İnceleme Xiaomi Mi Band 2 - Kutu Açmalı

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
Merhaba,

Xiaomi Mi Band2 ile ilgili Kutu açma ve inceleme videosu hazırladık, ilginizi çekebilir;

Ürünü yaklaşık iki aydır kullanıyorum daha detaylı bilgi isteyen olursa bu mesajın altında sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Scudo

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
Güzel inceleme teşekkürler :harika:

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@war3z

Ben teşekkür ederim zaman ayırdığınız için, dediğim gibi daha ayrıntılı bilgi isterseniz zevkle yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: war3z
Tepki
34
İsim
Yusuf Karaca
Bisiklet
Trek
Ürün bisiklet kullanırken yakılan kalori miktarını olcebiliyor mu?

• Beğen
Tepkiler: Yalchinosis

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@yusufkaraca

Merhaba, ürün maalesef bisiklet ile ilgili yapılan aktivitelere uygun tasarlanmamış, aktiviteye dair yalnızca adımlarımızı ölçebildiği için bisiklette pedal çevirirken yaptığımız hareketleri algılamıyor (tesadüfen bazı hareketlerinizi adım atmış gibi algılayıp ölçecektir tabi geçersiz bir veri olacaktır), harcadığımız kaloriyi de adım sayısından hesapladığı için bisiklet aktivitelerinde kalori açısından veri sağlayamıyor. Fakat Telefon uygulamasında manuel aktivite oluşturabiliyorsunuz burada da sürekli nabzınız ölçülüyor, veya bu alet ile koşu modunda kullanarak bisiklet sırasında da nabız ölçülerini kayıt altına alabilirsiniz, nabız sürekli ölçüldüğü için maksimum nabız ölçüsünü de ayarlayabilir, nabzınız yükseldiğinde cihazın titreyerek size uyarı vermesini sağlayabilirsiniz hatta telefon ile senkronize ise GPS verilerinizi de strava da olduğu gibi kayıt altına alabilir ve görebilirsiniz. Ama söylediğim gibi cihaz bisiklet için tasarlanmamış ve bu açıdan sizi tatmin etmeyebilir, eğer ürünü temin etmeyi düşünüyorsanız bunları bilmenizde fayda var. Diğer yandan strava, map my track gibi uygulamalar da kilo ve boy bilgileriniz ile yapılan yol arasında bir şekilde ilişki kurup tahmini kalori yakımı konusunda veri sağlıyor. Aslında düşünecek olursak var olan tüm cihazlar benzer tahminler üzerinden kalori hesabı yapıyor ürün kalitesi yalnızca tahminleri gerçeğe yaklaştırabiliyor. Ben bisiklet sırasında strava ve mifit uygulamasını aynı anda kullanıp hem kalori hem de kardiyo verilerimi görebiliyorum. Özetle alet koşu ve yürüyüş için tasarlanmış fakat yukarıdaki şekilde diğer aktiviteler için de dolaylı yoldan kullanılması mümkün.

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Ben de bu aleti yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Spor anında nabız ölçümü cok tutarsız. Bisiklet sürerken neredeyse hic nabız verisi alamadım. Yalnız ayni zamanda benim icin vazgeçilmez bir alet. Bunu aldığım günden beri telefonun sesi hep kapalı. Bildirim ve alarm konusunda çok iyi. Spor için değil ama günlük kullanım için vazgeçilmez diyebilirim...

• Beğen
Tepkiler: TuralCule ve T.T

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@yusufkaraca Ben de teşekkür ederim ilginiz için.

@ozgurgokalp

@ozgurgokalp

Merhaba, nabız ölçümlerinin kesinliği konusunda ben de emin olamıyorum ama ufak bir test olarak spor salonuda aletlerle birlikte karşılaştırdığımda çoğu zaman birebir aynı veriyi alıyorum, sanıyorum bazen kayışın gevşekliğinden veya titreşimden dolayı cihazın sabit durmaması sebebiyle ölçümlerde sorun olabiliyor. bazen de nabzım 80-90 larda iken birden bire 160 rpm olarak ölçebiliyor, arada bir yanlış ölçüm yaptığı aşikar, çok bariz olduğu durumlarda bu tip verileri görmezden geliyorum. Dediğim gibi bu hatanın sebebi çoğunlukla cihazın okuma sırasında sabit kalmaması veya titreşime maruz kalması olabileceği gibi cihazın yetersizliği de olabilir. Eğer denemediyseniz Mifit uygulamasının koşu modunu kullanmanızı öneririm, nabzı sürekli ölçtüğü için genel olarak nabız ölçünüzü görebilirisiniz, böylece yanlış ölçümleri elemeniz kolaylaşır.

Bildirim ve alarmlar aynı şekilde benim için de vazgeçilmez, telefonum sürekli sessizde durduğu için evde çok kez duymadığım oluyordu şimdi ise salonda bıraktığım telefonuma mesaj geldiğinde veya arandığımda mutfakta bile olsam farkında olabiliyorum. Spor konusunda ise fiyat faktörünü de değerlendirmenin içerisine katarak yürüyüş ve koşu sırasında gayet başarılı buluyorum, daha tutarlı ölçümler için göğüs bantlı modeller daha başarılı olabilir, Garmin ve Polar markalarının xiaomi mi gibi bilekten ölçen modelleri de daha başarılı olabilir, henüz çok araştırmadım ama kullanıcı yorumlarını inceleyerek belki fikir sahibi olunabilir.

Tepki
1
Bisiklet
Bisan
@Yalchinosis Merhaba, İnceleme videonuz başarılıydı, ikna edici.

Bu uygulama strava ile çalışıyorsa runtastic me, runtastic bike ve normal runtastic uygulaması ile de çalışıyordur diye umuyorum. Acaba bağlantı kurmayı dener misiniz. Genelde runtastic uygulaması strava uygulamasına göre daha kapsamlı geldiği için ısrarla runtastic ile kullanmayı düşünüyorum ve bu sebepten dolayı soruyorum.

Ek olarak runtastic uygulamasını kullandıysanız, runtastic'i başka uygulamalar ile kıyaslar mısınız ?

• Beğen

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@Talha Durmus ;

Teşekkür ederim, yalnız strava konusunda bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım, ürün strava ile direkt senkronize olamıyor kendi mifit uygulaması ile birlikte gezi ve koşu kayıtlarınız gps verileri ile birlikte kaydedilebiliyor, bunları daha sonra strava'ya manuel olarak kaydedebilirsiniz belki ya da iki uygulamayı aynı anda çalıştırıp mifit ugulamasındaki nabız verileriniz ile birleştirebilirsiniz. sizin mesajınızın ardından özelikle kontrol ettim garmin connect ve health gibi uygulamalarla senkronize olabiliyor yani garmin cihazınızdaki verileri stravaya otamatik yükleyebilirsiniz sanırım ama mi band'de böyle bir özellik bulunmuyor, yalnızca kendi uygulaması ile senkronize çalışabiliyor. Runtastic uygulamasını hiç kullanmadım, strava'ya göre tercih etme sebebiniz nedir, yani kapsamlı derken ek olarak hangi verileri ölçebiliyor?

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

belki firmware güncellemesi vs. gelmiştir alet yeni özellikler edinmiştir bisiklet için, var mı böyle bir durum?

mustang41

Aktif Üye
Tepki
273
İsim
Mustafa
Yaklaşık Bir Yıldır Kullanıyorum Bu Aleti.
Mi-Fit uygulamasında Açık Hava Bisiklet diye bir seçenek mevcut.
Buradan anlık Nabız ölçümü alınabiliyor.Belli bir set değerinden sonra titreşimle uyabiliyor.
Mesafe ölçümleri gps ile doğruya yakın.
Yanlız mesafeyi telefon ölçüyor.Bileklik sadece nabız ölçebiliyor.
Bisikletim üzerindeki km sayacı ile mesafe değerleri hemen hemen aynı.
Alarmını çok aktif kullanıyorum.Titreşimi beni uyandırabiliyor.
Şarjıda çok iyi gidiyor.Mesela şu an benim bilekliğim 16 gününde ve daha %54 şarjı var.
Gerçi %20 den sonra 1 günde şarjı düşüyor.
Bende maksimum şarjı 36 gün gitti.
İnsanı pozitif yönde motive ettiğinden ve ucuz olduğundan tavsiye edebilirim.

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@mustang41 evet, uygulama versiyon 3.1.4 de aktivitelerde açık hava bisiklet seçeneği eklenmiş, mi-fit uygulama güncellemesiyle fiyat performans oranını daha da yükseltmiş.

Bu arada üründen ben de çok memnunun, minimal yapısı sayesinde kol saati takmayı unuttum diyebilirim, en çok beğendiğim özelliği titreşimli alarmı, isteğin günlere ayarlanabilmesi sayesinde haftasonu alarmı kapatmam gerekmiyor, alarm uyanmadığını farkederse 10 dakikada bir yenileniyor, bu sayede bir kaç kere geç kalmaktan kurtuldum. Şarj konusunda sanırım telefon uyarıları sürekli açık ve sürekli bluetooth'a bağlı olduğundan dolayı şarj süresi ortalama 16 gün kadar, neyseki bir senedir şarj süresinde farkedilir bir azalma yaşamadım. Hatta asker saati olarak bile casio f91w modelinin yerini almaya aday olabilir bence tek sorun şarj gerektiriyor olması.

• Beğen
Tepkiler: ibraeum

ibraeum

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Cannondale
11.11 tarihinde Gearbest'ten siparis ettik. 21$ civari mal oldu. piyasada Mi Band 2nin bir kac versiyonu varmis. India, China, International. Urunu satin alanlardan anladigim kadar en iyi versiyonu International olanmis. Hem ekranda yazi parlakligi ve Bluetooth 4.2 versiyonu olmasi ile daha uzun sarj sunuyormus.

• Beğen

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
(link)
Yeni konu açmamak için burdan sormak istedim. Bu ürünü kullanan var mı 50 lira gibi bir fiyata alabiliyorum şuan. Görüşlerinizi bildirirsiniz sevinirim.

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
@Emert20 İlk defa görüyorum, benim şahsi olarak izlenimlerim; öncelikle kayışı Mi Band gibi değiştirilebilir mi ondan emin olamadım, sonra şarj bekleme süresi olarak 7 gün bekleme süresi demiş ki bu biraz bana düşük geldi, onun dışında saatin yatay olmasını da biraz garipsedim belki bir süre kullanınca alışılabilecek bir durumdur. mi band e göre artısı sanırım müzik çalma özelliği, bunu da Gearbest in sayfasında çok özet olarak belirtmiş ve tabi fiyatı da iyi, belki Youtube da inceleme videoları bulunabilirse daha iyi bir izlenim elde edilebilir. İyi bir ürün olabilir sonuçta lenova genelde iyi ürünler üreten bir marka.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Emert20 Mi Band 2 gibi kendini ispatlamış ve yazılımı da iyice oturmuş bir ürün varken, farklı ürünlere hiç gerek yok derim.

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@Yalchinosis görüşleriniz için teşekkür ederim. Kordonu malesef değiştirilemiyor. Benide asıl cezbeden kısmı fiyatının miband 2 ye göre daha uygun olmasıydı.
@cem_filiz yorumunuz için teşekkür ederim. İkisi arasında gidip geliyorum şuan. Kararsızlık kötü bir şey:)

T.T

Daimi Üye
Tepki
168
Bisiklet
Lapierre
Güneş ışığı altında okumak zor oluyo saati. hele bi de güneş gözlüğü takıyorsanız (bisikletçi olunca haliyle takılıyo :) ) hiç okunmuyor. arada blutooth bağlantı sorunu oluyor. yok yeniden başlat telefonu falan sorun yaşayabilirsiniz. son güncellemedede telefona bağladığımda telefonumda şebeke sorunları yaşamaya başladım. bu cihaz bağlıyken telefon sorun yaşatıyo, onun dışında sorun yaşamıyorum. nabız sayma özelliği tutarsız, bisiklet üzerinde çok istikrarlı sayamıyor. tek artısı ucuz olması ve alarmı...

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yalchinosis

incelemenizi en kısa sürede izleyeceğim. Ürünle ilgili birkaç sorum olacak. 1- Yanımıza telefon almadan ürün kullanılırsa mi fit e yükleme yapılabilir mu ( gps kullanılamıyor sanırım yani kaç km gittiğimizi bilebiliyor muyuz?) 2-strava ürünle senkronize olabiliyor mu? 3- ürünü mi fit uygulamasıyla ile beraber kullanıldığında aktivite stravaya eklenebiliyor mu eğer ekleniyorsa nasıl yapılıyor? 4- Ayırıca stravayı başlatıp yola çıkarken internet bağlantısını kesseniz dahi gps kesilmeden yol alınmaya, strava kayıt almaya devam ediyor. Aktivite tamamlanınca internet bağlantısıyla strava yüklemesi tamamlanıyor. Durum mi fit'te nasıl oluyor?

• Beğen