Windows 10' mayıs 2018 güncellemesi

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
Tam iki saattir sadece %22 oldu bu kadar uzun güncelleştirmemi olur? İnsanların önemli bir işi olabilir baştan bu süreyi neden belirtmiyor dünyanın en büyük yazılım şirketi. Bilgisayarınızı kapatmayın. Bu biraz zaman alacak. Yazıyor bir kaç gün sürecek yazsa daha iyiymiş. Bunun kullandığı elektrik küresel ölçekte zarar demek. Ne kadar sövsem az..!

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç
Scudo

brh_sky

Üye
Tepki
9
@MossoM

Tamamıyla internet hızınız,işlemci hızınız,hdd tipinize ve bilumum alt etkene bağlı bir durum güncellemeler.Sadece 15 dakikada tamamlanabiliyor.
Kolay gelsin.

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@brh_sky casper nirvana f600 i5 7th gen laptop almıştım geçen sene Şubat’ta 2700 e keşke dolar alsaymışım zaten bunun kadar çalışan laptopum vardı. Nette safiride daha hızlı geziniyorum.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef window güncellemeleri böyle, üstelik illa güncelleyecek siye windows 10 boğazınıza sarılıyorlar. Sen kapatıyorsun,sistem kendisi tekrar açıyor.Genelde güncellemeler için pc açık bırakıp,tvden film, falan izlerken o işleri yaptırıyorum. ve bazı güncellemeleri alıp devam edebilmek için tekrar başlatılmasıda gerekiyor,takip etmek gerek.(i5,16mbps,raid 0,16gb)

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@Raptor8 Yani güncelliyorda bişey olsa bari daha internete giremiyorum tabi bu microsoft un değil beni i5 e mahkum edenlerin suçu. Ssd ve i7 olmayınca çöp bunlar

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MossoM
Adı eksiklerin giderilmesi, güvenlik açıklarının kapatılması, yalan, gerçek bilemiyoruz artık. :) Hocam,elimizdeki sistemler basit bir uygulama yüklemek için fazlasıyla yetmesi lazım. Render alma, AA oyun oynama açısından dersen tamam yetersiz gelebilir ama netin hızlıysa bu kadar uzun süre bekleme yapmaması lazım,en azından sisteme indirirken..

• Beğen
Tepkiler: MossoM

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@Raptor8 valla her açtığımda pişman oluyorum. Yok ne oyunu soliter bile açmadım daha film dizi de izlemiyorum eski laptop um ömrünü verdi dizi işlerine de banamısın demedi bataryası tükendi sadece çakma aldım onla bile çalıştı :)

Açılması kendine gelmesi uzun sürüyor bir tarayıcı açıyorum aman allahım siteye girmem 1 dk sürüyor toplam

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MossoM
Kapitalist sistem, ya bu deveyi güdersin, ya da peşimizden gelirsin diyor. :D
Harddisc olarak: ssd, M.2 Sata NVMe SSD(muhteşem performans),
ram olarak 8 ve üzeri en az 1600mh
işlemcide i5,i7 i9 vs
normal bir ev kullanıcısını fazlasıyla memnun eder. Tabi en çok satanları :D
Önceden 4-5binliraya on numara sistemler diziliyordu,şimdinin 5binlirası öncenin 2binlirası oldu. Adamlar 10bin,15bin, 20 binliralık sistemler diziyor.(gerek oyun,gerek iş,gerek render vs)
Onlarda bile her şeyin en iyisini aldım tam diyemiyorsun...

• Beğen
Tepkiler: MossoM

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
Gahrolsun kapıtalızım
Her sene yeni bir ürün çıkartıyorlar,birini almak için para biriktirirsin yenisi çıkar,ona biriktirirsin yenisi çıkar kısır döngü misali, aldınmı eski modeli sinir olursun ama ben alıştım:) :D

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
Guncelleme yapmayın :)

Ne telefonda ne laptopta nede uygulama guncelleme yapmıyorum. Ne bilgisayar ne telefon yavasliyor.

Hatta laptopta win 7 yüklü, her yavasladiginda aldigim imaji geri yukluyorum ilk günkü hizda calisiyor :))

Bu arada laptopu sadece film izlemek ve internette dolanmak icin kullaniyorum, sadece x265 uzantili video dosyalarini acamiyorum. Bunun disinda isimi goruyor, 2007 model laptopla hala idare ediyorum :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Aynı güncelleme benim de dün gecemin içine etti. Yemek yeyip duş alayım o arada güncelleme hallolur dedim. Olmadı tabi.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Ben de de Mart ayından bu yana bir türlü yüklenemeyen güncelleme var. Benim gibi yükleme tamamlanamadı hatası alanlar var, sıra sıra çözüm önerileri, bir iki uğraştım sonuç yok ben de bıraktım. O gün bu gün defender harici güncelleme gelmiyor. Altta eklediğim güncelleme de bekliyor. Eskiden olsa ne yapar eder uğraşır bulurdum ama artık şu pc denen aletten soğudum, gelen güncellemelerin de aleti yavaşlatmaktan ve de istikrarsızlaştırmaktan başka bir işe yaradığı yok. XP den sonrası yalan oldu..

2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1709 03 Toplu Güncelleştirmesi (KB4089848)

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@MuratHan Sanırım laptopa o kadar parayı sadece fotoğrafları içine atmak için veriyoruz. Aslında şöyle bişeyde var ya 900 e bi laptop almalı ya da 4-5 binden başlayanlara göz dikmeli aradakiler ücretin karşılığını vermiyor.

• Beğen
Tepkiler: MuratHan

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
ünlü bilgisayarcı bill gates ölmüş. allah, bill gates'e buyurmuş:

- bill senin durumun hakikaten karmaşık. seni cennete mi cehenneme mi yollamalı bilemiyorum. her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir yandan da windows gibi bir rezaleti de yarattın. ben de senin özel durumuna göre bir şey yapacağım. cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine karar ver.

-'tamam' demiş bill gates, 'önce cehenneme bir bakayım.'

ve inmiş cehenneme, bir de bakmış berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor eğleniyor, güneş parlıyor hava süper.

'allaah' demiş bill gates, 'cehennem böyleyse cenneti hakkaten görmek isterim.' ve cennete çıkmış. bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, insanlar lir çalıyor, güzelce bir yer ama cehennem kadar değil. 'tamam' demiş bill gates, 'ben cehenneme gitmeye karar verdim.'

iki hafta sonra allah cehennemi ziyaret edip bill gates'in nasıl olduğuna bakmaya karar vermiş. gitmiş bill'in yanına, bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada ve zebaniler işkence ediyor. allah;

- nasılsın bill?

- korkunç! burası iki hafta önce geldiğim cehennem değil! kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu?

allah cevap vermiş:

- o, ekran koruyucuydu!

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@observer
Windowsla tanışmam, windows 98de iken olmuştu. Bozmamak için o kadar uğraşırdık,tabi o zamanlar bilgisayarı paintte resim yapmak,dergilerin verdiği oyunları oynamaya çalışmak gibi basit işlerde kullanırdık.Win98de uzaylı masaüstü ve ekrankoruyucu vardı, hem çok hoşama giderdi hemde hata verdiğinde o çıkan ses ürkütürdü. :D O ekran koruyucu unutamıyorum. :)

(link)

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@MossoM i5 kullanıyorum ssd de yok aynı anda ps ve spss kullanıp müzik dinliyorum en az 2 browser sayfasında 7-8 sekmem hep açıktır, daha tık demedi.
bence sizde donanımsal bir problem olabilir, aşırı ısınıyor olabilir.
i5'le uzaya çıkarsınız demiyorum ama i5 hiç de öyle işlemci mi lan bu atarı yapılabilecek bir işlemci değil:)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Benzer sorunlar ve yavaşlık durumu bende de iyice artmıştı. Çare olarak, i5 bilgisayarımda bana yaşattığı eziyete artık dayanamadığım için 2-3 gün önce 5 yıllık laptop'uma ilk kez format attım ve Windows 10'u silerek yerine malum ortamlardan temin ettiğim Windows 8.1'i kurdum. Nasıl rahatladığımı tarif edemem.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Amaç belli. SSD sattırmak!

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@mahden

Acaba özel ayarlarmı yapmam gerekiyor diye düşünüp nette araştırdım. Chrome için önerilen ayarları yaptım açılması hızlandı. Pc içinde var o ayarlar sanırım eskiden olsa bilirdikte elde alet çoğalınca insan hepsine yetemiyor.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Yanlış hatırlamıyorsam 1803 rakkamlı bir güncellemeyi yazıyı okuduktan sonra meraktan manuel indirdim yavaş iniyordu. Sabah kalktığımda yeniden başlatma istedi abartısız 2 dakika sürmedi. Problem yaşamadım.

Yanlış hatırlamıyorsam 1803 rakkamlı bir güncellemeyi yazıyı okuduktan sonra meraktan manuel indirdim yavaş iniyordu. Sabah kalktığımda yeniden başlatma istedi abartısız 2 dakika sürmedi. Problem yaşamadım.