X-Vert Motion ve göbekleri...

Konu, 'Corratec' kısmında Manta tarafından paylaşıldı.

 1. Manta

  Manta Üye

  Kayıt:
  11 Ocak 2006
  Mesajlar:
  77
  Beğeniler:
  26
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Motionumda Deore ön ve arka göbekler var. Forumda bazı arkadaşlar disk fren uyumlu değil dediler. Ben emin olamadım. Çünkü Shimano'nun sitesinde tüm Deore ön ve arka göbeklere Centerlock uyumlu diyor. Bir fikir verirseniz disk frene geçip geçmeyeceğime karar vereceğim. Bir de avid 3 almaya karar verdim, galiba 6 vidalı. Bunu Shimano rotorla kullanabilir miyim? Teşekkürler.
   
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Deore'nin Centerlock disk uyumlu ve disk uyumsuz göbek modelleri var. Siz Shimano'nun sitesinde sadece disk uyumlu olana bakmış olmalısınız. Göbeğin ürün kodunun sonu "5" ise (yani "535" şeklinde) bu disk uyumlu olduğu anlamına gelir. Sonu "0" ise bu da disk uyumsuz olduğu anlamına gelir.

  Corratec'i almayı düşündüğünüz mağazanın internet sitesinden bunu inceleyebilirsiniz. Tekerlek göbekleri için CL ibaresi de CenterLock'un kısaltılmasıdır ve disk uyumlu olduğu anlamına gelir.

  Avid konusunda da haklısınız, diskleri 6 vidalı. Shimano'dan bir rotor alıp kullanabilirsiniz ancak verim kaybı söz konusu olabilir.
   
  Manta bunu beğendi.
 3. gurkankas

  gurkankas Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2007
  Mesajlar:
  2.655
  Beğeniler:
  1.402
  Şehir:
  Balıkesir/Merkez
  Seviye:
  konu dışı ama alacağım bisikletin üzerinde shimano disc frenler var avid code ile değiştirecem . ama yeni jant ördürmemek için üzerinde gelenleri kullanacam . yani kısacası rotorları değiştirmeyecem peki bu durumda ne kadar verim kaybı olur yada rotorları göbeklerimler uyumlu başka bir rotorla değişrisem olurmu eğer olursa dirt jump için kullancağım bisikletin rotor çapı kaç olmalı ?
   

İlginizi Çekebilir

untitled.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
upload_2016-8-24_11-10-30.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
bettiniphoto_0198663_1_full.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...