xc 500 de yalnışlık mı var?

Tepki
0
arkadaşlar herkese iyi geceler. ben size yeni aldığım kron xc 500 hakkında şüpheye düştüğüm bir konuyu danışmak istiyorum. yardım ederseniz sevinirim. sorun şu bisikletin ön vites modeli(2009 model aldım) shimano FD-M190 olması gerekiyor fakat modelin üzerinde c50 yazıyor. arka vites değiştiricisini de internette araştırdım şekli ve üzerindeki yazılar benimkinden farklı. sorum şu; xc 500 ün ön ve arka vites değiştiricilerinin resmini veya bunların modelini tam olarak nasıl öğrenebileceğimi yazarsanız çok sevinirim. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Scudo

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Tahminimce firma lanse ettiği donanımın parçaları elinde kalmadığı için muadili parçaları takmış olabilir üstüne.

• Beğen
Tepkiler: özgür güngör
Tepki
0
@Fatih Kısa

saol yalnız firma böyle bir şeyi kafasına göre değiştirip takabilir mi? sonuçta katalogtaki ön vites değiştirici daha yeni bir model. bunu yapması doğru olmaz sanırım.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Firmalar genelde kataloglarina yazarlar;
"XXX firmasi haber vermeksizin parcalar üzerinde degisiklik yapma hakkini sakli tutar"

Bu nedenle böyle bir haklari var, ancak genelde alt model degil, muadili veya cok zor durumda kalinirsa üst modeli takilir parcanin.

Fatih Kısa

Daimi Üye
Tepki
122
İsim
Fatih K.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Aynı şeyi ben yazıcaktım ama geç kalmışım biraz:D

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Bu konuyu aldığınız yer ile görüşmenizi tavsiye ederim. Bir yanlışlık varsa zaten firma hatasını telafi eder ;)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@HaliliOzturk

iyi de Halil Bey herkes o zaman örnek olarak acera model diye sattığı bisiklete gider tourney de takar, o zaman neredeyse 3te 1i fiyatına parçayı takar fiyatta da indirim yapmazsa haksız ticaret olmaz mı bu?