Kron XC 150 hakkında

Xc150 kadrosuna değer mi?

• Toplam katılım
    30

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bence yapmanız gereken en mantıklı şey 2. el temiz bir bisiklet araştırmak. O fiyatlara xc 150 den daha üst seviye bir ikinci el bisiklet alabilirsiniz. Alt seviye bir bisiklet alıp uğraşmaktansa 2. el alın varsın sizden önce biri kullanmış olsun.

Scudo

ege çetin

Üye
Tepki
1
şimdiye kadar sedona, salcano ve kron üzerinde durdum. carraro force 500'ü de ekledim listeme. gültekin geçmiş olsun. öyle sorun çıkaracaksa zaten uzak durmak en iyisi. ömer dediğin mantıklı, zaten araştırıyorum bir taraftan, ama 2. el bisikletin de uğraştırmayacağı ne malum, gene de sıfır almak daha mantıklı gibi geliyor.

Büşra Yoldaş

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Sedona
@ege çetin

Ben sedona borla 2013 ü nakit 700 tl ye aldım.

2 hafta önce

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
32 delik vidalı arka göbek nerde bulabilirim? 32 delik arka göbekler var fakat bunlar kaset rubleye uygun eğer kaset rubleye geçecek olursam jantı da değiştirmem gerekir mi?

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@emir yakup bulut

göbeği değiştirirken zaten jant baştan örülecek, teller ve çember delik sayısı aynı olduğu sürece uyum sorunu çıkarmaz.
istersen kasete geçebilirsin bildiğim kadarıyla.

tabi tel uzunlukları da farklı olabilir belki, ondan tam emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
bisikletimi 1 sene evvel bugün almıştım ve bu süre zarfında binlerce km katettim, peki bu konuyu neden açtım, kendimle övünmek için mi? Hayır, ben kendimle övünmeyi sevmem diyeceğim fakat bunu söylediğim zaman zaten kendimle övünmüş olacağım, bu da kendisiyle övünmeyi sevmeyen adamın paradoksu olarak kayıtlara geçsin.
Bir yılda 6500 km yi aşkın mesafe katetmek olağanüstü bir iş midir?Yoo hayır, kendine ayıracak yeterince zamanı olan ve rahatına düşkün olmayan herkes günlük bir antreman rutini tutturarak bu mesafeleri ve daha fazlasını kat edebilir, nitekim bu forumda da bir yılda 10bin kmlerin üstüne çıkanlar mevcuttur. Herneyse bu konuyu kron 150 almayı planlayanlar için bir fikir versin diye klavyeye alıyorum. Evet bu bisikletle sorunsuz bir şekilde bir yılda binlerce km katetmeyi düşünüyorsanız bu bisikletten hemen uzaklaşın. Kron 150 nin sorunarı: bir kere maşasının ne kadar berbat olduğu bu bisikletle ilgilenen herkesin malumudur, maşayı değiştireceksiniz kesinlikle ..arka jant 4 kere tel kırdı, fren ayarları sık sık bozuluyor, vites geçişleri sorunlu, vites göstergeleri şimanonun (Türkçe okunduğu gibi yazılan bir dildir)en alt versiyonu olan turne ve görsel açıdan gerçekten çirkin, vites ve fren kabloları kadroya sürtüyor ve boyayı söküyor, rublesi kaset değil dişli sistem, elcikleri kesinlikle eldivensiz kullanılmamalı, he en büyük sorunu arka göbek, 2 kez göbek değiştirtmek zorunda kaldım ikincisinde saygıdeğer bisikletçim -kendisine burdan selamlarımı sunuyorum- arka göbeğe tornacıda bir işlem uygulattırarak rulmanlı hale getirdi ve sanırım uzunca bir süre bu konuda başım ağrımayacak .
İşte böyle dostlar kron 150 hakkındaki tecrübelerimi elimden geldiğince aktarmaya çalıştım, ha bu arada 2014 model krona 150 tl den fazla zam yapılmış ki bu da fiyatından dolayı tercih eden benim gibileri bu bisikletten soğutacaktır.
Son olarak bu binlerce km lik serüven boyunca bana eşlik eden franz ferdinand ve korpiklaani' ye teşekkürü bir borç bilirim.

osmantrpn

Üye
Tepki
2
bu bisiklet piyasanın bu fiyata alınabilecek en iyi bisikletidir kesinlikle yani siz eğer bu kadar fazla yol yapmayı düşünüyosanız zaten yanlış bir bisiklet almışsınız sanırım bilmiyosunuz ama kronun bisikleti ile gürkan genç japonyaya gitti ve şuanda yine kron bisiklet ile dünya turunda siz eğer xc 500 yada üstünü alsaydınız kesinlikle daha memnun kalıcaktınız kesinlikle herşey fiyata bakar ben 2008 kron xc 3000 kullanıcısyım ...

Ege C.

Üye
Tepki
0
Öğrenciyim, 700 lirayı geçmeyecek asfaltta kullanacağım bir bisiklet arıyorum. Bir bisikletçiye girdim ve bana 600 liraya Kron Xc 150'yi önerdi. Görünüşü çok hoşuma gitti ancak eve gidip araştırdığımda bunun dağ bisikleti olduğunu öğrendim? Bu bisikleti alsam sizce zorluk çeker miyim? Bunu önermiyorsanız yolda kullanabileceğim bu fiyatı geçmeyecek bisiklet önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Cem Bayıll

Daimi Üye
Tepki
62
asfaltta kullanacak iseniz asla mtb almayın her bisiklet kendi alanında daha rahat kesinlikle

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Öncelikle Foruma hoş geldiniz,

Araştırdığınız gibi Kron XC150 bir dağ bisikleti, yolda kullanmanız uygun olmayacaktır,

Mosso,
Salcano,
Carraro,

Gibi markaların ürünlerini aradığınız fiyat aralığında bulabilirsiniz.
Ayrıca en azından, 80-90 TL'nizi Kask , Işıklandırma , yedek iç lastik , pompa için ayırmakta yarar var.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Keyifli vakit geçirmenizi dilerim. Bisikletçinin size önerdiği kron xc150 dağ bisikleti. Eğer genelde asfaltta e hafif toprak arazide kullanacağınız bir bisiklet almak istiyorsanız şehir bisikletlerine yönelebilirsiniz. Carraro sportive 221, Salcano city fun 60, city fun 50, Sedona 300 modellerine bakabilirsiniz.

Ege C.

Üye
Tepki
0
Teşekkür ederim hoşbulduk, söylediğiniz markalara şimdi bakıcam.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
şehir tur bisikletlerine bakabilrisiniz, kron'un güzel modelleri var :)

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@Ege C.

carraro 221 veya sedona 300'ü tavsiye ederim kendim sedona kullanıyorum ama ikiside iyi

Tepki
0
kron xc 150 26'' almayı dusunuyorum. sizce nasıl iyi bisiklet mi? daha yeni baslıcam bisiklet işine. baska marka onerirmisiniz?

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Kron xc150 kronun en düşük modelidir. Haftada 1-2 gün sürenler için güzel tercih olabilir. Ama ben bisikletten inmem diyorsanız önermem. İyimi sorunuzun cevabı ise fiyatının hakkını veriyor. Sonuçta başlangıç bisikleti.

Mesut Y.

Üye
Tepki
3
@Emre GÜLEN

Ben bisikletten inmem diyorsak hangi marka model önerirsiniz? :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Mesut Y.

Marka olarak değilde donanımların ve parçaların dayanıklılığın kastettim. Mesela en az acera-alivio donanım ve sr suntour maşa özelliklerinde olan Kron xc1000 gibi.