaomi yapmış. Çinden sipariş ettim yaklaşık 25 günde geldi (vergisi dahil 270 tl'ye geldi). Geçenlerde youtubeda, İstanbul cevahir alışveriş merkezinde yeni açılan xiaomi mağazasınada koymuşlar, oradaki fiyat 300 tl idi. Aletin bir internet sitesini bulamadım. Neyse gelir gelmez hemen bisiklette denedim ama bir türlü şişiremedim sonuç hüsran mı derken, klasik el pompasında da sorun olan siboba tam yerleştirememişim. Neyse birkaç denemeden sonra oldu 90 psi bastım. Hiç güç harcamadan iki lastiğide şişirmekten feci zevk aldım. :)
Aletin led ekranı var. Açma kapama düğmesi yok. pompanın üstünde hortumun gireceği bir delik var. Hortumun ucunu buraya soktuğunuzda otomatik olarak kapanıyor, çıkardığınızda ise açılıyor. Pompayla beraber ince bisiklet sibobu için dönüştücü, top şişirmek için ucu iğneye benzer aparat, usb kablosu ve bir adet kese geliyor, kesenin içinde aparatları koymak için küçük birde cep var. Şarj aleti gelmiyor zaten gerekte yok. Cep telefonu şarj aletinden şarj ettim. Pompayı çalıştırdığınızda 5 adet mod var. Birinci modda yanda bisiklet işareti yanıyor ve 45 psi gösteriyor bunu maksimum 65 psi değerine kadar yükseltebiliyorsunuz. İkinci modda motorsiklet işareti yanıyor ve bunu 3 bara kadar yükseltebiliyorsunuz. Üçüncü modda otomobil işareti yanıyor ve 3.5 bara kadar yükseliyor. Dördüncü modda top işareti yanıyor ve bunu 16 psi değerine kadar yükseltebiliyorsunuz. Ve bizi ilgilendiren beşinci modda yanda hiç işaret belirmiyor ve 150 psi değerine kadar yükseltebiliyoruz evet :). Ben bu modda 90 psi değerine getirdim lastiğe taktım 90'a gelince kendiliğinden durdu. İki lastikte yarım inikti ve toplam iki dakikada ikisinide şişirdi. Ama feci ses yapıyor, öyle böyle değil. Birde üstünde, hortumun kenarında feneri var. Gece karanlıkta araba lastiği şişrmek için düşünülmüş. Aletin düğmelerini kullanmak çok basit bir dakikada çözersiniz zaten. Tam ağırlığını bilmiyorum ama yarım kilodan fazla gibi, bisiklet sürerken taşımak biraz hayal, cebe falan sığmaz. İki versiyonu var bunun biri global diğeri Çin. Arada ki tek fark Çin versiyonunda kullanma kılavuzu çince. (link) Bu arada xiaomi ile ortaklığım yok, hisse senedim falanda yok. Youtube da bir sürü inceleme videosu var. Ben biraz resim koyayım.

Dosyalar

Scudo

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Yaşasın tembellik. Aynısından ben de istiyom. ?

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence muhteşem ürün, heleki kendi lastiğini şişiremeyen bayanlar için nimet?

küpçü

Daimi Üye
Tepki
2.414
Bisiklet
Cube
İki adet dezavantajı var: bir, feci ses yapıyor ama sonuçta saatlerce çalıştırmayacağız :) iki, siboba tam oturtmak gerekiyor yoksa hava basamayıp error veriyor.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
miui market'te satılıyor. bir ay beklemek istemeyenler için;

(link)

• Beğen
Tepkiler: ikemath

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Sanıyorum foruma da üye bir arkadaşımız (ikitekeriz) da şu şarjlı pompayı incelemiş videosunda. Gürültüsü daha az olan bu model, matara kafesine takılabiliyor ve powerbank olarak da kullanılabiliyormuş.
Demek ki yeni trend böyle elektronik oyuncaklar. :)

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.496
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel aletmiş. Geçenlerde ayaklı pompa satın almıştım ben de, bileydim buna yönelirdim..

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bırak forma cebini montun cebine bile sığmaz. Ağırlığını bilmiyorum ama bir kilo civarında galiba.
O kadar büyük görünmüyor görsellerde ama tabi siz daha iyi biliyorsunuz ?.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bende bundan sipariş verdim 11kasım indirime girince :) Xiaomi alıcaktım fakat bu daha çekici geldi, özellikle sarısını sipariş verdim. Pili ayrılıp harici şarj niyetinde telefonu, kameramı şarj ederim vs. Pili ayrılınca 15cm, pil ile 22 cm oluyor oldukça uygun boyutu var, hem forma arka cebinde rahatlıkla taşınabilir. Almamın sebebi lastiklerim 700x28 ve ilerde 25liğe geçiş yapcam dolasıyla 120psi basıyorum belkide 25likde daha fazla basmam gerekebilir. 120psi basmak gerçekten zor ve yrucu. hergun patlarsa iş eziyete donuyor hele arka arkaya patlarsa. Tüm kol agrısı ve gogus agrısı çekiyorsun vede 120 psi basamiyorsun bile 110psi anca. En son 120psi bastım elimi sakatladım 3 haftadır elim agrıdı, tam kapatamadım. Anca iyileşti arada bir durtuyor acı. Evde elektrikli kompresor var 2 senedir. yanıma şarjlı kompresor alsam ne guzel olrudu dedim, 2 yıl once baktıgımda daha pahalıydı ve boyutları hayvaniydi 30cm civarı. Daha küçüğüda var 15cm-6cm ayarında fakar max 100psi şişrebiliyor. Sipariş verdiğim linkteki 150psi şişriyor.

• Beğen
Tepkiler: ikemath

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak B. Almadan önce video sunu seyrettiniz mi? Çünkü pek sırtta taşınacak bir şey değil gibi, bayaaaa kaba

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak B. Almadan önce video sunu seyrettiniz mi? Çünkü pek sırtta taşınacak bir şey değil gibi, bayaaaa kaba
Olculere gore maket yaptim :) o kadarda kaba degil, xiaomi boyu kisa ama genis oldugu icin bide hortumu ustunde sabit oldugu icin kaba biraz. Aldigimin ise ince uzun oldugu icin 500ml pet sise gibi duruyor. Elimi sakatlamaktan iyidir, haftanin 5 gunu 4mevsim gunluk 30km ise gidip geldigim icin bizler icin bulunmaz nimet :)

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Süper bir alet gerçekten. En azından videolarda öyle.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@küpçü Başlık açıldıktan sonra üç tane satılmış. Market linkini koyarken stok dörttü. Şimdi bir tane kalmış. Sonuncuyu da ben mi alsam :)

• Beğen
Tepkiler: eccesolitarius

küpçü

Daimi Üye
Tepki
2.414
Bisiklet
Cube
@küpçü Başlık açıldıktan sonra üç tane satılmış. Market linkini koyarken stok dörttü. Şimdi bir tane kalmış. Sonuncuyu da ben mi alsam :)
İhtiyacınız ve paranız varsa alın. Arabanızda varsa lastik şişirmek için benzin istasyonuna gitmenize gerek kalmaz. Bu arada n11 de bitmiş galiba.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Taşınabilirliği keşke olsa ama kaba bir cihaz maalesef. Evde kullanılacaksa basıç göstergeli büyük pompalar hem bunun 1/3'ü fiyatı hem de bir kaç basışta lastiği şişiriyor.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Presta(ince) siboplara uygunluğu var mı? Ürünü çok beğendim.

• Beğen
Tepkiler: slckats