Kron XC 150 hakkında

Xc150 kadrosuna değer mi?

• Toplam katılım
    30
Tepki
8
Arkadaşlar yeni başlıyorum ve kron xc 150 almaya karar verdim araştırmalarım sonucu :) bugün siparişi vericem umarım memnum kalırım :)

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.
Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
pek memnun kalınacak bir bisiklet değildir...
size uygun kadro boyu ve bütçeniz nedir?

bir de mutlaka v fren alın bu şekilde düşük seviyeli bir bisiklet alıyorsanız, sakın disk fren(hele ki mekanik disk) gibi bir hata yapmayın.

• Beğen
Tepkiler: Tunakan Önen
Tepki
8
Okudum tabiki ama benim bütçeme göre alabilceğim en iyi bisiklet bu olduğu için bütçem en fazla 500 lira o yüzden kron xc 150 bana en uygun diye düşünüyorum. Yeni başlıyorum bu arada

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.

emre yesil

Üye
Tepki
16
btwin rockrider 5.1 ve mosso wildfire v turney modellerinede bakabilirsiniz. özellikle btwin i tasarım olarak beğeniyorum. ağırlığıda katalog verisi olarak 14 15 kilo arasında. mosso'nun katalog veriside 13.6 kg. katalog ağırlıkları genelde tutmuyor ama mosso larda en küçük boy bisikletlere göre hesap edildiğinde tutarlı sayılabilecek verileri var. kron xc500 modeli 14.5 kg civarı diye biliyorum xc 150'nin ağırlığı hakkında bir bilgim yok.

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Murat bey bir konu açmış. Konuda yeni başladığını , araştırmaları sonucunda kron xc150 modeline karar verdiğini ve bugün siparişi vereceğini yazmış. Ardından gelen yorumlar insanı pişman edecek cinsten. Murat bey araştırmaları sonucunda bu modele karar verdiyse eksilerinin ve artılarının neler olduğunu muhtemelen okumuştur. Asfaltta vs kullanacaksa mtb yerine şehir bisikleti vs önerilebilir ama öncesinde hemen modeli karalamak ve bunu alacak kişiye kesin bir dille söylemek bence çok yanlış. Kron xc 150 hakkında yüzlerce konu açılmış. Bazı konularda kötülemişler bazı konularda ise memnun kalınmıştır. Madem eski konulara dayanarak öneride bulunuyoruz bende eski bir konu paylaşayım.

(link)

Yukarıdaki konuda bisikletten hatta ve hatta yorumlara göre neredeyse kullanıcıların %90 ının memnun olmadığı maşadan ne kadar memnun kalındığını okuyabilirsiniz. 1 tane konuda memnun oldunduğu için tabii ki bisiklet alınmaz ama bisiklet kullanıcıya göre farklılık gösterir , kron xc 150 yi bana verin 1 gün içerisinde kullanılamaz hale getirebilirim ama modeli gerektiği gibi kullanan bir kişide sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Tamamen kendi görüşümdür.

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
kron xc150 model bisiklet hakkında bilgiyi detaylı olarak Turhan Atakan arkadaşımdan öğrenebilirsin (link)

Tepki
8
Herkese tek tek çok teşekkür ederim :) bugün verdim siparişi salı günü elimde gelecekmiş. Sabırsızlıkla bekliyorum :)

Tepki
6
ya biri banada tavsiyide buluna bilir mi acaba ? 1100 tl ye kadar çıkabilirim mtb düşünüyorum boyum 1.70

Tepki
8
Bugün bisikletim geldi arkdaşlar kron xc 150. 15 km yol yapmışım :) gayet memnunum hepinize teşekkürler :)

ege çetin

Üye
Tepki
1
bugün kron xc 150 26 v ve salcano ng 650 26 v'yi karşılaştırdım gördüm. xc 150 590 tl, ng 650 550 tl istiyorlar. kron çok daha kaliteli ve güzel geldi gözüme. sizce fiyat uygun mudur?

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Ben şahsen bugün mtb alacak olsam 2 model arasından kron xc 150 yi seçerdim. Ama ikiside çok alt seri. Bence imkanlarınızı biraz daha zorlayıp daha üst seri almaya çalışın yada 2 el e yönelebilirsiniz düşüncesindeyim. Çünkü piyasada 2.el düzgün kron yada salcano mtb çok rahat bulunabilir. 600 tl civarına xc500 bile alınabilir.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
model yılları önemli, çünkü üzerindeki parçalar değişiyor...
ama aralarında çok büyük farklar olacağını sanmam o fiyat aralığında.
deneyebiliyorsan dene bir tur, deneyemiyorsan da gözüne güzel geleni al.

tabi kadro boyları farklıysa sana uygun olanı seç. zamanla eksik gördüğün kısımlarını değiştirirsin.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Maddi olarak belirli bir sınırımız varsa biraz az daha sıkabilirsek dişimizi eski bir XC 150 kullanıcısı olarak xc 250 almanı tavsiye edebilirim. Ciddi olarak farkları var daha sonra değiştirmeye kalksan ( xc 250 ayarına getirmek ) daha pahalıya gelir...Somunlarında bile farklılıklar var o derece...

ege çetin

Üye
Tepki
1
@ömer karan

bütçem kısıtlı belli bir fiyat aralığında en iyisini bulmaya çalışıyorum. antalya'dayım ama 2. el bisiklet internetten veya bisikletçilerden bakıyorum ancak uygun bulamıyorum.

@Mert C.

zaten 2014 model olanlara bakıyorum. kron çok daha kaliteli gözüküyor gözüme. aslında çok fazla anlamıyorum bisikletten, aldıktan sonra parça değiştirmeyi düşünüyorum.

@Gültekin R. Demirkaya

bu sefer de xc 250 26 v 700 küsür tl vermektense, sedona 701 26 v 700 tl'ye almayı düşünürüm. valla çok kararsızım bir taraftan da dolar çok yüksek.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
ben kron için konuşmuştum elbette sedonanın o rakamdaki bisikletleri krondan çok daha iyi. Yeter ki rakam olsun Sedona her zaman iyidir...

• Beğen
Tepkiler: Büşra Yoldaş

ege çetin

Üye
Tepki
1
bir de fiyat kıyaslamalarını yapamıyorum. fiyat piyasanın üstünde mi? sedona 701 26 v 2014 nakit 700 tl.

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
ben xc 150 yi gittim gördüm göze hitap eden bir bisiklet fakat araştırınca çok fazla şikayet gördüm . ayrıca malzemeleri alt seviyeden , kullanılan maşa piyasadaki en kötü maşa olarak söyleniyor , ng650ye hiç bakma derim ikizi gibi neredeyse ..
eğer ikisinden birini alacaksan xc150 yi almanı öneririm , fakat bu ikisi hakkında şikayetlere bakmanda bir fayda var .
bu kategoride fiyatı 100 tl kadar arttırırsan carraro force 500 modeli var buna göz atmalısın ..

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Aynen katılıyorum. Ben o maşanın görevini yapmaması sonucu düştüm kolum 1 ay atelde kaldı maşanın yayı boşluklu küt küt vuruyor ayrıca darbeyi zerre emmiyor. Sedonanın fiyatları kalitesiyle aynı. Fiyatı gayet normal. 701-710 üzerindeki donanımları XC 150 eklemeye kalkarsak farkı çok net anlaşılıyor. Kron XC 150'de aynakol çok kaliyeli değil ortagöbek rulmanlı değil ben ilk aldığımda shimanonun en kötü ortavitesini kullanmışlardı bozuldu garantiden değiştirilecekti. Parasını verdim üst düzey taktırdım maşası kötü ayrıca her somunda vidada kullanılan malzeme berbat...Sedonanın en düşük modelinde bile malzeme kalitesi oldukça iyi...Daha ne olsun :)