xcm ?

Tepki
11
arkadaşlar ben salcano 210 v aldım 2. el 5 ay kullanılmış maşası xcm srsuntour sağ tarafında kilitleme var ama sol tarafında bir düğme daha var o ne işe yarıyor acaba bilgisi olan varmı varsa yazabilirmi şimdiden teşekkürler.

Scudo

Umut Kılınç

Daimi Üye
Tepki
76
bence en iyisi - daha yumuşak oluyor çünkü bisiklete uygulanan baskıyı yumuşatıyor.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Ağır biri için - iyi olmaz, hafif biri için de + iyi olmaz. Ancak + veya - gibi 2 noktalı bir seçenek yok zaten. Ara değerlere de ayarlanabiliyor. En uygununu kişi kendisi belirler. Tabi bu arada kışın kendiliğinden (sıcaklık etkisiyle) sertleşir, yazın yumuşar. Yani mevsime göre de ayar yapmak lazım. İyi çalışmama hissi verirse boruları hafifçe teflon yağ ile silmekte fayda varmış, firma öyle diyor. Ancak teflon yağ nerden bulunur? Bulan varsa bana da söylesin. :)

Tepki
35
İsim
fatih
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Diğer
konuyla alakasız olacak ama bir kaç ay önce kardeşimin bisikletindeki xcm maşayı yaylıdan havalıya çevirdik bu sayede maşayı daha verimli kullanma şansı yakaladık hemde içindeki çelik yay çıkarıldığı için bir miktar hafifledi eğer böyle bir uygulama düşünen olursa yardımcı olabilirim.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Ben merak ettim nasıl olduğunu açıkçası.

Tepki
35
İsim
fatih
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Diğer
yay'ı çıkarıp içine oring'li bir piston koydum ve tepesindeki kapağın yerine sübaplı bir kapak yaptım sonuç gayet iyi şimdiye kadar hiç hava kaçırmadı.
https://lh4.googleusercontent.com/-KqkhQTETOIA/ULI-0TQtI9I/AAAAAAAAAOs/cuY3V7M3T4Y/s735/2012-11-25+17.51.27.jpg