XC alacağım, ciddi yardım lazım!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BlackDahliaMurder tarafından paylaşıldı.

1. BlackDahliaMurder

BlackDahliaMurder Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle.

21 yaşındayım, 2 ay önce 3 senelik sigara macerama artık bir saçmalık olduğunu kabullendiğim için elveda dedim. Ve uzun süredir (4 yıl oldu sanırım) kapalı balkonda yatan 10 senelik Bianchi Barracuda'mı temizletip, elden geçirtip 2 haftadır binmeye başladım.

Şu anki binme amacım sigara dolu 3 yıldan sonra gerçekten 21 yaşındaki bir insanın kardiyo/metabolizma/canlılık düzeyine geri dönmek, yine 2-3 ay önce başladığım ve kol/gövde için yaptığım ağırlık çalışmalarımı kardiyo + bacak direnci olarak desteklemek, son olarak da 2009 baharı gibi başlayacağım BMX macerama sıkı bir ön hazırlık olması. Kısaca, "sağlık" :)

Ama bugün farkettim ki 25kg'a yakın bir bisiklet bendeki, artı eski olduğu için uzun yola ( mesela beşiktaş-boğaz arası ) çıkmaya korkuyorum ve kaldırımlara ve 4-5 basamak merdivenlere çıkıp inmeyi çok seviyorum. (Kaykay geçmişimden kalma bir tutku.)

Bu yüzden bugün bisikletlere bakındım biraz deltabisiklet.com sitesinde, XC istiyorum özellikle, ama çok da harcama yapma şansım yok. Çünkü hem paramı kendim kazanıyorum, böyle ekstra masraflar için ailemi zorlamayı sevmiyorum, hem de BMX için de ayrı olarak para biriktirmem gerekecek ki min. 700 ytl de o tutuyor.

Şuna görür görmez aşık oldum, renkleri ve 480ytl fiyatı da çok cezbetti. Kısaca sizlerin yorumlarını duymak istiyorum almadan önce.

GEOTECH NEON 21 VİTES DAĞ BİSİKLETİ

KULLANICI TIPI : MTB, SPORCU, HOBİ KULLANICISI, YENİ BAŞLAYAN

KADRO : GEOTECH 6061 ALLOY

ÖN AMORTİSÖR : SR SUNTOUR XCT V2 LOCKOUT

ARKA AKTARICI : SHIMANO

ÖN AKTARICI : SHIMANO SIS

VİTES KOLLARI : SHIMANO ALTUS

RUBLE : SHIMANO 7

ZİNCİR : KMC

AYNAKOL : ALLOY

ORTA GÖBEK : RULMANLI

FREN ÖN / ARKA : ÖN DİSK FREN - ARKA V FREN

FREN KOLLARI : SHIMANO ALTUS

ARKA GÖBEK : ALLOY MANDALLI

ÖN GÖBEK : ALLOY MANDALLI

PEDALLAR : ALLOY

GİDON : ALLOY

BOYUN : ALLOY

FURÇ TAKIMI : AHEAD SET

SELE : GEOTECH

SELE BORUSU : KALIN ALLOY

SELE KELEPÇESİ : ALLOY

JANT : V PROFİL ÇİTF KATMANLI

JANT TELLERİ : KROM

LASTİK : CST

JANT EBATI : 26"

VİTES SAYISI : 21

MATARYEL : Alu

Kilosunu da maille sordum, 13.5 kg olduğunu öğrendim ve şu anki bisikletimin yarısı, hatta ağırlık çalıştığım dumbell'lardan sadece 3kg fazla :) Şaka gibi.

Tekrar edeyim, sadece akşamları sıkı olarak (en az 5. vites, bacakların güçlenmesi adına)1-2 saat biniyorum hergün %70 düz %30 dik yokuş parkurumda, ve haftada 1 de beşiktaş'tan boğaza gidip gelmeyi planlıyorum. Şehirler arası, off-road ya da yarış amaçlı kullanmayacağım, sadece beni ağırlık-mekanik-sağlık konularında üzmemesi önemli.

Ne dersiniz ?

Teşekkürler şimdiden.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-21-0.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
PicsArt_09-19-07.49.25.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...
juice.png
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...