Wireless km saati sapıtıyor!

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Merhaba abilerim ablalarım cumartesi günü delta bisikeltten Ciclo Sport CM 4.2 wireless aldım,genelde 20-25 ile gittiğim için fark etmemiştim ama bugün rüzgarı arkama alıp biraz basayım dedim km saatinde max değer 23,1km/h di neyse uzun süre hızlı gittim en son baktığımda hızım 41di yaklaşık 200metre hızlı sürdükten sonra saate baktım kaç km hıza ulaşmışım diye.Baktığımda değer 199,9km/h yi gördüm zaten daha fazlada göstermiyordu.Km saatimin mıktanısı okuyan parçası şu şekilde:
(link)
Sizce mıknatıs okuyan kısmı yukarıya kadar çıkarırsam bişey fark edermi ? yoksa bunu böyle kullanmak zorundamıyım?

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Ürünü kaç liraya aldın bilmiyorum ama , ben Count 8 aldım ne manyetik ne de bir şey. Hiç sıkıntı yapmıyor...

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@enes savaş

44.00 euroya aldım eğer bu sorun böyle giderse ebay ı ziyaret etmeyi düşünüyorum.Yada count8 alacağım.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Umut Kılınç37

Yazık size. 120 lira verip Km saati alıyorsunuz. Sonra sapıtıyor diye konu açıyorsunuz. Harbiden yazık olmuş...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
zaten cok assaya ındirmissin alıcıyı.
gosterge ile alıcı arasında 60 cmden cok olmamalı
alıcıyı biraz yukarı cıkar ve mıktanısla alıcı yan yana geldıgınden aralarında cok az yer kalsın (2-3mm)
sessız bır yerde ön tekerı cevir alıcının sesini duyuyorsan çıt çıt diye sıkıntı olmaz.

gittin yerde manyetik bişeylerde olabilir manyetik alan içinde kablosuzlar sapıtabiliyor ama ben bu zaman kadar ne count8de nede sigma 16.12de böyle bişey yasamadım.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@kivilcimb

Ben yanımda telefonu taşıyorum ve GPS sürekli açık oluyor. Ve yine de manyetik diye bir sorun yaşamadım...

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
kardeşim hiç dert etme. aynı üründen bende de var tek sapıttığı yer maksimum hız. Göstergeyi 160 a dayarken gözümle gördüm :) ama diğer değerlerle ilgili hiç bir sıkıntı yok son derece kaliteli bir saattir ayrıca. Tek eksiği bence verileri yedekleme olayı. Sigma 16.12 alsaydın en azından verilerini yönetebilirdin.

• Beğen
Tepkiler: Umut Kılınç37

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.Çetinkaya

Dert etmiyorumda kafama takıldı sadece birde kadans ve nabız ölçen parçaları nerede bulabilirim.

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
bir ara ben de araştırmıştım fiyat konusunda bilgim yok ama delta bisiklet ile irtibata geçersen bulabilirsin. Delta bisiklet de Ciclo satıyor.

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
Benim kıytırık kablosuz bisiklet sayacım da farın manyetiğinden etkileniyodu bakkal ev arasını 1000 km den fazla göstermişti. Farları söküp deneyin birde

• Beğen
Tepkiler: Umut Kılınç37

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Eray Topcu

Yarın denerim olmadı kask ışığı alırım.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Farı söktüm,maşadaki alıcıyı 10-12cm yukarı aldım ve deneme sürüşü yaptım bostancı oto sanayiden sahile inen yolda 57,4km/h gördüm hiç bir yanılma olmadı yanımdaki arkadaşımdada hemen hemen aynı değer gösterdi sanırım düzeldi.Cevap veren herkese teşekkürler.