İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

alisrc

Üye
Tepki
9
İsim
Ali S.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ali Kılıç 35.5
Hocam ben uzun tura çıkmadım hiç 4-5 saat maks problem de olmadı şarjı hiç. Ama dediğim gibi bu kullanıma çok bağlı, GPS sinyaline çok bağlı.
Aşağıya ekledim fabrika verisi “yoğun kullanım” 35 saat diyor. Buradan tam şarj ile 18-20 saati çok rahat çıkaracağını düşünüyorum. Ama 1 yıl ya da 2 yıl sonra batarya verimliliği ciddi azalacaktır.

evofone xiaomi’nin Türkiye distribütörü. Bence direk yazabilirsin ki ben ne zaman yazsam hemen döndüler ve yardımcı oldular.

Dosyalar

Scudo

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
telefonla eşleştirmeden gps üzerinden sürüş kaydı yapıyor mu? sonradan telefonla eşleştirildiğinde kaydı telefon üzerinden stravaya aktarabiliyor muyuz?

• Beğen
Tepkiler: Bymacman

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@makaram Telefona gerek yok dahili gps i mevcut. Telefonu evde birakin sonra bluetooth ile telefona baglaniz baglanmaz kendi programina hic beklemeden de strava ya aktarir.
@Ali Kılıç 35.5 7 saat götürür kanaatindeyim. Yaklasik 1,5 saatte bilgisayardan sarj ediyorum.

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
290
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende Verge versiyonu var. Ayni @trainspotting35 in dedigi gibi, telefona bagladiginizda once telefonla senkronize oluyor, sonra telefon Strava'ya yolluyor. Gecen sene aktif sekilde kullaniyordum, sorun cikarmamisti.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Bymacman

Üye
Tepki
33
İsim
Metehan Nebioğlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu saatten almayi düşünüyorum. Kafamdaki sorular şunlar.
1. Akıllı telefon olmadan doğrudan bilgisayar aracılığıyla etkinliklerimizi Strava'ya yüklememiz mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Böyle kullanarak verim alabilen var mı?
2. 2017'de piyasaya girmiş bir akıllı saat bu. Planlı eskitme yapıyor mu firma? Bello bir süre sonra uygulama desteğini çekerse saat elimizde kalır mı?
3. Genellikle yaz aylarında 15 saatten fazla süren uzun mesafe dayanıklılık sürüşleri yapıyorum. Kayıtta sorun olmaz değil mi? Zaten yılda birkaç kere bunu yapabiliyorum. Bir de kayıt sorunu yaşarsam sinirden saati balyozla parçalarım.

Yanıt verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Hocam ben 2 yıldan fazladır kullanıyorum. bildiğim kadarı ile cevaplayacağım.

1. telefonsuz direk starava atmaz ama bilgisayar bağlantı konusuna hiç bakmadım. ona bi cevabım yok :S
2. ben yurt dışından almıştım şimdiye kadar öyle birşey yaşamadım yukarı arkadaşlarında dediği gibi yavaşlama falan filan gibi bişey yok. Ama yeni özellikte gelmedi , yani fitness modu yok ama onun yerine indor cycling yada eliptik modunu kullanıyorum ben. Bide yeni çıkan başka modellerde türkçe var ama stratosa henüz gelmedi. geldiysede bilmiyorum çünkü kendim türkçeye çevirdim rootlayıp, sonra tabi beğenmediğim için çeviriyi tekrar ingilizceye çevirdim öyle kullanıyorum. türkçeye de çok ihtiyaç duymuyorum. ki az çok bilirsiniz kullanacağınız şeyler belli olduğu için.
3. benim en uzun testim 14 saatti. onda da Fethiye den Datçaya gittik 10 saat sürdük toplamda 4 saatte dinlenmişiz sürüş bitiğinde şarjım %30 du. ama şuda etken telefonuma filan bağlamadım cihazı, Telefona bağlı olursa bildirimler vs. geldiği için ve sürekli haberleştiği için şarjının çabuk bitmesine sebeb olabilir. şuan gündüzleri telefona bağlı akşamları uçak moduna alıp çıkartıyorum saati ortalama 5 gün şarjı gidiyor.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Hocam ben 2 yıldan fazladır kullanıyorum. bildiğim kadarı ile cevaplayacağım.

1. telefonsuz direk starava atmaz ama bilgisayar bağlantı konusuna hiç bakmadım. ona bi cevabım yok :S
2. ben yurt dışından almıştım şimdiye kadar öyle birşey yaşamadım yukarı arkadaşlarında dediği gibi yavaşlama falan filan gibi bişey yok. Ama yeni özellikte gelmedi , yani fitness modu yok ama onun yerine indor cycling yada eliptik modunu kullanıyorum ben. Bide yeni çıkan başka modellerde türkçe var ama stratosa henüz gelmedi. geldiysede bilmiyorum çünkü kendim türkçeye çevirdim rootlayıp, sonra tabi beğenmediğim için çeviriyi tekrar ingilizceye çevirdim öyle kullanıyorum. türkçeye de çok ihtiyaç duymuyorum. ki az çok bilirsiniz kullanacağınız şeyler belli olduğu için.
3. benim en uzun testim 14 saatti. onda da Fethiye den Datçaya gittik 10 saat sürdük toplamda 4 saatte dinlenmişiz sürüş bitiğinde şarjım %30 du. ama şuda etken telefonuma filan bağlamadım cihazı, Telefona bağlı olursa bildirimler vs. geldiği için ve sürekli haberleştiği için şarjının çabuk bitmesine sebeb olabilir. şuan gündüzleri telefona bağlı akşamları uçak moduna alıp çıkartıyorum saati ortalama 5 gün şarjı gidiyor.
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum. 14 saat benim için gayet yeterli bir rakam.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar 3 kuruş daha fazla verin ama amazfit almayın...

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum yalnız bazen telefonla bağlantıda sorun oluyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynı amaçla incelemiştim zamanında. Tavsiye eder misiniz derseniz etmem. Şuan 700-800 TL bandında olması gerekiyor. Gpsi yeteri kadar kaliteli değil, şarj süresi normal ama GPS ile bir günü görmüyor. Tasarımı sadece web'de gördüyseniz hoş gözüküyor ama ele alınca bana göre çok kötü bir tasarımı vardı. Aynı fiyatta Samsung watch active vardı. Amazfite göre daha iyiydi. Marka takıntısı değil, f/p olarak incelemeye başlarsanız 1000 TL altı saatlerin hep bir özelliğinin kısıldığını görürsünüz. Donanımı kısarsa yazılımda bişey çıkyor yazılımı düzgün yaparsa donanım düşük oluyor onlar olmazsa tasarımı kötü oluyor vs. Amazfitlerde genel olarak menü geçişlerinde kasmalar mevcut, bilginiz olsun. Sizin için aşırı önemi yoksa almayın derim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet TOPAL acikcasi genelleme yapmayin bence ben ikinci el olarak 600 tl.ye aldım. Garmin saat olayina girdiğinizde 600 tl.ya Garmin saatin kayışını satıyorlar. Bir özelliğinide aklima gelmisken ekleyeyim. Dahili hazifasina muzik atip telefona ihtiyac duymadan kosu esnasinda bluetooth kulaklikla muzik dinleyebiliyorsunuz.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Arayüz tasarım vs benim açımdan gereksiz ayrıntı.
1. Kaydı güvenilir bir şekilde yapıyor mu?
2. Kaydı Strava'ya sorunsuz şekilde atıyor mu?
3. Şarjı uzun süre dayanıyor mu?
Bitti. Yok şu özellik varmış yok bu özellik yokmuş falan gerisi çöp benim açımdan.
Bu sorulara ikna edici yanıtlar veren bisikletçi dostlarıma teşekkür ediyorum.

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
290
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arayüz tasarım vs benim açımdan gereksiz ayrıntı.
1. Kaydı güvenilir bir şekilde yapıyor mu?
2. Kaydı Strava'ya sorunsuz şekilde atıyor mu?
3. Şarjı uzun süre dayanıyor mu?
Bitti. Yok şu özellik varmış yok bu özellik yokmuş falan gerisi çöp benim açımdan.
Bu sorulara ikna edici yanıtlar veren bisikletçi dostlarıma teşekkür ediyorum.
Evet, evet, evet! ( :D Turk filmi repligi)

Sonuncusu kullaniminiza gore degisir, GPS cok harcar.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5