İnceleme Xiaomi 10400mah powerbank ve solar şarj

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar banggood.com dan verdiğim siparişler elime ulaştı hemen denedim ve sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle siparişi vermem için @Migel bana ön ayak oldu ona çok teşekkür ediyorum.

Önce site hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Sitede ürünü aldıktan sonra kagolanırken üzerinde banggood ile herhangi birşey yazılsın mı yazılmasınmı diye soryor ben yazılmasın dedim ve paket üzerinde hediiye yazmışlar benim siparişim 40 dolar olmasına karşın üzerinede sadece 7 dolar yazmışlar vergi falan çıkmasın diye süper bir özellik bence bu.
IMG_6241.JPG IMG_6240.JPG

Daha sonra paketin içini açtım ve iyice sarıp sarmalamışlar birşey olmasın diye ayrıca tüm ürünler orjinal paketlerinde ve çürük çarık değil daha önce aliexpresten bir siparişimde böyle bir sıkıntı yaşamıştım çünkü.
IMG_6242.JPG IMG_6243.JPG IMG_6244.JPG

Sonunda açtım ve ürünlere kavuştum:)

IMG_6245.JPG IMG_6246.JPG

Powerbanki hemen şarja taktım, solar paneli ve telefonuda alıp soluğu balkonda aldım ama bir baktim balkon gölge kalmiş tüh deneyemiycem dedim ama oda ne panel gölgedede baya iyi bir şekilde çalışıyoro_O buna çok sevindim ve hemen telefonu taktım ve gerçektende şarj ediyor.
IMG_6247.JPG IMG_6248.JPG

iphone u hiç duraklamadan şarj etmeye başladı hemen, üzerinde bir ışık var o kırmızı olunca elektrik var anlamına geliyor ve kısaca şarj edebiliriz. daha sonra koştum powerbankide aldım ve hemen taktım baktım onunda ışıkları yanmaya başladı kısaca gölgede dahi aletler süper çalışıyor tavsiye ederim ;)

Scudo

sezginnatik

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
sezgin
Bisiklet
Salcano
Kardeşim hayırlı olsun ürünler. Kesinlikle solar panel tavsiye ediyorum ben de. Bende koyuyorum güneşe harika şarj ediyor. Telefona amper ölçer bir program kurdum telefonu taktım ortalama 600 mah akım veriyor.yani 1200 mahlik bi pili 2 satte dolduruyor. Doğada güneşten elde edilen mah değeri hiçte fena değil.

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.033
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@Yiğit Kirazpınar

Çok başarılı görünüyor, bende yazın yapacağım turda şarj sorununu çözmek için bu sistemi uygulamayı planlıyorum. Banggood'dan aldıgıniz urunun linkini atabilir misiniz? Tesekkurler.

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.033
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Aliexspress'i çok sık kullandığım için ayni tasarım usb solar paneller buldum. Yorumlarıda gayet başarılı duruyor ve 3lü solar panel var. Sanıyorum bu daha yüksek bir amper üretebilir. Fiyatıda 35$. Karşılaştırma yapmak gerekli, mana mantıklı geldi. Linki aşağıda paylaşıyorum.

Foldable solar charger 10w 1650mAh outdoor portable solar panel charger usb battery charging for phone Power Bank computer - Foldable solar charger 10w 1650mAh outdoor portable solar panel charger usb battery charging for phone Power Bank computer
(link)
(from AliExpress Android)

Xiaomi 10400mah'lık ürünüde buldum. Bununda yorum ve sipariş sayısı bana oldukça güven verdi. Fiyatıda 20$. Karşılaştırıp daha uygun ve güven verilen bulunursa paylaşırsanız sevinirim. Link aşağıdadır.

original xiaomi power bank 10400mAh external battery xiaomi 10400 portable xiaomi powerbank Charger for iPhone 4S 5S S5 6 6plus - original xiaomi power bank 10400mAh external battery xiaomi 10400 portable xiaomi powerbank Charger for iPhone 4S 5S S5 6 6plus
(link)
(from AliExpress Android)

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@dcmavideniz @cagdascaneroglu Ben aliexpresten pek alışveriş yapmayı tercih etmiyorum ne çıkacağı belli olmuyor bazen yada aldıktan sonra ürün desteği müşteri hizmetleri falan yok ama bu banggoodda nezaman mail atsam hemen dönüş yaptılar. birde ürünler aliexprestekinden daha ucuz bu iki ürün için bahsediyorum. bu arad iphone 4s i 5 4 kere sıfırdan doldurdu alet baya ağzım açık kaldı :eek: solar şarjda canavar gibi çalışıyor evde hala deniyorum ikisinide

(link)
(link)

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Yiğit Kirazpınar hayırlı uğurlu olsun çok güzel ürün, kaç günde geldi acaba?
Bir de şunu belirteyim ek bilgi olarak. Güneş panelleri için direk güneş ışığı gerekmez, ışıma(radyasyon) olması yeterlidir, ki bu da gündüz gün ışığından elde edilebilir.
İyi günlerde kullanın

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Kazuya siparişi 23 mayısta verdim, 6 haziranda gümrüğe geldi 15 hazirandada elime geçti

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Şu solar panel çok yararlıymış, geçen turda arkadaşın sarjı bittiği için petrol istasyonunda sarj sebebiyle 1 saat beklemek zorunda kaldık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yiğit Kirazpınar aldığınız ürünün aynısı sanırım. (link)

Neredeyse iki katı fiyat farkı var. TR'den almanın tek avantajı hemen elime geçecek olması. :D Orijinalliği konusunda bir sıkıntı yoksa bende almak istiyorum. Merak ettiğim diğer bir konu, bu cihaz ile telefon dışında bir alet şarj edilebilir mi? Mesela GoPro ya da başka bir aksiyon kamera.

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Murat Ü. usb den şarj edilebilen herşeyi şarj ediyor ben pentax dslr kameramı şarj etmeyi denedim ediyor :harika: ilk defa böyle bir ürün aldım ve kesinlikle tavsiye ederim. 3 günde geliceği yerde aynı paraya 3 tane alırım 15 günde gelir bence daha mantıklı bir yaklaşım olur ben çok aceleci bir insanımdır ama beklemek baya para tasarrufu sağlıyor:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yiğit Kirazpınar beklerim ama 4-5 Temmuz'da planladığım bir turum var. Ona yetişmesi beni düşündürüyor. Şimdi alsam en geç 20 Temmuz'da gelir sanırım. En erken yine Temmuz başını bulur. :) :)

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Murat Ü. oda doğru eğer zaman önemliyse birazcık bütçeden feragat edilebilir;) ama iki günlük falan bir tursa çokta ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum hani 4-5 günlük olsa kesinlikle edinmeden çıkmayın derdim ama

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Aynı powerbank'ı n11.comdan aldım 70 tlye düşmüştü 2 gun once elıme geçti.Telefonumu tam 4 kez şarj ediyor ve çok hızlı şarj ediyor kesinlikle öneriyorum sizlere :)

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.033
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Kesinlikle bende almaya karar verdim. Aliexspressi surekli kullandigim icin yine oradan secimimi yapacagim. Solar usb panelde 10w yaziyor benim gonderdigim linkte. Uretim kapasitesi daha fazla oldugu icin fiyat farki oldugunu dusunuyorum. Tesekkurler konu icin. Gercekten cok yardimci oldu. @Yiğit Kirazpınar

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba,

Acelem olduğundan Hepsiburada adresinden aldım. Ürün güzel gözüküyor. Sadece açma kapama olayını pek anlamadım :D Tuş var ama takınca otomatik açılıyor, çıkarınca otomatik kapanıyor gibi. Pek tuşun işlevini anlamadım. :D