Xaos-Xc4000

Konu, 'Kron' kısmında Serkan Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    Selam
    öncelikle xaos bisikletim var.

1-forumlarda gezerken dikkatimi çekti xaos kadro ile xc4000 kadro kalitesi aynı değilmi ikiside 7005 3 kere dipçiklendirilmiş kadrolar değilmi neden xc4000 sadece kadroları 300-400 tl satılıyorda xaos kadro 100 tl satılıyor bu fiyat farkının sebebi nedir yoksa aynı sağlamlıkta veya kalitede değilmi ikiside

2-benim bisikletde kadro boyu yazmıyor kadroyu yukardan aşşağı cm göre ölçerek öğrenebilirim değilmi

şimdiden sağolun

2. sadık1964

sadık1964 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron xaos kadrolarının yenisi piyasada yok çünkü artık imalatı yok siz nereden buldunuz bu rakamı yüz lira diye ikinci el fiyatınımı söylüyorsunuz.

Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    evet ikiside 2.el fiyatları

4. Burak ELMAS

Burak ELMAS Kıdemli Üye

Seviye:
    xaos kadrolar bildiğim kadarıyla iki kere dipciklenmiş ayrıca iki kadro arasında geometri ve açı farkları vardır buda 4000 i sağlamlık ve tercih konusunda öne çıkarıyor :in:

Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    hatta buda yazıdan bir paragraf

Alüminyum alaşım olarak 7005 serisi kullanılmış, bu 6000 serisi kadrolara göre daha sert-esnemez bir yapı sağlıyor. Ayrıca üretimde üç kez inceltilmiş-dipçiklenmiş (triple butted) borular kullanılmış, bu da sağlamlık korunurken ağırlığın radikal şekilde aşağı çekilebilmesine izin vermiş.

İlginizi Çekebilir

IMG_20160202_215000.jpg
Arkadaşlar benim burnum biraz yamuk ve et var yani çok rahat nefes alamıyorum normalde de şimdi denemek amaçlı bir burun bandı aldım acaba işe yarar mı bir nebze de olsa? Kullananlar vardır diye...
upload_2016-9-26_14-19-40.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...