Wiggle

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sccetin Merhaba, eleştirinizde oldukça haklısınız. Siz yapın öyle bir derleme, Wiggle ile ilgili teknik detayları toplayın tek bir mesaj altında biz sabitleyelim o mesajı/konuyu, güncelleme geldikçe de bize bildirirseniz sürekli güncelleriz, ne dersiniz? Bu konu da kendi mecrasında akar gider. Hatta keşke birileri çıkıp yurtdışı alışverişle ilgili tüm teknik detayları derlese de sabitlesek, fakat sürekli hem sitelerin kendisinde, hem de yasalarda ve prosedürlerde değişiklik yaşandığı için bilgi kirliliği yaratmamak adına oldukça sıkı takip etmek gerekir.

Scudo

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys urun fiyati ustune %18 vergi + gumruk sunum ucreti.
hocam mesajınız için teşekkürler gümrük sunum ücretini eve gelen kargocuya mı ödüyoruz ve de ürüne göre fiyatı değişiyor mu yoksa sabit bir fiyatı var mı teşekkür ederim

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sccetin Çok görmemek lazım.
Her sınavdan önce hep aynı soruları duyardık, oralardan buralara geldik,ne değişebilir ki?:ssrtcbya:

İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?
Pi'yi 3 alabilir miyiz?
Gidiş yoluna puan veriyor musunuz?

..................................................................

İşte şimdi buradayız.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu ile alakası yok, bildirim giden arkadaşlardan özür dileyerek söylüyorum, bu durum bence insanın yapısı gereği kolaya kaçmasından kaynaklanıyor (lipton reklamı gibi oldu).Zamanımızı bir sürü gereksiz işlere harcayabilirken, bana göre en önemli olan araştırma konusunda yeterince duyarlı olmadığımızı düşünüyorum.Ve bu durumun özellikle forumumuzda ilerleyen zamanlarda iyileşmesini umuyorum.

@hamlet2006 Ne güzel tespittir bu .. :harika: :komik:

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
15 ekimde sipariş verdim royal mail ile gönderildi. şu an 21.10 itibariyle gelen son güncelleme aşağıdaki gibi.

05:45am
Item ReceivedISC NEW YORK NY (USPS), United States of America

Londradan çıkıp NY a niye gitti anlayamadım ancak tahmini teslim 24 dü ve bana ulaşamıcak gibi belirtilen zamanda
Normal bir durum değil. Taşıma firmasının Türkiye'de ofisi varsa arayıp sorgulayın ya da Wiggle'a yazıp sorgulayın.

Konu 90 sayfa olunca, 45 sayfası aynı soru cevap da olsa okunmuyor :(
Okunmuyor ve aynı sorular tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar soruluyor...

Ne güzel (kolay) iş.

Keşke ilk mesaj düzenlense ya da wiggle ile ilgili bir mesajlık bir konu sabitlenip kilitlense ve süreç değiştikçe oradaki bilgi güncellense...

Ne yazık ki mükerrer bilgilerden dolayı bu konuyu takipten çıkaracağım.

Wiggle'ın kendi operasyonunda bu kadar bilgi kirliliği ve trafiği yoktur.
Forumların önüne geçilemeyen sorunu. Okumaya üşenen kişiler eski mesajları okumadan direk soru soruyorlar.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2. Gun halen kargoya verilmedi. :kötü:

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adilmusazafer
Ben de aynı durumdayım, takipli kargoyu seçtim ancak gönderim sağlanmadı. Sanırım yoğunluk var, bekleyeceğiz artık. :)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@erdlylmz Birilerinin benimle aynı kaderi paylaşması anlamsız bir rahatlık veriyor :ssrtcbya:

• Hahaha
Tepkiler: Hami Bulut

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Wiggle'dan 17 Ekim'de çıkış yapan paketim ertesi gün 18 Ekim'de Türkiye'ye girdi ve gümrük gördü. Bugün 24 Ekim paketin Türkiye'ye girmiş olmasının üzerinden 7 gün geçmesine rağmen PTT tarafından halen teslimat sağlanmadı. PTT'nin bu çağ dışı torba açıldı, torba kapandı, alakasız iş yerlerine gönder git-gel yapmalarından sıkıldım. Ödediğimiz paranın karşılığında PTT doğru düzgün hizmet vermiyor! Wiggle keşke hep skynet ile gönderse PTT bizim muhatabımız olmaz.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Furkan TK Aynen öyle valla. Yurtdışından ürünüm 4 günde geldi. Trabzon'a gelecek kargo Ankara pim'e sonra istanbul pim'e sonra Trabzon pim e geldi. Kargomun Türkiye gezisindeki 8. günü bu gün.

@adilmusazafer
Az önce mail geldi, skynet ile göndermişler.
Hadi hayırlı olsun. Bende beklemeyim..

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kargo kutusu üzerine gift vs yazdırmanın bir faydası var mı?

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdlylmz peki aldığım kask uymaz ise değişim var mı? varsa ekstra ücret öder miyim?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Wiggle'dan 2 tane ürün aldım. İlk aldığım ürünü teslim aldığımdan itibaren 1 ay falan oluyor. Bunda da aliexpressteki gibi geri bildirim durumunun önemi var mı ? Gördüğüm kadarı ile ürünü teslim alınca zaten oradaki takip ekranında da teslim alındığı çıkıyor. Sonuçta bir site altında farklı satıcılar yok, tek satıcı tek site diye düşünüyorum. Geri bildirim yapmalı mıyım ?

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türko
Wiggle değişim veya iade kabul ediyor, ancak geri gönderim ücretini siz ödüyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Türko ve :DDD

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
23.10.2019 tarihinde sabah verdiğim takipli kargo seçilmiş siparişte herhangi bir hareket olmayınca Wiggle'a mail attım. 5 dakika sonra mailime cevap geldi. Takip bilgisi verdiler. Aynı gün kargoya verilmiş. 25.10.2019 tarihinde ürün İstanbul'a gelmiş. PTT'nin sayfasından baktım gümrükten falan geçmiş vergisi çıkmış. Takipli kargoların PTT ile gelmesi kötü olmuş

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Selam,
1. Takipli kargo Ptt ile ,takipsiz kargo Skynet'le geliyor biçiminde özetlenebilir mi,yoksa öncesinde satıcıyla ürün tipine göre konuşmak daha iyi olur?
2.Küçük parçalar dışında sözgelimi jant seti için (örnek ,2000 tl) fiyat+%18 gümrük vergisi + gümrük sunum ücreti 8tl doğru hesap mı ,yoksa jantseti olması sebebiyle bilemediğimiz bir masraf çıkar mı?
3. Özellikle Birleşik krallık kaynaklı (C.Reactioncycles,Merlin,Wiggle) gibi sitelerdeki alışverişlerimiz İngiltere'nin Brexit anlaşmasından çıkma ihtimaliyle olumlu ya da olumsuz etkilenebilir mi?
teşekkür ederim.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En iyisi takipsiz kargo, " Nerede kaldı bu kargo, hıım oradan buraya kadar günde gitmiş, buraya şu günde gelse...Gümrüğe şu gün girdi ama halen çıkmadı vs" hiçbir şeyden haberiniz olmadığı için kafaya pek takmıyorsunuz. :D Sipariş vereli 5 gün oldu, normalde takipli de 5 kere kargoyu kontrol etmiştim. :D