X-Vert 0.3 ve ReVolutioN

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Revolution daha iyi elbette ama malum üst grup modifiyede performans harici size sunulan standart görsellikle yetinmek zorundasınız bu sebeple kendince bir renk cümbüşü olsada maalesef istediğinizi istediğiniz renkte alamayışınız bende bir burukluk hissettiriyor ancak bu sorunu eşimin bisikleti X-Vert 0.3'de aştım ve çok eğlendim umarım sizlerde beğenirsiniz ve kendi bisikletlerinize yapacağınız modifiyelerde bir nebze olsun siz değerli pedalsever dostlara fikir verebilirim ...

''pardon foto nasıl ekleniyo albümler kısmına ekleyebildim ancak burada URL istiyor nasıl yapıcam?:rolleyes:

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
(link)

Bu linkte resim ekleme anlatılıyor.

Resimleri (link) veya (link) sitesine yükleyebilirsiniz.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
İki bisiklet de şahane cidden . Güle güle kullanın

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Ozkul Bey paylaştığım sadece linkleri gerçi bunlarda iş görür ancak resimlerin kendisini atamadım böylesi yeterli midir?değilse resim hallerini nasıl atarım?
(link) (link) (link) (link) (link) (link) (link) (link) (link) (link) (link)

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Bu da eşimin bisikleti X-Vert 0.3
Öncelikle belirtmek isterim heriki bisikletimizin her parçasında ''TESA'' şeffaf araç korumasıyla günler süren uğraşlar sonucunda kaplanmıştır bu sayede çizilmelerin ve hatta hafif darbelerin vereceği eğilme vb..tahribatların önüne geçilmiştir..Bisikletimiz full XT'dir sadece frenler XTR ve aynakol Aerozine X-12'dir, jantlar Mavic Crosmaxx SLR'dır jantta carbon Reynolds'lara pek güvenemedim bikaç değişiklik daha var kafamda onlarla birlikte biraz da farklılığa kavuşabiliriz kanaatindeyim..

(link)

Aerozine X-12 Aynakol zaten yeni çıktı ve inşallah memnun kalırız, renginin haricinde XTR'dan bile hafif olmasına karşın daha ucuz olması tercih sebebimizdi neredeyse XT fiyatına satılan bu ürün XT'den tartışmasız daha iyi ama zincir ve ruble uyumu nasıl henüz bilmiyoruz!..

(link)

Kablo klavuzu yada tutacağı diyim örnek olarak yurtdışından bi bayinin aldığı bu mallara çökmek suretiyle itinayla bisikletimize taktık..
(link)

Renk uyumu bozulmasın diye aynı renk pompa ''Topeak'' den alınmıştır
(link)

sele kelepçesi de görüldüğü üzere Canondale Bisikletten sökülmüştür
(link)
(link)

(link)

Fotoğrafdaki ön amortisörün markası RST Air RL Platinium'dur ve RST'nin en üst modelidir sadece 1550 gramdır kendi bisikletim gibi sıfırdan toplanmadığı için üzerinde gelen ürünleri yok pahasına satıp gramajda pek farketmeyecek alternatif ürünlere tonla para vermek istemedim..bir çift sticker bu seferlik işimizi çözdü :)

(link)

Elcik Tıpası da başka bir Canondale bisikletten sökülmüştür..

(link)

çanta heryerde bulunuyor ama ille kırmızı olsun derseniz işte o zaman mesele!...

(link)

Elciğin sonundaki yüzükleri Canondale bisikletten sökülmüştür

(link)

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
ikiside çok güzel. iyi günlerde kullanın

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
herkese teşekkür ederim beğenmenize çok sevindim... insanın emek verdiği herşey güzeldir elbette ama başkalarının bisikletinizi beğenmesi ayrı bir keyif zaten kabaca düşünecek olursak hayatı bu dünyadaki insanlar beğenmek ve beğenilmek için yaşamaz mı? eğer öyleyse doğru yoldayız :)

denim ower

Üye
Tepki
60
Bisikletiniz çok güzel.İyi günlerde kullanın.Aynakol u nerden aldığınızı söyleyebilir misiniz?

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Teşekkür ederim...sadece aynakol olarak değil ''group set'' olarak Ankara'dan alındı zaten ben de Ankara'da ikkamet ediyorum...

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
ikisi de süper. özellikle sizinkinin kadrosuna bayıldığımı itiraf etmeliyim :)

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
vaaayyy ''kadrodaşım'' bunları senden duymak ayrı bir zevk saolasın :) seninkiyle benimki beşik kertmesi sayılır ne de olsa ben bisikleti toplamadan önce seninle konuşmuştuk :) bütün pedalşörlere kazasız sürüşler...

sezai arabacıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
114
Bisiklet
Cannondale
öözel mesaj yazmştım size xtr fren ve xx frenle görsellik ve performasn olarak hangisini tavsiye edersiniz diye magurada terfi etmeye karar verdimde

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
bana mesajı nerden atmıştınız Sezai Bey bilemedim yoksa kesin dönerim zira sizin telefon yanlış hatırlamıyorsam hala bende kayıtlı bişey sormak isterseniz ve telefonum duruyorsa direk arayabilirsiniz, sevinirim.... ben kendi bisikletimde XX kullanıyorum bu açıdan bakacak olursak gerek gramaj gerek görsellik açısından XX derim ancak XTR'ın fren performansı daha iyi olduğundan XTR'ı arıyorum doğrusu hatta eşime XTR almıştım onunla değiştireyim mi yoksa başka bir XTR ile takas mı yapayım hala karar verebilmiş değilim ama zaten Magura almışsın ben bu tip markaların da kullanıcısını tatmin ettiğini duydum ancak yarın sıkılırsan 2. el dönüşünü de düşünmek lazım derim...

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@baki celik

En çok bu fotoğrafı beğendim =)

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
hahaha :) efenim bisikleti gün içerisinde hele kış aylarında bizden çok kullanan oğlumuz ''BAL''ın fotoğrafa katkısı var elbette fotoyu çekmeye çalışınca zıpladı bende bastım denklanşöre :) sanırım ünlü olmak istiyor...

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Bisikletimde biraz oynama yapmıştım hazır foto yüklemeyi de öğrenmişken fotoları paylaşmak istedim: şimdilik Bontrager Karbon Suluk Kafesleri yakında Karbon Selem de geliyor SLR Italia Tekno 2012 henüz ülkemize teşrif etmemiş ilk alan ben olucam bi aksilik olmazsa :) Buarada şeffaf koruyucular ''TESA'' markadır ve bisikletin hmen hemen her yerinde itina ile uygulanmıştır ancak bu hiç kolay olmamıştır çünkü el yapımı Revolution kadronun hemen hemen her yeri girinti-çıkıntılarla doludur o nedenle eşimin bisikleti 2 günde biterken bu kadroya 1 hafta uğraşılmıştır ayrıca sanılandan çok daha maliyetli olduğunu belirterek yapmak isteyen arkadaşları uyarmak isterim yarıda kalabilirler...

(link)

(link)

Elcik Tıpası olarak Trek yol bisikletlerinde kullanılan tıpayı kullandım zira adımın baş harfi olması sebebiyle bana uygun geldi
(link)

Ufak bir detay daha
(link)

Yukarıdaki fotoda da görüldüğü üzere 1150 gramlık ''M'' Revolution Kadrom V-Brake uyumludur çünkü alırken kararsızdım V-Brake mi kullansam yoksa Disk Fren mi kullansam diye sonrasında hava muhalefetinde fren performansımın düşmemesi ve sonuçta bu bisikletin tur bisikleti olmaması sebebiyle daha maliyetli olan ama kullanım açısından daha fazla katkısı olacağı aşikar Disk Frene Geçilmiş XX World CUP Group SEt ile Mavic SLR Jant kullanılmıştır bunlardan daha hafif Reynolds Karbon jantlar var ancak karbon jant dağ bisikletini yolda olduğu kadar dağda da kullanıma uygun olmadığı kanaatindeyim..

Bilgisayar kabloları tututturmaya yarayan addison marka cırt-cırtlar zihni sinir projemle world-cup zincir koruyucusu oldular
(link)

(link)

(link)

Bir Detay daha Kablo Tutucuları hem de mavi
(link)

içinde karbondioksit tüpü barındıran tek kullanımlık hava pompası bas-şişir-diğer lastik için kartuş yenile hepsi için en fazla 10 saniye yorulma yok-bekleme yok
(link)

(link)

sezai arabacıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
114
Bisiklet
Cannondale
bakiby size forumdan yani burdan mesaj atmıştım magura martalardan çok memnunum sadece xtr trail modelinin görselliği çok hoşuma gittiği için birde değişiklik olsun diye değiştirmek istemiştim
ama şimdilik vazgeçtim yalnız siz takas düşünürseniz magura martalarla görüşürüz maguralar çok süper frenler yalnız benim jant seti falan hep xtr olduğu için daha uyumlu olsun die xtr geçmeyi düşünüorum xx le ilgili bana ilk fotoları maille gönderdiğinizde uyarmak istemiştim ağırlık dışında xx güvensiz bir grup xtr ve xo daha sağlam ve güvenli sistemler siz hem xtr hmde xx kullandığınız için sormak istedim yanılmamışım xtr daha güvenilir aynı zamanda güzelde görünüo

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
renk uyumu olabilecek (mavi yada beyaz) ve hafif olan tüm fren setleri ile takası düşünebilirim gerçi Ankara içi olsa iyi olurdu ama nedense İstanbul ve çevresi üst grup kullanıcı kitlesinin çoğunluğunu oluşturuyor o nedenle pek uğraşmakta istemiyorum o nedenle de duruyor işte şimdilik kullanıyorum ama şöyle ön freni sıktığım zaman XTR'daki gibi arka lastiği sırtıma değdirmek istiyorum bazısıda ABS'li araba gibi durmak ister ama ben onlardan değilim...Delta'ya sordum ''fren setiniz henüz çok yeni o nedenle dediler'' ben de yaz gelsin diye bekliyorum çünkü alalı beri 4 kere kullanabildim biiskletimi :( buarada karbon sele arıyorum 100 gram aralığında gerçi siparişini verdim ancak 1 aya geleceği için henüz parasını vermedim eğer ikinci el temiz ve markalı bi sele bulabilirsem büyük bir masrafdan kurtulablirim ama görselliği tatmin edici ve hafif bir sele bulamadım..

sezai arabacıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
114
Bisiklet
Cannondale
karbon seleler hafif ama pek rahat olmazlar pedli tayt giymeniz gerekir benim magguralarla xtr leri düşünürseniz takas bana uygun olur xx frenlerin yerine ilerde magura nın son çıkan yada formula frenleri bi inceleyin derim son olarak ağırlık konusuna çok takılmamanızı öneririm bunun yerine bisikletlerin tadını çıkarın bence sizin xtr lere düşünürseniz talip olurum haberiniz olsun nerden aldığınızıda öğrenebilirmiyim vefiyat